Soru Mi A3 hakkında sorular ve sorunlar

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
1) Telefon ekranını pratik bir şekilde kapatmanın bir yolu var mı?
----- Ekrana çift dokunarak açma/kapama (KnockON) özelliği Mi A3'te yok.
----- "Kilitle" widgetı Mi A3'te yok.
Önerileriniz ?

2) Ekran parlaklığını öğleyin %100'e sabitliyorum ama sonra kendiliğinden kısılıyor. Neden?
----- "Uyarlanan parlaklık" özelliğini kapattım ama sonuç değişmedi.
Herkeste böyle mi? Normal mi? Çözüm önerileriniz ?

3) AMOLED ekran paneli IPS ekranlardaki gibi soğuk renkler gösteremez mi?
----- Redmi Note 7 ile yan yana getirip inceledim. Mi A3'ün ekranında renkler daha sarımtırak görünüyor ekran parlaklığı en yüksekteyken bile.
----- "Okuma modu" açık mı diye kontrol ettim. Kapalıydı.
Normal mi?

4) Telefonun kamera sensörü ve ekran paneli modelini nereden görebilirim?
------ Android One arayüzü MIUI arayüzü gibi değil. MIUI'da kolayca bakıyordum.
------ AIDA64 uygulamasını kurup baktım. Kamera çözünürlüğünü yazıyor ancak sensör modelini yazmıyor. IMX586 ifadesini hiçbir yerde bulamadım.
Nasıl öğrenebilirim?

5) Google Asistan sürekli dinlemede bekliyor. Ortamda birileri "Ok Google" veya benzer bir şeyler dediği anda hazır konuma geçiyor. Nasıl kapatabilirim?
----- Hatta bazen kendiliğinden açılıyor ona seslenmediğim halde.
Çözüm önerileriniz?

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
1) Microsoft Launcher kullanmanızı şiddetle öneririm. Sayısız kişiselleştirme ve gesture özellikleri var. Çift tıkla kilit dahil.
2) Cihaz sağlık hizmetleri bunu yapıyor. Normal.
3) Renk şemasından soğuk göstermeyi seçebilirsiniz ama önermem. Amoled daha sıcaktır ama renkleri daha doğru verir. LCD ise soğuk mavidir.
4) Pas.
5) Asistan ayarlarından kapatabilirsiniz.

Oyla:

Gohcen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökçe
Cihazım
Mi A3 128
Konular
0
Önerileriniz ?

2) Ekran parlaklığını öğleyin %100'e sabitliyorum ama sonra kendiliğinden kısılıyor. Neden?

----- Redmi Note 7 ile yan yana getirip inceledim. Mi A3'ün ekranında renkler daha sarımtırak görünüyor ekran parlaklığı en yüksekteyken bile.
Normal mi?

------ AIDA64 uygulamasını kurup baktım. Kamera çözünürlüğünü yazıyor ancak sensör modelini yazmıyor. IMX586 ifadesini hiçbir yerde bulamadım.
Nasıl öğrenebilirim?

5) Google Asistan sürekli dinlemede bekliyor. Ortamda birileri "Ok Google" veya benzer bir şeyler dediği anda hazır konuma geçiyor. Nasıl kapatabilirim?
Çözüm önerileriniz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Önerileriniz ?

Normal mi?

Nasıl öğrenebilirim?

Çözüm önerileriniz?

4. te benden olsun arama bölümüne *#*#64663#*#* kodunu gir çıkan ekranda sağ üst köşedeki 3 noktaya tıkla ardından Hardware yi seç.

Son düzenleme:
Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Ekranı kapatmak için Screen Off - Unlock With Fingerprint (Chamika Weerasinghe) adlı uygulamayı kullanmaya başladım. Tek butonla ekranı kapatıyor MIUI'daki Kilitle butonu gibi. Ayrıca belirlediğiniz bir alana çift dokunarak ekranı kapatma seçeneği de var widget kısmında. Ben sadece buton kullanıyorum.

