• Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.

Rehber Mi Band 3 - Global Rom Yükleme - İngilizce/Türkçe Yapma

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hasan Özkan
Cihazım
Mi Mix 2
Arkadaşlar çince olarak gelen Mi Band 3 akıllı bilekliğinizi aşağıda vermiş olduğum talimatlar ile Güncelleme yapmanızın ardından İngilizce olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sürüm 1.0:
  • Arayüz dili İngilizce olarak değiştirilmiştir .
  • Ürün yazılımı sürümü 1.1.0.15 olarak değiştirildi (MiFit aracılığıyla ürün yazılımı olasılığı için)
Sürüm 2.0:
  • İngilizce Dil menüde varsayılan olarak ayarlandı
  • Ürün yazılımı sürümü 1.2.0.8 olarak değiştirildi.
Sürüm 3.0
  • TurkceYazilimDosyasi_1_3_0_4.zip olarak yeni güncelleme eklenmiştir.

Bu kılavuz için ihtiyacınız olacak araçlar:
  • Mi Band 3
  • Android Cihaz
  • Mi Fit uygulaması (Google Playden Yükleyin)
  • GadgetBridge uygulaması
  • Firmware dosyası (* .fw) - Dosyayı zip içinde çıkarın. / TÜRKÇE yada İNGİLİZCE seçeneklerine göre ekten indiriniz. Sürüm TurkceYazilimDosyasi_1_3_0_4.zip olan dosyayı indiriniz ve zip içinden çıkarmayı unutmayınız
Her şeyden önce, orijinal Mi Fit uygulamasını telefonunuza yükleyin ve Mi Band 3 ile eşleştirin. Akıllı bileklik bağlandıktan Mi Fit'teki “Bulunabilir” modunu açmanız gerekmektedir, böylece bir sonra ki adımda kullanacağımız uygulama bilekliğinizi görebilecektir.

WhatsApp Image 2018-07-07 at 18.45.10 (3).jpeg WhatsApp Image 2018-07-07 at 18.45.10 (2).jpeg WhatsApp Image 2018-07-07 at 18.45.10.jpeg WhatsApp Image 2018-07-07 at 18.45.10 (1).jpeg

Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıysak (MB3'ü destekleyen) GadgetBridge uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamayı yükledikten sonra tüm izinler verin ve ( + ) butonuna tıklayarak Miband 3 bilekliğinizi eşleştirin.

GadgetBridge-menu-principal-169x300.png GadgetBridge-association-xiaomi-mi-fit-3-169x300.png GadgetBridge-parametrage-association-169x300.png GadgetBridge-association-en-cours-mi-band-3-169x300.png GadgetBridge-mi-band-3-associe-169x300.png

Her şey doğru şekilde yapılmışsa, eşleştirilmiş cihazı , Mavi İkon ve “Connected” durumu ile GadgetBridge ana menüsünde görebilirsiniz :

Şimdi size ekte vermiş olduğumuz
TurkceYazilimDosyasi_1_3_0_4.zip dosyasını zip içinden çıkarıp Çıkan dosyasını telefona atın bir dosya yönetici ile (telefonunuzun kendi dosya yöneticisi olmaz tavsiyem es dosya yöneticisini kullanabilirsiniz) bu dosyayı aç diyin ve FW/App installer yazan uygulamayı seçin. Yükleme ekranı açılacaktır ve yükle dedikten sonra işlemin bitmesini bekleyin.

WhatsApp Image 2018-07-07 at 19.01.20 (2).jpeg WhatsApp Image 2018-07-07 at 19.01.20 (1).jpeg WhatsApp Image 2018-07-07 at 19.01.20.jpeg

Arkadaşlar güncelleme işlemini yaptıktan sonra verdiğim bu yeni apk dosyasınıda yüklerseniz (eskisini kaldırın) arayan adınıda sorunsuz gösterecektir.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

13118451.jpg 13118452.jpg 13118453.jpg

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

FuXiN

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Metin
Cihazım
htc one m9
İngilizce sürümde bildirimlerde Türkçe karakter sorunu var mı acaba? WhatsApp da özelikle.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hasan Özkan
Cihazım
Mi Mix 2
İngilizce sürümde bildirimlerde Türkçe karakter sorunu var mı acaba? WhatsApp da özelikle.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet ş harfinde var ama ü de yok tuhaf biraz :D

