Ana Başlık Mi A3 Genel bilgiler & Teknik özellikler

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi A3 Genel bilgiler

İlk hayal kırıklığı ekran tarafında yaşanıyor. Mi A3’ün 6.1 inç büyüklüğündeki OLED ekranı 720×1560 piksel çözünürlük sunuyor. Mi A2 ve Mi A2 Lite ise Full HD çözünürlükte bir ekran ile geliyordu.

Bunun yanı sıra cihazın işlemcisi yeterli bir güç sunabiliyor olsa da beklentileri karşılamıyor. Zira, Mi A3’ün Snapdragon 730’dan güç alması bekleniyordu. Ancak, Xiaomi bu yeni akıllı telefonunda Snapdragon 665‘i tercih etti.

11 nm fabrikasyon süreci ile üretilen sekiz çekirdekli bir işlemci olan Snapdragon 665, 2 GHz hızında çalışıyor. Kryo 260 çekirdeklerinin yer aldığı işlemci, grafik tarafında gerekli olan gücü Adreno 610 GPU‘dan alıyor.

4 GB RAM’in yer aldığı telefon, 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği sunuyor. MicroSD kart sayesinde depolama alanı artırılabilen telefonun, 4030 mAh kapasiteli bataryası 18W hızlı şarj desteğine sahip.

Ön tarafta 32 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor. Arka tarafta ise 48 Megapiksel f/1.78 diyaframa sahip kameraya, 8 Megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera ve 2 Megapiksel derinlik algılama sensörü eşlik ediyor.

4K / 30 FPS ve Full HD çözünürlükte 120 fps video kaydedebilen telefon ekrandan parmak izi okuyucuya sahip. Tüm fiziksel tuşların sağ tarafa alındığı telefon, 3.5 mm kulaklık girişine sahip. Mavi, Beyaz ve Gri renk seçenekleri ile ilk olarak İspanya’da satışa sunulacak olan telefon, 250 Euro fiyat etiketine sahip.

Mi A3 Teknik Özellikler
  • 6,08 inç, HD+ (720x1560) AMOLED ekran, Gorilla Glass 5 korumalı
  • Sekiz çekirdekli Snapdragon 665 11nm Mobil Platform (4 adet 2GHz Kryo 260 + 4 adet 1.8GHz Kryo 260 işlemci)
  • Adreno 610 grafik işlemci
  • 4GB GB LPDDR4X RAM
  • 64 GB/ 128 GB depolama alanı (UFS 2.1)
  • Hibrit Çift Sim (nano + nano/microSD)
  • Android 9.0 Pie İşletim Sistemi
  • 48 MP Arka kamera + 8 MP, 118 derece geniş açı sensörü + 2 MP derinlik sensörü
  • 32 MP ön kamera
  • Ekrana gömülü parmak izi okuyucu
  • 3,5 mm kulaklık girişi, kızılötesi sensörü
  • Dual 4G VoLTE, WiFi 802.11ac çift-bant desteği, Bluetooth 5, GPS/GLOSNASS/Beidou uyumu, USB Type-C giriş
  • 4030 mAh batarya
  • Quick charge 3.0 desteği

GizliXiaomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XiaomiGizli
Cihazım
Samsung A20
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Oled ekran olmuş, HD ekran yeterli o zaman bence bana göre. Benim hoşuma gitti uygun fiyatla gelirse Mi A2 Lite'dan bu cihaza geçiş yapmayı düşünüyorum ama aynı sorunlar olursa güncelleme sorunları gibi alınmaz, gidip önce incelemek lazım.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Genellikle yorumlar HD ekrana negatif eleştiri yönünde fakat bence android one kullanan kullanıcı zaten ekrandaki görüntünün kalitesine, daha açıkçası görselliğe önem vermiyordur. Bu durumda da düşük çözünürlüğün sağlayacağı batarya tasaruufu artı olarak değerlendirilebilir.

Lantheyuse

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Mi a2 lite
Konular
0
Oled ekran olmuş, HD ekran yeterli o zaman bence bana göre. Benim hoşuma gitti uygun fiyatla gelirse Mi A2 Lite'dan bu cihaza geçiş yapmayı düşünüyorum ama aynı sorunlar olursa güncelleme sorunları gibi alınmaz, gidip önce incelemek lazım.
Bende aynı şekilde düşünüyorum mi a2 lite tan uygun fiyatlı gelirse geçeceğim

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
250 Euro.. İspanyada asgari ücret 1050 euro. Orda olsam 2 tane alırdım.

Bize 1750-1800 TL bandında gelirse alınabilir. Özellikle ekran altı parmak okuyucu olması beni cezbetti.. Hatta Max 2 den bu cihaza geçebilirim. Ekranın hd olması bataryaya olumlu yansır.

Lantheyuse

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Mi a2 lite
Konular
0
Ekran konusu batarya ya olumlu yansır. Kamera konusu A2Lite a göre kesinlikle daha güzel olacaktır.
Fiyatı 1699 dan başlarsa tam anlamıyla bir f/p telefonu olur.

GizliXiaomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XiaomiGizli
Cihazım
Samsung A20
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Ekran konusu batarya ya olumlu yansır. Kamera konusu A2Lite a göre kesinlikle daha güzel olacaktır.
Fiyatı 1699 dan başlarsa tam anlamıyla bir f/p telefonu olur.
Zannetmiyorum hocam 1699'dan geleceğini, ama zamanla o fiyata düşebilir belki, neden dersen eğer ben geçen sene Ağustos ayın'da Migros'da bu Mi A2 Lite cihazının 64 GB modelini tam 1699'a almıştım zaten. Bence 2000'lerde bir fiyat ile gelecek ama zamanla inecek.

Lantheyuse

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Mi a2 lite
Konular
0
Zannetmiyorum hocam 1699'dan geleceğini, ama zamanla o fiyata düşebilir belki, neden dersen eğer ben geçen sene Ağustos ayın'da Migros'da bu Mi A2 Lite cihazının 64 GB modelini tam 1699'a almıştım zaten. Bence 2000'lerde bir fiyat ile gelecek ama zamanla inecek.

Bakalım hangi fiyat aralığında gelecek ülkemiz için ne zaman satışa sunulacak bir tarih var mı?

Üst Alt