Rehber Mi Band 2/3 ile Windows 10 Kilidini Açma

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Mi Band 3, akıllı telefonlarla iletişim kurmak için Bluetooth kullanan Xiaomi'nin en popüler fitness takip cihazı. Öte yandan Windows, bazı komut dosyalarının kilit ekranında bile çalışmasına izin verir. Yani, bu ikisinin birleşimini kullanarak, her seferinde parola girmek zorunda kalmadan Windows bilgisayarın kilidini açabiliriz. Tek ihtiyacınız olan, Bluetooth'lu Windows 10 PC ve Mi Band 2 veya 3.

Mi Band 3/2 ile Windows kilidini
İlk önce, Windows Mağazası'ndan indirmeniz gerekiyor . Uygulama ücretsiz.

Herhangi bir nedenle uygulamaya erişemiyorsanız, Bölgenizi Çin olarak değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar > Bölge ve dile seçeneğine gidin ve ülke listesinden Çin'i seçin .

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bilgisayarı yeniden başlatın ve şimdi Windows Mağazası'na geri dönün şimdi uygulamayı görebilmeniz gerekir. Alternatif olarak deneyebilirsiniz.

Yada Bilgisayar yeniden başlattıktan sonra, Microsoft Store'a girin ve arama çubuğuna Unlock Tool yada 小米智能解锁 yazarak arayın ve çıkan uygulamayı yükleyin.

Uygulamada bir iki adım ilerleyin ve arama yapmak için start diyin ve bandınızı bulun.

Eşleşme için arama başlayacak. Eğer bilekliğiniz telefonunuz ile bağlantılı konumda ise bir süreliğine telefon ile olan bağlantınızı kapatınız. Aksi takdirde bilekliği bilgisayarınız bulmayacaktır.

Buraya kadar geldiyseniz şimdi bilgisayar sizden bir PIN belirlemenizi isteyecek sizi ayarlara yönlendirecek ve bu bölümde ir adet PIN belirleyin. Dikkat parola demiyorum. PIN belirleyin.

Eğer zaten bir PIN belirlemişseniz uygulama sizi bu bölüme göndermeden PIN girmenizi isteyecek ve PİN girdikten sonra aktif hala gelecek fakat PIN ilk kez belirliyor iseniz PIN belirleme işleminden sonra Mi Band ile tekrar bağlanmayı deneyeceksiniz ve eşleşme olduğunda sizden PIN isteyecek ve işlem tamamdır.

Artık Mi band ile bilgisayarınızın kilidini açabilirsiniz.

Not: Eğer Miband telefon ile bağlantı halinde ise bu özelliği kullanamazsınız çünkü miband serisi çoklu bağlantı desteklemez. Sadece bluetooth bağlantısını kapatmanız yeterlidir. Mi Fit uygulaması içinden eşleştirmeyi sonlandırmanıza gerek yoktur.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Admin olmak kolay değil valla :D
Benim bu özelliği kullanmam lazım. Hocam sizin yüzünüzden masraf listeme masaüstü pc için bluetooth usb eklendi. Umarım alabilirim.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Benim bu özelliği kullanmam lazım. Hocam sizin yüzünüzden masraf listeme masaüstü pc için bluetooth usb eklendi. Umarım alabilirim.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
haha--haha--haha--

Hocam bir sen birde ben Miband 3 için ne varsa yapıyoruz yani

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
haha--haha--haha--

Hocam bir sen birde ben Miband 3 için ne varsa yapıyoruz yani
Estağfurullah. Ben pek bir şey yapmıyorum çoğu şeyi anlık siz paylaşıyorsunuz. Mi max 2 cihazım var onunla uğraşmak da çok zevkli fakat mi band 3 bi başka gerçekten telefona bu kadar vakit ayırmıyorum

trabzoncity

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 4c
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Konular
5
İyiymiş iyi güzel de önce satın almam lazım

asim03

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asım
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
5
Başarılı. Stabil bir sekilde çalışıyorsa vizelerden sonra laptopa kurayım. Hiddenking hocam nickinizi cok eskilerden hatırlıyor gibiyim. 2010larin basinda googleandrod.gent.tr diye bir site vardi. Sanki oradan hatirliyor gibiyim. Site sonradan kapandi adi degisti el degistirdiler falan...Sizi ordan mi hatirliyorum hocam acaba :) ya da vdf945 telefon forumlarindan mi tam hatirlayamadim. Ama bi yerden çıkaracağım zorda olsa :) Hatirladigim kadariyla isminiz Hasan'di....

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Başarılı. Stabil bir sekilde çalışıyorsa vizelerden sonra laptopa kurayım. Hiddenking hocam nickinizi cok eskilerden hatırlıyor gibiyim. 2010larin basinda googleandrod.gent.tr diye bir site vardi. Sanki oradan hatirliyor gibiyim. Site sonradan kapandi adi degisti el degistirdiler falan...Sizi ordan mi hatirliyorum hocam acaba :) ya da vdf945 telefon forumlarindan mi tam hatirlayamadim. Ama bi yerden çıkaracağım zorda olsa :) Hatirladigim kadariyla isminiz Hasan'di....
Evet evet Google android zamanında orda admindim sonradan biliyorsunuz satılınca bu platformu kurdum. Eskilerden birilerinin çıkıp gelmesi ve tanıması çok güzel bir duygu :)

Bu arada stabil olarak çalışıyor

Üst Alt