İnceleme Mi Box Global (International) Kurulum / Ayarlar / Menüler / Uygulamalar

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
şaka hocam ya 34. imei tamiri için forumdan bi arkadaşla buluşmuştuk. üniversite öğrencisi maaşallah kendini geliştirmiş. bravo diyor insan. farklı alanda tahsis görüyorlar ama yazılımla ilgilenmeleri falan onu kastetmiştim.
Sizi gidi şakacı sizi.....8=)haha--haha--

b.ulas

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
a
Cihazım
xiaomi tv bo
Konular
0
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 aydır mibox kullanıyorum ve çok memnunum. Ancak son bir haftadır kumandasında sesli arama yapmak için mikrofon tuşuna bastıktan sonra Kumanda donuyor ve yaklaşık 30 sn öylece tv box donuyor. Kumadayı tekrar eşleştirme yapmama rağmen sorun devam ediyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler .
[doublepost=1510418738,1508347254][/doublepost]
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 aydır mibox kullanıyorum ve çok memnunum. Ancak son bir haftadır kumandasında sesli arama yapmak için mikrofon tuşuna bastıktan sonra Kumanda donuyor ve yaklaşık 30 sn öylece tv box donuyor. Kumadayı tekrar eşleştirme yapmama rağmen sorun devam ediyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler .

Tüm uğraşlarıma rağmen düzelmedi aksine artık Kumanda hiç çalışmamakta. Acaba kulandasını alacağım bir yer var mı , yardımcı olursanız sevinirim.

Nooc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yahya
Cihazım
Konular
0
Slm arkadaşlar bende
MDZ-16-AA aldım çince
Bunu nasıl türkçe yaparım

afanesavo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ercan
Konular
3
Hocam ben dizi ve film izlemek için Terrarium kullanıyorum eşim de dizileri için play store üzerinden yüklediği Puhu TV uygulamasını kullanıyor. Tarayıcı olarak Chrome yükledim fakat laenback üzerinde görünmüyor ve kullanmak için mouse gerekiyor.

Kodi ise ayrı bir dünya. Kodi ile her şey yapılabiliyor fakat benim araştırmaya vaktim olmadı. Eğer siz alırsanız ve KODI kullanırsanız sizden bir rehber rica edebilirim :)

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Merhaba, kodi ile ilgili biraz YouTube u kurcalayinca bu videoyu buldum.

Hap niyetine.
Bilgisayarıma bunu kurdum. TV ye bagliyorum.

Daha aktif kullanabilmek için androidli bir cihaza nasıl aktarırım bu dosyaları onu arastiriyorum. Eğer bulursam ( ki bu videodaki arkadaş olduğunu belirtiyor)
Mi box yeni bir versiyon çıkarır veya fiyatı çok cazip bir hale gelirse bir adet sipariş verebilirim.

Bu arada varsa 11.11 ayağına uygun bir fiyat paylaşabilirsiniz :)

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3
11.11 firsatiyla gearbest den bir tane global versiyon aldim 59 usd 235 TL verdim. Su an kargoda. Gelene kadar da devamli arastiema halindeyim. Biraz sikintili bir cihaz gibi herhalde beni biraz ugrastiracak ama olsun isin zevki orada. Kullanim amacim oncelikle kodi ve iptv. Enigma 2 li uydu cihazimda pek saglikli degil bu ikisi android daha mantikli fiyat da bence mantikli hele ki tr de 450 tl yr satiliyorken.
Son olarak merak ettigim bir konu var. Bu android tv yazilimini nereden bulabilir ve cep telefonuna kurabiliriz. Kullanmadigim bir telefonu bu yazilimla mediabox a cevirebilir miyim diye dusunmeye basladim.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ekrem.kolu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ekrem
Cihazım
victor u2
Konular
0
Selamlar kimse sormamış yada ben göremedim
mibox root lu olarakmı geliyor gelmiyorsa root edilebiliyormu...yöntemi varmıdır?

pegasus1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
pegasus
Cihazım
SamsungNote5
Konular
3
Selamlar kimse sormamış yada ben göremedim
mibox root lu olarakmı geliyor gelmiyorsa root edilebiliyormu...yöntemi varmıdır?
Merhaba. Mibox root lue gelmiyor tabiki ama root edildiğini internette görmüştüm.
[doublepost=1512553702,1512553401][/doublepost]
teşekkür ederim.

peki tavsiye ettiğiniz ve sık kullandığınız programlar neler. tarayıcı olarak ne kullanıyorsunuz mesela?
mibox3 kendime de almayı düşünüyorum. uydu alıcım bozulduğu için ikilemdeyim uydu alıcısı alsam mı?
yoksa sadece mibox işimi görür mü diye?

kodi burada devreye giriyor? o da yukarıda belirtildiği gibi bir dünya resmen. araştırmak lazım.

kodi ile tv olayı halledilebilir mi? o kadar çok kullanmıyoruz. genelde netflix dizi falan izlenir. kanallara ihtiyaç olduğunda da kodi den tv ip tv ile sorun çözülür gibi sanki. bu şekilde aktif kullanan var mı?

Merhaba. Benim mibox ı almamdaki amacım paralı iptv üyeliğimi kodi üzerinden takip etmekti. Cihazı gearbestten aldım bir kaç oldu geleli. Hemen kodi ve iptv olayını kurdum ama çok da memnun kalmadım.Ben öncesibde Vu+solo se cihazımda seyrediyordum ve görüntü kalitesi çok iyiydi ama takılmalar oluyordu. Mibox ile bu sorunu çözerim dedim ama takılmalar kesildi fakat görüntü bariz kötüleşti. Ayrıca kullanımı da kumandası ile çok kolay değil. Bu yüzden kodi ve iptv benim için bitti başka programlar araştıracağım android üzerinde çalışan ve görüntü kalitesi iyi olan.

masas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
nexus 3
Konular
0
Selamlar
Daha önce bir yerde okudum ama şimdi bulamıyorum. Bu cihazı iki tv'de birden kullanabiliyor muyuz? Mutfağımda tüplü bir tv var, oturma odamda ise yeterince akıllı olmayan ama wi-fi'li bir led tv'im var. Uygun kablo ile tüplü tv'ye bağlasam led tv ise wi-fi ile yayın alsa olur mu?

okeyy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samsung
Cihazım
samsung c650
Konular
2
arkadaşlar yeni aldım plexi yükledimde kullanıcı ve şifreyi nasıl girecegim bu konuda lütfen yardımcı olurmusunuz birde kodi boxda yok nasıl ve nerden yükleyecegim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurmu şimdiden teşekkürler
[doublepost=1516352146,1516301005][/doublepost]arkadaşlar lütfen yardım

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
arkadaşlar yeni aldım plexi yükledimde kullanıcı ve şifreyi nasıl girecegim bu konuda lütfen yardımcı olurmusunuz birde kodi boxda yok nasıl ve nerden yükleyecegim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurmu şimdiden teşekkürler
[doublepost=1516352146,1516301005][/doublepost]arkadaşlar lütfen yardım
Kodi cihazın Google market sayfasında var. Mi Box 3 olmazsa olmaz programıdır.. Dediğiniz programı eve geçince deneyeyim.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt