Rehber Mi band 3 için Bluetooth ve Mi fit Bağlanma sorunlarının çözümü

triexoman

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cahit
Cihazım
mi band 3
Konular
1
Arkadaşlar çok farklı sorunlar var bağlanamama ile ilgili ama bende yeni bir telefona (Mi8) geçişte yok güncellemeydi, oydu buydu (Farklı Firmware ler, Modifiye mifit uygulamaları bir türlü bağlanamıyor. 2 Sorun vardı
1) Telefonlarım artık Bluetooth u açtığımda miband3 saatimi bulamıyor
2) Mi fit uygulaması ile oturum açtıktan sonra miband3 saatime bulamıyor ve doğal olarak bağlanamıyor

1. sorunun çözümü:
A) Google play'den Bluetooth Pair uygulamasını yüklüyoruz. Uyguamayı açınca miband3 ü görürse pair e tıklayın sonra connect yapın bağlandıysa sorun yok
B) Şayet program miband3 ü bulamaz ise bir diğer programımız olan yine google playden Fix-it For mi Band 2 yi kuruyoruz (Yanlız bu uygulama için miband 3 saatinizin mac adresine ihtiyacınız var. Genelde telefon ile bluetooth aramalarında (örneğin benimkisi F6:8F:6A:22...gibi) telefonunuzun bulunan bluetooth cihazlar adı altında sadece mac adresi olarak gözükebilir. Mi band 3 yazısının çıkmayıp sadece mac adresinin görünüyor olmasının nedeni muhtemelen daha önce yaptığımız yanlış firmware yüklemeleridir diye düşünüyorum.
C) Uygulama yüklü iken mifit uygulamasını kaldırmanızı isteyecek, kaldırın.
D) Uygulamayı açın arama kısmında saati bulamazsanız ki bende bulamadı. Sonra mac adresini girerek aratıyorsunuz (mac adresini aynen giriyoruz) Bulduktan sonra 2. aşamaya geçebiliriz

2. sorunun çözümü:
Saat telefona bağlandıysa Mifit uygulamasını kurun ama oturum açma aşamasında google ile Mi hesabı ile bağlanmayı seçmeyin (çünkü tüm problemimiz aslında xiaomi nin farklı hesap İd lerinin karışması gibi gözüküyor) Facebook ile bağlanmayı seçin bu sayede yeni bir Mi fit hesabımız olacak hesap ayarlarını yapın. Bundan sonra;
* Bilekliği bul deyin
* Telefon Bağlanamacak bilekliği fabrika ayarlarına döndürmek için tıklayını seçeneği çıkacak bunu seçin
* Saate dokunmanızı isteyecek
*Fabrika ayarlarına dönünce
* Tekrar bilekliği bulu tıklayın
* Yazılım bilekliğinize güncel hali ile yüklenecek
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Doğukan0

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Doğukan
Cihazım
İos
Konular
1
Acil yardım
Xiaomi mi band 3 aldım telefonum iphone 6s bluetooth göstermiyor hiçbir şekilde kapatıp açtım kaç kez acil yardım

Üst Alt