Soru Mi A3 vs Redmi Note 8

Lxfgas0671

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Yok
Konular
7
Selamlar 1500 1600 civarlarında bir cihaz düşünüyorum. İki cihazıda inceledim araştırdın ama kullanıcı yorumlarını ve fikirleriniz merak ediyorum. Garantili alacağım.
Mia3 ün ekranı çok mu kötü?
Note 8 sorunlu bir cihaz mı?
İkülemde kaldım szice hangisi daha mantıklı

ferhattoker33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mİ 5 prime
Konular
0
Selamlar 1500 1600 civarlarında bir cihaz düşünüyorum. İki cihazıda inceledim araştırdın ama kullanıcı yorumlarını ve fikirleriniz merak ediyorum. Garantili alacağım.
Mia3 ün ekranı çok mu kötü?
Note 8 sorunlu bir cihaz mı?
İkülemde kaldım szice hangisi daha mantıklı
A.selam. Ben mi9 lite alacaktım vaz geçtim A3 aldım. Note 8 ide inceledim kasa kenarları daha keskin ele oturmuyordu, mia3 daha küçük ve kenarları daha yumuşak daha şık bence. Tek eksiği ekranıydı ama ona alıştım şuan sorun yok.performansı ekranın 720 olmasını telafi etti bence. Bir de mi serisi daha kalitelidir diye tercihim bu yönde oldu. Tavsiyem mağaza da ikisini de elinize alıp görün bence, gerçi inceledim demişsiniz.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Yakın bir zamanda 9Se'den MiA3 modeline geçiş yaptım. Birkaç önemli noktadan bahsetmek gerekirse;
- Ekranın kötü olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim ama yine de inceleme şansınız var ise gidip bire bir fiziki olarak kurcalayıp inceleyip öyle almanızı öneririm kafanızda soru işareti kalmaması açısından. Şunu da belirtmekte fayda var, 720p+amoled ekrana sahip A3 ile fhd+super amoled ekrana sahip 9se cihazını yan yana koyup kıyaslama yaparsanız renklerde farklılıklar tabiki olacaktır ve bu gayet normal. Fakat bu ekran kötü anlamına gelmiyor.
- PPİ değeri kağıt üzerinde düşük görünüyor. Henüz inanılmaz güneşli bir havada kullanmadım cihazı ama ekran parlaklığının yetersiz olacağını düşünmüyorum, izlenimlerim yeterlı olacağı yönünde.
- Cihazı stock yazılımı ile kullanıyorum. Gerek performans ( stabilite-akıcılık vb ) gerek batarya olsun gayet iyi seviyede.
- Cihazı alma sebeplerimden birisi de şimdiye kadar kullanmış olduğum Xiaomi cihazlarda ( Mi5 prime, Redmi Note 5 Pro, 9 Se ) genel anlamda saf android romlardan çok memnundum. Özellikle Mi5 Prime ve Note 5 Pro cihazlarımda uzun süreler miui arayüzü değil Aosp arayüzü kullandım (Mi5 cihazımda Viperos, Redmi Note 5 cihazımda ise Pe Caf romu.) Bu nedenle stock yazılımı saf android olan bir cihaz aldım.
- Bir diğer artısı ise Note 8 'e göre tasarım açısından çok daha ince ve şık olduğunu düşünüyorum. Teoride rakamsal kalınlık ve ağırlık değerlerini bilmiyorum fakat iki cihaz da 4000 mah olmasına rağmen A3 tasarım konusunda önde diyebilirim kendi adıma.
- Yakın zamanda teyzeme note 8 aldık, cihaz gerçekten güzel. Şarj konusunda da iyi olduğunu söyleyebilirim fakat yine bir telefon alacak olsam Note 8 yerine A3 tercih ederdim.

Umarım memnun kalacağınız bir cihaz alırsınız şimdiden hayırlı olsun.

Lxfgas0671

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Yok
Konular
7
Beni kararsız bırakan unsurlar
Mi serisi olduğu için a3 mantıklı geliyor ama ekranın 720 p olması beni üzer mi diyorum.

ferhattoker33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mİ 5 prime
Konular
0
Beni kararsız bırakan unsurlar
Mi serisi olduğu için a3 mantıklı geliyor ama ekranın 720 p olması beni üzer mi diyorum.
En iyisi imkan varsa inceleyin ama göz alışıyor ve 20 cm den daha yaklasmayinca sorun olmuyor. Çok yaklaşınca pikselleri görüyorsunuz haliyle. Ben memnunum ve ekran kötü değil . (Daha önce full HD ve 2k ekran kullandım) tamamen ne kadar ekmek o kadar köfte misali. Yoksa mi9 lite alacaktım ama dediğim gibi geriye kalan param cebimde kaldı performansı yeterli benim için.

Üst Alt