Çözüldü Mi A3 TWRP yukleme sonrasi fastboot takilma sorunu

Dadash

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rza Dadashov
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
9
Merhaba. Ben Mi A3 cihazına twrp kurarken fastbootta takili kaldi. Farki twrp dosyalari kurdum. Her seferinde recovery moda gecis yapmak istedigimde fastboota geciyor birtürlü geçmiyor. Yine fastboot açılıyor. Yardımcı ola bilecek var mı ?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çözüm
Neden fastboot ekranında takılı kaldığınızı anladım çünkü aynı sorunu ben de yaşadım.

Olay şu ki Mi A3 - Android 10 için "official" TWRP sürümü henüz çıkmamış. Skandal şu ki TWRP'nin resmi sitesinde bu bilgi yazmıyor. Sadece Android 9'a uygun olduğunu belirtmeleri gerekirdi, değil mi? Üçüncü kişilere iyice güvenmemeye başladım...

Peki çözüm ne? Yüklemenin "boot" aşamasında official sürüm yerine şuradaki imaj dosyasını kullanmak gerekiyor. Elin oğlu yapmış, TWRP uyusun:

Android 10'un orijinal boot dosyası 64 MB. Bu TWRP dosyası da öyle. "Sözde official" TWRP imaj dosyası ise 39 MB. Boyutundan bile uygun olmadığı anlaşılıyor.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Hocam ben orjinal yazılım dan yine Xiaomi v11 QFMİX Olan global sitesindeki en son fastboot romu flashlamaya çalışıyorum malum telefonu twrp atamadigimiz için yoksa MIUI 12 kuracaktim.
2- Mi flash toolda clean all seçeneğini seçtim izlediğim videodan dolayı.
Slot kontrolü yaptınız mı? Aktif slot a mı b mi?

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Hayır yapmadan direk mi flash ile kurulum yapmaya çalışıyorum ancak minmal adb and fastboot ile yaparken slot kontrolü yapmıştım a ise b b ise a yapmıştım ama iki gün önce
TWRP yüklerken slotunuz b olarak kaldı muhtemelen. fastboot getvar current-slot koduyla aktif slotu öğreniniz. Aktif slotunuz b ise a'ya çeviriniz. Ondan sonra "clean all" ile stok rom yükleyiniz.

Oyla:

xearaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
Redmi Pro
Konular
0
TWRP yüklerken slotunuz b olarak kaldı muhtemelen. fastboot getvar current-slot koduyla aktif slotu öğreniniz. Aktif slotunuz b ise a'ya çeviriniz. Ondan sonra "clean all" ile stok rom yükleyiniz.
Minimal adb and fastboot ile slot b de kalmış dediğin gibi a yaptım şimdi programı kapatmadan mi flash 2019 a geçtim clean all ile tekrar deniyorum inşallah bu sefer olur umarım sorun slottandir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Technix ustam çok çok teşekkürler 1 hafta uğraştım meğerse çok basitmiş düzeldi slotu değiştirince :)

Son düzenleme:
Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Neden fastboot ekranında takılı kaldığınızı anladım çünkü aynı sorunu ben de yaşadım.

Olay şu ki Mi A3 - Android 10 için "official" TWRP sürümü henüz çıkmamış. Skandal şu ki TWRP'nin resmi sitesinde bu bilgi yazmıyor. Sadece Android 9'a uygun olduğunu belirtmeleri gerekirdi, değil mi? Üçüncü kişilere iyice güvenmemeye başladım...

Peki çözüm ne? Yüklemenin "boot" aşamasında official sürüm yerine şuradaki imaj dosyasını kullanmak gerekiyor. Elin oğlu yapmış, TWRP uyusun:

Android 10'un orijinal boot dosyası 64 MB. Bu TWRP dosyası da öyle. "Sözde official" TWRP imaj dosyası ise 39 MB. Boyutundan bile uygun olmadığı anlaşılıyor.

Oyla: Çözüm

angmi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ADIM
Cihazım
XIAOMI MI
Konular
0
Technix Bey dediğinizi yaptım ve oldu gerçekten çok etkileyici bir noktayı yakalamışsınız. Sayenizde yaptım çıldıracaktım teşekkürler

Oyla:

omergfx28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
5

merhaba yanıtınız için bende teşekkür ederim sorunsuz şekilde yükledim fakat normal twrp gibi değil sadece factory reset mevcut, benimde içinde datam var farklı bir twrp mevcut mudur ?

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
merhaba yanıtınız için bende teşekkür ederim sorunsuz şekilde yükledim fakat normal twrp gibi değil sadece factory reset mevcut, benimde içinde datam var farklı bir twrp mevcut mudur ?
Telefonu uzun süredir stok halde kullanıyorum. Custom ROM denemeleri yaptığım dönemde aşağıdaki TWRP sürümünden de memnun kalmıştım. Android 10 ile uyumluydu ancak şimdiki durumunu bilmiyorum:

Oyla:
Üst Alt