Yardım Mi A3 Gece Işığı (Reading Mode) Modu Parmak İzi Okuma Sorunu

MesLord

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mesut
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
1
Arkadaşlar tesadüfen gece keşfettiğim parmak izi okuma sorunu sonucunda yaptığım incelemede, ulaştığım sorunu sizlere anlatacağım. Telefonu yeni almış bulunmaktayım. Gece parmak izi olayı ile uğraşırken telefon parmaklarımı okumakta zorlandı. Hatta parmak izi sensörü bozuk diye düşünmeye başlamıştım. Ancak bu sorunu gündüz hiç yapaşadığımı fark ettim. Gece ışığı modunu kapatıp parmaklarımı yeniden okutmaya başladım sonuç şok ediciydi. Arkadaşlar mi A3 de gece modu aktifken telefon parmak izini okumakta oldukça başarısız hale geliyor hatta zaman zaman tamamen okumaz hale geliyor. Yazık ki hatta ısrarcı olursanız kesin bozuldu diyorsunuz moraliniz tam sıfır oluyor tabiri caizse. Sonrasında gece modunu kapattım sonuç sihir gibi az önce parmaklarımı okumayan nerden başıma bela ettim dedigim o telefon gitti yerine başka telefon geldi sanki. Bu durum düzelir mi bilmiyorum. Ama aniden parmak izi okuma noktasinda büyük sıkıntılar yaşamaya başlarsanız, gece modunun aktif olup olmadığına dikkat edin. Böylece benim gibi ufak çaplı bir sinir krizi yaşamak zorunda Kalmasınız. Gece modu aktifken telefon parmaklarınızı okumakta zorlayabiliyor. Hatta belki hiç okumayabiliyor. Bununla ilgili hiçbir baska kaynakta yazı olmadığı için ben yazmaya karar verdim. Haberiniz olsun.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Hocam normalde miui de parmak izi okuturken ekran varsayılan ayarlara dönüyor. Bu yüzden kilit ekranında okuma modu, otomatik parlaklık vs gibi şeyler çalışmıyor.

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Gece modu dediğiniz okuma modu ise, sadece parmak izi okuyucuda değil, pek çok konuda sıkıntı yaşarız.. Mesela Vpn kullanırken Bu Uygulama Güveniyorum yazısının yanındaki kutuyu işaretleme imkanınız yok.. Apk kuramazsınız.. Bunlar başıma gelenler :)

Oyla:

MesLord

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mesut
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
1
Hocam normalde miui de parmak izi okuturken ekran varsayılan ayarlara dönüyor. Bu yüzden kilit ekranında okuma modu, otomatik parlaklık vs gibi şeyler çalışmıyor.
Ne yazık ki Mi A3 android One kullandığı için. Hem parmak izi tanıtma sırasında, hemde okutma sırasında okuma modu hala aktif oluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sarı ışık yani okuma modunu tamamen manuel olarak açıp kapatıyorum. Saatler arası planlı kullanmayı bıraktım.

Oyla:
Üst Alt