Hellios Darkline

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Kerem
Cihazım
Redmi Note 4
Uygulamanın içinden güncelleme dosyasını alıp Türkçeye çevirebilecek birisi olsa aslında çok daha güzel olur :D

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hasan Özkan
Cihazım
Mi Mix 2

altan

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Altan
Cihazım
MiNote 3 Mi8
Gözümü kapadım verdim siparişi çile çekmeye ne gerek var mm~~

merlot

Aktif Üye
Aktif Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
nurat
Cihazım
Redmi 4X
arkadaşlar bandın türkçe dili destekleyen global versiyonu ne zaman çıkar

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Hocam Paylaşımınız için teşekkürler. Not kısmını anlayamadım; acaba İngilizce dil olduktan sonra uygulama silinip, Normal Mi Fit uygulaması kullanılabiliyor mu?

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hasan Özkan
Cihazım
Mi Mix 2
Hocam Paylaşımınız için teşekkürler. Not kısmını anlayamadım; acaba İngilizce dil olduktan sonra uygulama silinip, Normal Mi Fit uygulaması kullanılabiliyor mu?
Evet

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

egebartok

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Şükrü
Cihazım
iPhone 8
Arkadaşlar lütfen yardım edin kararsızım kaldım Amazfit bip mi alayım mi band 3 mü? Ve neden?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Hocam hayırlı olsun, dayanamamışsınız :D

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Sağolun hocam. 2 Gün Bip ile arasında çok gidip geldim Mi Band 3'ün; Neden Mi Band 2 kullandığımı düşündüm sonra. Saat kullanamıyorum Boyut büyüklüğü ve kayış genişliğinden ötürü, öyle olunca da Band 3'ü sipariş geçtim. Bip saat olarak ufak olsa da, kayışları yine gözümü korkuttu hocam. Sağolsun HiddeNKinG hocamda Bu rehberi hazırlamış, sizde indirime gitmişsiniz tekrar; stoklar bitmeden yetişeyim dedim :)

Tek merak ettiğim konu Band 2'ye göre Güneş altında Nasıl göründüğü hocam. Malum Band 2 güneş altında hiç okunmuyordu. Umarım o sorunu biraz olsun çözmüşlerdir. Bir İtalyan kişinin incelemesinde yine güneş altında görünmüyordu, fakat gölgeye geçince rahatça okunuyordu ama. Bakalım bizde deneyip göreceğiz artık :)

Artık Diğer Renk kayış satışlarınızı da bekliyoruz hocam sizden :)

[doublepost=1529402608,1529402421][/doublepost]
Bende Hiddenking hocamın konusuna katkı yapayım; Youtube'da Video çekmişler Saat ingilizce olunca nasıl görünüyor diye :)

Not: Sadece İngilizce olarak nasıl göründüğünü göstermek içindir, Video'daki İşlemleri yapmayınız!
[doublepost=1529402692][/doublepost]
Evet

Hocam birde Codered hocam Mi Fit 3.3.6 sürümünü paylaştı en son, acaba o sürümde Band 3 desteği varmı? Modlu Apk olduğu için onu kullanmak isterim de. Bilginiz varmı? Yoksa şuan için illaki Google Play'den Mi Fit'i mi indirmek gerekecek Mi Band 3 için.

oskans

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
özkan
Cihazım
mi 6
Hocam ekran kilidi açma seçenegine basınca uygulama kapanıyor bilginiz olsun :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Hocam ekran kilidi açma seçenegine basınca uygulama kapanıyor bilginiz olsun :)
Hocam o sorun Modlu 3.3.5 Mi Fit'de de geldi başıma; Mi Band 2 ile kullanırken. Modlu 3.3.6'da denemedim ama.
[doublepost=1529403986,1529403881][/doublepost]
Evet

Hocam izninizle, Market'de paylaştığınız Reddit linkini de ekliyorum buraya. Belki gelişme falan olursa hızlıca öğrenmemize imkan olur :)

