Rom Mi A3 MIUI 10 port rom yükleme anlatımı.

hakan38700

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
discovery
Konular
2
Merhaba arkadaşlar mi a3 cihazıma mıuı 10 rom yükledim ancak şunu belirtmeliyim ki sorumluluk size aittir. Yükleme adımlarını teker teker anlatacağım.

1.Adım
Bu linkteki MIUI 10 PORT romunu indiriyoruz

2. Adım

Romu yükleyebilmek için telefonunuzun Bootloader kilidinin açık olması gerekmektedir bu kilidi açmak için şu dosyayı indirmeniz gerekiyor:

telefonunuzu kapatın güç tuşuyla ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun fastboot moduna girecektir telefonu usb kablo ile bilgisayarınıza bağlayın ve indirdiğimiz dosyayı açın ve UNLOCK AUTO.bat yazana tıklayın telefonunuz yeniden başlayacak ve sıfırlanacaktır açılırken ekranda unlock yazısını göreceksiniz.

3.Adım
telefonu kapatın güç tuşu ve ses kısma tuşuna basarak tekrar fastboot moduna getirin usb kablosuyla bilgisayara bağlayın ve bu linkteki dosyayı indirin ve rardan çıkarın ve kurun:

kurduğunuz programın (Minimal ADB and Fastboot) dosya konumunu açın ve 1. adımda indirdiğiniz zip dosyasının içindeki yansıma dosyalarını bu klasöre atın yani dosya konumuna.
Minimal ADB and Fastboot.exe programını çalıştırın bu esnada telefonunuz fastboot modunda usb kablo ile bilgisayara bağlı olmalıdır.
sırasıyla şunları yazmanız lazım;
-fastboot set_active a
-fastboot flash dtbo dtbo.img ---> Açıklama //eğer hata verirse 1. adımdaki dosyayı bu programın dosya konumuna atmamışsınız demektir.
-fastboot flash system system.img ---> Açıklama //bunu yüklemesi biraz zaman alacaktır bekleyiniz.
-fastboot flash vbmeta vbmeta.img
-fastboot reboot ---> Açıklama //telefonunuz yeniden başlayacaktır.telefon açılmadan hemen fastboot moduna alın(ses kısma tuşuna basılı tut) henüz işlemlerimiz bitmedi.
-fastboot flash boot boot.img
-fastboot reboot ---> Açıklama //telefon yeniden başlayacak mıuı 10 hayırlı olsun :)

* Önemli ---> telefon kurulumu yaparken mi account girişi isteyecektir burda "forget password"a tıklayın çünkü mi account çalımayacak.

--> Parmak izi okuyucu çalışmamaktadır.

Son düzenleme:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Forum Kurallarımız gereği;
  • 3.7. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz.
  • 3.22 Link.tl, Adf.ly ve benzeri link kısaltarak para kazandıran sitelere air bağlantıların sitemizde yayınlanması yasaktır. Lütfen linkleri düzenleyin.

muskatim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
S5
Konular
1
Merhaba arkadaşlar mi a3 cihazıma mıuı 10 rom yükledim ancak şunu belirtmeliyim ki sorumluluk size aittir. Yükleme adımlarını teker teker anlatacağım.

1.Adım
Bu linkteki MIUI 10 PORT romunu indiriyoruz

2. Adım

Romu yükleyebilmek için telefonunuzun Bootloader kilidinin açık olması gerekmektedir bu kilidi açmak için şu dosyayı indirmeniz gerekiyor:

telefonunuzu kapatın güç tuşuyla ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun fastboot moduna girecektir telefonu usb kablo ile bilgisayarınıza bağlayın ve indirdiğimiz dosyayı açın ve UNLOCK AUTO.bat yazana tıklayın telefonunuz yeniden başlayacak ve sıfırlanacaktır açılırken ekranda unlock yazısını göreceksiniz.

3.Adım
telefonu kapatın güç tuşu ve ses kısma tuşuna basarak tekrar fastboot moduna getirin usb kablosuyla bilgisayara bağlayın ve bu linkteki dosyayı indirin ve rardan çıkarın ve kurun:

kurduğunuz programın (Minimal ADB and Fastboot) dosya konumunu açın ve 1. adımda indirdiğiniz zip dosyasının içindeki yansıma dosyalarını bu klasöre atın yani dosya konumuna.
Minimal ADB and Fastboot.exe programını çalıştırın bu esnada telefonunuz fastboot modunda usb kablo ile bilgisayara bağlı olmalıdır.
sırasıyla şunları yazmanız lazım;
-fastboot set_active a
-fastboot flash dtbo dtbo.img ---> Açıklama //eğer hata verirse 1. adımdaki dosyayı bu programın dosya konumuna atmamışsınız demektir.
-fastboot flash system system.img ---> Açıklama //bunu yüklemesi biraz zaman alacaktır bekleyiniz.
-fastboot flash vbmeta vbmeta.img
-fastboot reboot ---> Açıklama //telefonunuz yeniden başlayacaktır.telefon açılmadan hemen fastboot moduna alın(ses kısma tuşuna basılı tut) henüz işlemlerimiz bitmedi.
-fastboot flash boot boot.img
-fastboot reboot ---> Açıklama //telefon yeniden başlayacak mıuı 10 hayırlı olsun :)

* Önemli ---> telefon kurulumu yaparken mi account girişi isteyecektir burda "forget password"a tıklayın çünkü mi account çalımayacak.
[/QUOTE
miui 10 rom calismayan uygulama varmi.parmak izi calisiyormu.basarili bir calisma.bende miui romu seviyorum.samsung s5 e bile miui rom yuklemistim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cc9 e nin romu uyumlumu

Son düzenleme:

hakan38700

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
discovery
Konular
2
miui 10 rom calismayan uygulama varmi.parmak izi calisiyormu.basarili bir calisma.bende miui romu seviyorum.samsung s5 e bile miui rom yuklemistim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cc9 e nin romu uyumlumu
Parmak izi çalışmıyor maalesef başka hata yok yani şimdilik

greencity16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
3
Resim paylaşabilir misiniz ?

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Metoliii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metehan
Cihazım
Mi a3
Konular
4
parmak izi okuyucu güncellemeler ile düzelebilir mi?

eyyupolmez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
eyyup
Cihazım
zte
Konular
0
slm hocam bu rom ingilizce wifi çalışmıyor

Ezeralp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alp
Cihazım
Xiaomi mi a3
Konular
0
Hocam iyi Akşamlar . romda ekran parlakligi sikintili ve play store kurulumunu nasil yapacagiz acaba

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
MIUI 10 yükleyen arkadaşlar, telefonun kamera donanımına bakabilir misiniz, Sony IMX586 yazıyor mu?

Ayarlar > Telefon hakkında > Çekirdek sürümü (5 kez tıklayın) > Software version > Camera information

Üst Alt