Rehber Mi Band ile Windows 10 Kilidi Açma

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Konu daha önce forumda paylaşılmıştı fakat o yöntem Mi Band'lara gönderilen son güncellemeler ile güvenlik amaçlı artık çalışmıyor.
Fakat çalışan bazı istisnalar çıkabiliyor buna da farklı donanım revizyonları sebep oluyor.

Öncelikle başlıktan da görülebildiği gibi bilgisayarınızın son sürüm Windows 10 çalıştırması gerekmektedir
Ayrıca bilgisayarınızda bluetooth özelliği olmalıdır
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

1.Öncelikle bu konudan "Modlu Mi Fit" uygulamasını yükleyip Gelişmiş Ayarlar bölümüne giriniz. Modlu Mi Fit yüklemeden yöntem kesinlikle çalışmayacaktır.

2. Gelişmiş Ayarlar bölümünde en üstte bulunan "Mi NoteBook kilini aç" seçeneğini aktif etmeniz gerekmektedir.
Şimdi bilgisayarda yapılacak işlemlere gelelim

3. Öncelikle programı mağazada görebilmek için bölgeyi değiştireceğiz

4 . Zaman ve Dil'e girip Bölge ayarını Çin olarak değiştiriyoruz

5.Bölgeyi Çin yaptıktan sonra Windows Mağaza'yı açıp arama yerine "Mi Blaze Unlock" yazıp arama sonucuna giriyoruz. Aramadan direkt programa girince bazen hata verebiliyor. Bu yüzden arama sonucundan programa girmemiz gerekiyor. Sonra önce "Al" butonuna sonra "Yükle" butonuna basıyoruz.

6. Program Mi Band cihazları arıyor. Bulunduğunuz ortamda birden fazla Mi Band cihaz varsa kendi cihazınızı bulmak için Bluetooth Adresini kontrol ediniz. Örneğin eşlemek istediğiniz cihazın Bluetooth Adresinin son 4 hanesi 1ca7 ise programda da parantez içinde 1ca7 yazanı seçiniz.

7.Eşleştirme için izin isteyecek. "Evet" butonuna basıyoruz. Birkaç saniye sonra bileklik ekranında bir izin belirecek bu izni onaylıyoruz.

8. Bu adımda bilgisayarınızda bir oturum açma pini yoksa koymanızı isteyecek. Koyduktan sonra buraya girmenizi isteyecek. Girdikten sonra program arayüzü açılacak.

9.Program arayüzünde resimde işaretli olan ayarın açık olduğuna emin olun. Bu ayarıda açtıktan sonra işlem tamamlanmıştır.
Bölge'yi tekrar Türkiye yapmayı unutmayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Konu daha önce forumda paylaşılmıştı fakat o yöntem Mi Band'lara gönderilen son güncellemeler ile artık çalışmıyor.
Fakat çalışan bazı istisnalar çıkabiliyor buna da farklı donanım revizyonları sebep oluyor.

Öncelikle başlıktan da görülebildiği gibi bilgisayarınızın son sürüm Windows 10 çalıştırması gerekmektedir
Ayrıca bilgisayarınızda bluetooth özelliği olmalıdır
Çok yakında
Beklemedeyiz...

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Az önce denedim çalışıyor lakin ben hep işim bitince bilgisayarı kapatıyorum. Bilgisayarı kapatınca da güvenlik dolayısı ile windows izin vermiyor mi band ile açılmasına. Bu kötü olmuş

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Az önce denedim çalışıyor lakin ben hep işim bitince bilgisayarı kapatıyorum. Bilgisayarı kapatınca da güvenlik dolayısı ile windows izin vermiyor mi band ile açılmasına. Bu kötü olmuş
Windows 10 güvenlik amacıyla buna izin vermiyor fakat bende garip bir şekilde hiçbir değişiklik yapmadan bilgisayar açıldığında da mi band ile kilit açmaya izin veriyor.

Muro123321

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muratcan
Cihazım
J52016
Konular
0
hocam benim cihazımı görmüyor ya uygulama nasıl yaparım modlu mi fit updateler tam dediğin gibi aylardır deniyorum olmuyor

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
hocam benim cihazımı görmüyor ya uygulama nasıl yaparım modlu mi fit updateler tam dediğin gibi aylardır deniyorum olmuyor
Resmi mi fit ile eşleştirin sonra hiçbir işlem yapmadan modlu mi fit ile eşleştirin modlu mi fit sıfırdan eşleştirme yapamıyor

Üst Alt