Rehber Mi Band 3 - Global Rom Yükleme [2.2.0.12][Fix] - İngilizce/Türkçe Yapma

razor84

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Razor
Cihazım
OP3T
Konular
0
Gadgetbridge ile bağlanma sorunu yaşıyorsanız; uygulamanın 0.26.5 sürümünü kullanın. Güncel sürümlerinde bağlantı hatası veriyor, yada bağlanıyor fakat yazılım güncellemiyor. İlk sayfada paylaşılan GadgetBridge-MB3-debug.apk dosyasını kullanın. Cihazım da Play Store dan orijinal Mi Fit uygulaması yüklü, Gadgetbridge uygulamasının bu sürümünde yazılım güncelleme sorunu yaşamadım. Uygulamayı ilk açıtığınızda istenilen izinleri muhakkak verin. Sonrasında uygulamayı kaldırabilirsiniz. MiFit uygulası ayarlarından Bulunabilir seçeneğinin açık olduğunu kontrol edin

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Aynen çok sinir bir durum. Sensörü buna göre ayarlı herhalde. Ben çıkartıp cebime koydum biraz saydı ama eksik sayıyor kola göre.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam ben geçen kolumu sallamadan saate bakarak yürüyordum sayıyordu birkaç adım eksik sayiyordu ama.birde koluma 1 gun takmadim simdi sanki adım sayar tamamen doğru sayıyor allahallah acaba bir hatamı var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gidip geliyorum zıplayıp test ediyorum veya yatoyorum saymıuorum suanlik onceden sayiykrdu galiba.

Ahmetaf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahnet
Cihazım
Venüs Z20
Konular
0
Gadgetbride uygulamasi ile turkce firmware yukler iken update %16 da kaldi ve program kendini yeniden baslatti.
Bu andan itibaren mi band 3 üm kesinlikle hic bir uygulamaya baglanmiyor( mi fit, gadget bridge, mi band master) bilekligimi nasil eski haline getirebilirim?? Yardim edebilecek var mi?? Mi band 3 reset atiliyormu?? Yada update tamamlanmadigi icin bluetooth protokellerinde bir aorun olusmus ise nasil fix ederim??

ahmckr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Konular
1
Mi band 3'ü bugun aldım p20 pro ile kullanıyorum gayet iyi görünüyor ama bir sorunum var. Mi fit uygulamasını kapatınca bileklik kopuyor. Sürekli bağlı kalması için hangi ayarı yapmam gerekir?

neurotoxin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
alp
Cihazım
mi band
Konular
0
Huawei telefonlar arkaplandaki uygulamaları kapatıyor diye biliyorum. Kapatmaması içşn güç tasarrufu dışında bırakmayı dene. Mi fit i Optimize edilmeyrnlere ekle
Mi band 3'ü bugun aldım p20 pro ile kullanıyorum gayet iyi görünüyor ama bir sorunum var. Mi fit uygulamasını kapatınca bileklik kopuyor. Sürekli bağlı kalması için hangi ayarı yapmam gerekir?

Xperia Z3

ahmckr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Konular
1
Bugun mi band 3 geldi. P20 pro cihazım ile kullanıyorum. Verdiğiniz yöntem ile Türkçede yaptım ancak uygulamayı kapattığımda bileklik kopuyor. Nasıl sürekli bağlı halde tutabilirim?

qweasd872

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
dsfsdf
Cihazım
waff afs
Konular
0
Sıkıntı yaşadım yardımcı olacak biri özelden yazarsa sevinirim :)

1925

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
TÜMAY
Cihazım
SAMSUNG S9
Konular
0
Arkadaşlar çince olarak gelen Mi Band 3 akıllı bilekliğinizi aşağıda vermiş olduğum talimatlar ile Güncelleme yapmanızın ardından İngilizce olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sürüm 1.0:
  • Arayüz dili İngilizce olarak değiştirilmiştir .
  • Ürün yazılımı sürümü 1.1.0.15 olarak değiştirildi (MiFit aracılığıyla ürün yazılımı olasılığı için)
Sürüm 2.0:
  • İngilizce Dil menüde varsayılan olarak ayarlandı
  • Ürün yazılımı sürümü 1.2.0.8 olarak değiştirildi.
Sürüm 3.0
  • TurkceYazilimDosyasi_1_3_0_4.zip olarak yeni güncelleme eklenmiştir.