Şimdi başka sorunlarla uğraşıyorum. Şöyle ki:

* Google Fotoğraflar uygulamasında galeriyi gezerken takılıyor. Bir fotoğrafa yakınlaştırıp baktıktan sonra başka bir fotoğrafa geçerken resmen takılıyor sanki işlemci yetersiz kalmış gibi. Bu durumdan çok rahatsız oluyorum. Aslında bu sorun Google Fotoğraflar uygulamasının son güncellemelerinden sonra oldu. Güncellemeleri kaldırdığımda takılmadığını gördüm lakin bu sefer de uygulamayı her açışımda "Yeni özellikleri kaçırıyorsunuz." uyarısıyla karşılaşıyorum. Güncelleme yapmak için zorluyor. Yapacağınız güncellemeyi... diye sövüyorum ve "Şimdi değil." deyip geçiştiriyorum. Diğer yandan Google Fotoğraflar'dan da vazgeçemedim. Renk ve ışık düzenleme seçeneklerini aktif kullanıyorum. Yine de alternatifleri değerlendirebilirim.

Bu arada telefon stok yazılım. Android 10 V11.0.3.0.QFQEUXM yani Avrupa sürümü. Tüm güncellemeleri yaptım ve hatta bugün tüm verileri silerek telefonu fabrika ayarlarına sıfırladım. Ayrıca gereksiz tüm özellikleri kapattım. Sistem RAM kullanımı 1,4 GB. Uygulamalar 445 MB kullanıyor. Boş RAM alanı 2 GB ancak sonuç aynı.

Oyla:

NemesiS_99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
OnePlus 9 5G
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Cihazın stok Android 10 sürümü sağlıklı değil ve sıkıntılı cihazın hakkını veremiyor ayrıca süre gelen sorunlarda cabası. Tavsiyem ya stok 9 kurun ya da custom romlara yönelin. EvoX ve MIUI tavsiyemdir.

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Cihazın stok Android 10 sürümü sağlıklı değil ve sıkıntılı cihazın hakkını veremiyor ayrıca süre gelen sorunlarda cabası. Tavsiyem ya stok 9 kurun ya da custom romlara yönelin. EvoX ve MIUI tavsiyemdir.
Telefonun bootloader kilitlerini açtım ve MIUI 12 yeni güncellemeyi bekliyorum.

EvoX nasıl? MIUI 12'den iyi midir? Mi A3 forumunda başlığını göremedim. Link verir misiniz?

Oyla:

NemesiS_99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
OnePlus 9 5G
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Telefonun bootloader kilitlerini açtım ve MIUI 12 yeni güncellemeyi bekliyorum.

EvoX nasıl? MIUI 12'den iyi midir? Mi A3 forumunda başlığını göremedim. Link verir misiniz?
Başlık yok evet uygun bir zaman bulursam açacağım. Çin de bu hafta festival var o yüzden MIUI güncelleme gelmeyecek eğer onu bekliyorsan haftaya.
Evox linkini bırakıyorum:

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Başlık yok evet uygun bir zaman bulursam açacağım. Çin de bu hafta festival var o yüzden MIUI güncelleme gelmeyecek eğer onu bekliyorsan haftaya.
Evox linkini bırakıyorum:
Siz EvoX kullanıyorsunuz sanırım? Yanılmıyorsam şu malum sitedeki ana başlıkta batarya süresi paylaşımlarınızı görmüştüm. 12-13 saat ekran süresi aldığınızı belirtmiştiniz. :)

EvoX'i denemek lazım o halde. Başlık açarsanız çok seviniriz.

Oyla:

NemesiS_99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
OnePlus 9 5G
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Siz EvoX kullanıyorsunuz sanırım? Yanılmıyorsam şu malum sitedeki ana başlıkta batarya süresi paylaşımlarınızı görmüştüm. 12-13 saat ekran süresi aldığınızı belirtmiştiniz. :)

EvoX'i denemek lazım o halde. Başlık açarsanız çok seviniriz.
Evet o süreyi ben aldım ve rom aosp tabanlı Q romların içerisinde en iyi olanı. Şu anda MIUI 12 var.

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Evet o süreyi ben aldım ve rom aosp tabanlı Q romların içerisinde en iyi olanı. Şu anda MIUI 12 var.
EvoX hakkında XDA'da başlık varmış. Biraz göz attım:

ROM'un içerisinde ANX kamera adlı bir uygulama gömülü geliyormuş. ANX kamera nasıl, stok kameradan iyi mi? MIUI 12 başlığında kameranın stoktakine göre kötü olduğunu yazanlar var. Şu anda MIUI 12 kullanıcısı olarak sizin fikriniz nedir? MIUI 12 kamerası normalden kötü mü?

Oyla:
Üst Alt