Reddit English Firmware Konusu:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

batuozalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Batuhan
Cihazım
Mi Mix 2S
Allah razı olsun çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Ürün 1 saat önce geldi elime anında yükledim. Mesajları telefondan görebilmek çok güzel bir özellik inşallah Türkçe karakter sorunu çözülür keyif ile kullanırız

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Allah razı olsun çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Ürün 1 saat önce geldi elime anında yükledim. Mesajları telefondan görebilmek çok güzel bir özellik inşallah Türkçe karakter sorunu çözülür keyif ile kullanırız
Hocam bende bugün sipariş verdim. Hayırlı olsun. Biri 2 saat sonra Çince ye geri döndü demiş ama. Sizde bu sorunu yaşarsaniz mesaj atabilir misiniz?

Birde Acaba İngilizce yapınca Cihazi, o apk yi silip tekrar Google Playdeki Mifit i kurdunuz mu?

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hasan Özkan
Cihazım
Mi Mix 2
Hocam bende bugün sipariş verdim. Hayırlı olsun. Biri 2 saat sonra Çince ye geri döndü demiş ama. Sizde bu sorunu yaşarsaniz mesaj atabilir misiniz?

Birde Acaba İngilizce yapınca Cihazi, o apk yi silip tekrar Google Playdeki Mifit i kurdunuz mu?
İstediğiniz apk dosyasını kurabilirsiniz daha sonra geri dönme sorunu ben yaşamadım

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
İstediğiniz apk dosyasını kurabilirsiniz daha sonra geri dönme sorunu ben yaşamadım

Peki hocam sağolun, o zaman İngilizce yapan apk yi silmeden, Band 3 u kullanmaya devam edebilir miyiz? Yoksa sizde silip Normal Mi Fit mi kullanıyorsunuz acaba?

Birde Hangi sürümden sonra Mi Band 3 destekliyor Mi Fit uygulaması bilginiz var mi hocam? En son modlu Mi Fit 3.3.6 sürümünu paylastigi için Codered hocam o yüzden soruyorum.

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hasan Özkan
Cihazım
Mi Mix 2
Peki hocam sağolun, o zaman İngilizce yapan apk yi silmeden, Band 3 u kullanmaya devam edebilir miyiz? Yoksa sizde silip Normal Mi Fit mi kullanıyorsunuz acaba?

Birde Hangi sürümden sonra Mi Band 3 destekliyor Mi Fit uygulaması bilginiz var mi hocam? En son modlu Mi Fit 3.3.6 sürümünu paylastigi için Codered hocam o yüzden soruyorum.
Bende Rusların yaptığı 3.4 sürümünü yükledim. Diğer sürümlerde arayan ismini göstermiyor

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Bende Rusların yaptığı 3.4 sürümünü yükledim. Diğer sürümlerde arayan ismini göstermiyor

Peki Sağolun hocam, acaba O sürümu paylaşma imkaniniz varmi? Codered hocamın paylastigi son sürüm dedigim gibi 3.3.6 çünkü.

Chise

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Cise
Cihazım
Mi band 3
merhabalar bnm telefonum iphone 6 dosyayı indirdiğimde nereye kaydetmem lazım ? dropboxa indiriyor sadece orda da açılmıyor

HiddeNKinG

Admin
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Hasan Özkan
Cihazım
Mi Mix 2
merhabalar bnm telefonum iphone 6 dosyayı indirdiğimde nereye kaydetmem lazım ? dropboxa indiriyor sadece orda da açılmıyor
Bu işlemi android bir telefon ile yapın sonra ayfon ile tekrar eşleştirin

Chise

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Cise
Cihazım
Mi band 3
dosyayı androidde indirdim kurdum fakat bu kez de bandı bluetoohla göremiyor ne yapabilirim
[doublepost=1529434053,1529431418][/doublepost]android telefon ile uyumunu da kontrol ettim fakat bağlanamıyor iphoneda bağlantıyı kestm tekrar yaptım ıphonu görüyor fakat andridde bağlanamıyor cihazı görüyor ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz lütfen

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!