Bu kılavuz için ihtiyacınız olacak araçlar:
  • Mi Band 3
  • Android Cihaz
  • Mi Fit uygulaması (Google Playden Yükleyin)
  • GadgetBridge uygulaması
  • Firmware dosyası (* .fw) - Dosyayı zip içinde çıkarın. / TÜRKÇE yada İNGİLİZCE seçeneklerine göre ekten indiriniz. Sürüm TurkceYazilimDosyasi_1_3_0_4.zip olan dosyayı indiriniz ve zip içinden çıkarmayı unutmayınız
Her şeyden önce, orijinal Mi Fit uygulamasını telefonunuza yükleyin ve Mi Band 3 ile eşleştirin. Akıllı bileklik bağlandıktan Mi Fit'teki “Bulunabilir” modunu açmanız gerekmektedir, böylece bir sonra ki adımda kullanacağımız uygulama bilekliğinizi görebilecektir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıysak (MB3'ü destekleyen) GadgetBridge uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamayı yükledikten sonra tüm izinler verin ve ( + ) butonuna tıklayarak Miband 3 bilekliğinizi eşleştirin.

Her şey doğru şekilde yapılmışsa, eşleştirilmiş cihazı , Mavi İkon ve “Connected” durumu ile GadgetBridge ana menüsünde görebilirsiniz :

Şimdi size ekte vermiş olduğumuz
TurkceYazilimDosyasi_1_3_0_4.zip dosyasını zip içinden çıkarıp Çıkan dosyasını telefona atın bir dosya yönetici ile (telefonunuzun kendi dosya yöneticisi olmaz tavsiyem es dosya yöneticisini kullanabilirsiniz) bu dosyayı aç diyin ve FW/App installer yazan uygulamayı seçin. Yükleme ekranı açılacaktır ve yükle dedikten sonra işlemin bitmesini bekleyin.

Arkadaşlar güncelleme işlemini yaptıktan sonra verdiğim bu yeni apk dosyasınıda yüklerseniz (eskisini kaldırın) arayan adınıda sorunsuz gösterecektir.

Arkadaşlar çince olarak gelen Mi Band 3 akıllı bilekliğinizi aşağıda vermiş olduğum talimatlar ile Güncelleme yapmanızın ardından İngilizce olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sürüm 1.0:
  • Arayüz dili İngilizce olarak değiştirilmiştir .
  • Ürün yazılımı sürümü 1.1.0.15 olarak değiştirildi (MiFit aracılığıyla ürün yazılımı olasılığı için)
Sürüm 2.0:
  • İngilizce Dil menüde varsayılan olarak ayarlandı
  • Ürün yazılımı sürümü 1.2.0.8 olarak değiştirildi.
Sürüm 3.0
  • TurkceYazilimDosyasi_1_3_0_4.zip olarak yeni güncelleme eklenmiştir.

Bu kılavuz için ihtiyacınız olacak araçlar:
  • Mi Band 3
  • Android Cihaz
  • Mi Fit uygulaması (Google Playden Yükleyin)
  • GadgetBridge uygulaması
  • Firmware dosyası (* .fw) - Dosyayı zip içinde çıkarın. / TÜRKÇE yada İNGİLİZCE seçeneklerine göre ekten indiriniz. Sürüm TurkceYazilimDosyasi_1_3_0_4.zip olan dosyayı indiriniz ve zip içinden çıkarmayı unutmayınız
Her şeyden önce, orijinal Mi Fit uygulamasını telefonunuza yükleyin ve Mi Band 3 ile eşleştirin. Akıllı bileklik bağlandıktan Mi Fit'teki “Bulunabilir” modunu açmanız gerekmektedir, böylece bir sonra ki adımda kullanacağımız uygulama bilekliğinizi görebilecektir.

Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıysak (MB3'ü destekleyen) GadgetBridge uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamayı yükledikten sonra tüm izinler verin ve ( + ) butonuna tıklayarak Miband 3 bilekliğinizi eşleştirin.

Her şey doğru şekilde yapılmışsa, eşleştirilmiş cihazı , Mavi İkon ve “Connected” durumu ile GadgetBridge ana menüsünde görebilirsiniz :

Şimdi size ekte vermiş olduğumuz
TurkceYazilimDosyasi_1_3_0_4.zip dosyasını zip içinden çıkarıp Çıkan dosyasını telefona atın bir dosya yönetici ile (telefonunuzun kendi dosya yöneticisi olmaz tavsiyem es dosya yöneticisini kullanabilirsiniz) bu dosyayı aç diyin ve FW/App installer yazan uygulamayı seçin. Yükleme ekranı açılacaktır ve yükle dedikten sonra işlemin bitmesini bekleyin.

Arkadaşlar güncelleme işlemini yaptıktan sonra verdiğim bu yeni apk dosyasınıda yüklerseniz (eskisini kaldırın) arayan adınıda sorunsuz gösterecektir.

Merhaba ben bu söylediklerinizi hepsini sırasıyla yaptım, mi band kapandı açıldı %100 güncelleme, yükleme yaptı hala çince değişmedi?

sahinyildiz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
5s
Konular
0
arkadaşlar şu anda hepsiburada da mi band 3 149,01 tl. Bu fiyata zaten gearbestten getiriyorsun 12-15 günde. hepsiburada hem süre kısa, hem de ürün ola ki bozulursa karşında bir muhattap var. ilgilenenlere duyurulur.

Üst Alt