Yardım Mi Box 4k ile Netflix 5.1 film izlerken Logitech Z-506 ses sistemine Tp-Link HA100 Kablosuz Çevirici bağlamak

wolf_casaba

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi box 4k
Konular
1
Mi Box 4k ile Netflix 5.1 ses seçeneğinde film izlemek istersem Logitech Z-506 ses sistemine Tp-Link HA100 Bluetooth-NFC 4.1 Kablosuz Çevirici Audio Adaptör alıp bağlarsam, Netflix 'ten 5.1 sesi Z-506 5+1 ses sisteminde alabilirmiyim.Ses kalitesi artışı için artık Aux kablo kullanmak istemiyorum.Teşekkürler..

Mgy1977

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi s2
Konular
0
Olabilir. Ben benzer bir konverter ile kullanıyorum. Harika ses alıyorum

Oyla:

wolf_casaba

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi box 4k
Konular
1
mi box içerisindeki Netflix'i 5.1 surround ses özelliğine getirirsem, bluetooth kablosuz çevirici audio adaptörü rca kablo ile ses sistemine baglarsam 5.1 sesi, logitech Z-506 ses sistemi kodeği destekler mi..?

Oyla:

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
HA100 modeli 6 kanal ses iletimini desteklemiyor. Stereo ( 2 kanal ) ses alabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şöyle bir bilgi de vereyim, bluetooth üzerinden 6 kanal ses aktarımı mümkün değil bildiğim kadarıyla. Zamanında ben de araştırmıştım fakat bluetooth yavaş bir teknoloji olduğu için stabil 6 kanal ses aktarımı yapılamıyor, o yüzden stereo yani 2 kanal ile sınırlandırılmış. Hem alıcı hem verici olarak set şeklinde satılan kablosuz alıcı-vericiler var 6 ve 8 kanal ses aktarımı yapabilen, onların da fiyatları şuanda çok yüksek, televizyon alınır o parayla.

Son düzenleme:
Oyla:

Mgy1977

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi s2
Konular
0
mi box içerisindeki Netflix'i 5.1 surround ses özelliğine getirirsem, bluetooth kablosuz çevirici audio adaptörü rca kablo ile ses sistemine baglarsam 5.1 sesi, logitech Z-506 ses sistemi kodeği destekler mi..?
Hiç uğraşma dobly dijitali ve DTS sesi rca 5+1 çeviren çeviriciler var. Harika çalışıyor. Ben dijital çıkışı TV'den alıyorum. Mi box görüntü kablosu sesi 5+1 olarak iletiyor. TV optik çıkışa çeviriyor conveter sesi gerekli kanallara dağıtıyor. Sonuç iyi.

Oyla:
Üst Alt