Rehber [Mİ A2][Root] Twrp ile Root Yükleme Rehberi

collector

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Rica ederim hocam. Eğer sadece bootloaderi açıp cihazınıza robot attiysaniz, stok romda olduğunuz için güncelleme geldiğinde sadece root silinir. Güncelleme yaparsınız ardından tekrar rootlarsiniz. Eğer twrpyi kalıcı olarak kurduysaniz, güncelleme geldiğinde cihaz güncellemeyi yuklemeyecektir. Hata verir.

Bu yaptığınız işlemler cihazınıza zarar vermez. Olası bir garanti süreci öncesi yine forumumuzda ki global romu indirip, mi flash ile yüklerseniz
ardından bootloaderi kapatirsiniz ve garanti sureciniz devam eder.

Son olarak, bizim cihazımız çok nazlidir. Yilmadan, üşenmeden bazen defalarca aynı işlemi yapmak gerekiyor. Bu konuda sizi tebrik ederim clap~~ Aklınıza takılan her durumu benimle paylaşabilirsiniz, yardımcı olurum.

Öncelikle değerli vaktini ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkür ederim üstad.Bootloader açık, twrp rehberinden faydalanarak yöntem-2 ile twrp'yi kurdum hocam.
Bu durumda kalıcı oluryor sanırım değil mi ? :)
Bu durumda güncellemeyi almak için ne yapmam gerekli ? ve twrp'ye girmeye çalıştığımda açılmıyor,sadece logo kısmında kalıyor bu neden olabilir ? :/

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Öncelikle değerli vaktini ayırıp cevap verdiğin için çok teşekkür ederim üstad.Bootloader açık, twrp rehberinden faydalanarak yöntem-2 ile twrp'yi kurdum hocam.
Bu durumda kalıcı oluryor sanırım değil mi ? :)
Bu durumda güncellemeyi almak için ne yapmam gerekli ? ve twrp'ye girmeye çalıştığımda açılmıyor,sadece logo kısmında kalıyor bu neden olabilir ? :/

Hocam, ilk kez twrp kuruyorsanız bazen böyle takılmalar oluyor. Bazen banada oluyor bazense olmuyor. Cihazımız çok ilginç cidden. Bir kaç çözümü var elbette, şuan slot a dasınız büyük ihtimal. B ye geçip twrp girseniz çalışacaktır. Bunun içinde fastboot modunda fastboot set_active b komutu vermeniz lazım.

Eğer stok romda kullanmaya devam etmek istiyorsanız stok recovery flashlamak için size dosya hazırlayabilirim. Yaptığınız bu işlemi stok recovery içinde yapabiliriz. Eğer sadece root atıp stok rom kullanmak istiyorsanız keşke ikinci yöntemi değilde hatta o sayfayıda değil sadece root için olan bölümü kullansaydınız. Root atmak için illa twrp kurmak gerekmiyordu.

Eğer custom rom yüklemek isterseniz de, şuan takılı kaldığı için ilk yoldaki iki adet komutu verirseniz TWRP kalıcı hale gelecektir.

Eğer stok recovery kurmak isterseniz alttaki mesajı uygulayınız. Bunu yaptığınız takdir de stok romda kalıp güncelleme alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Güncelleme : Eğer twrp recovery tekrar stok recovery yapmak istiyorsanız ,

Cihazı fastboot modunda tekrar açınız.
Cmd ekranına " fastboot boot twrp-3.3.1-0-jasmine_sprout.img" yazınız
Cihaz twrp modda tekrar açılacaktır.
Ardından aşağıdaki linteki Stok receovery dosyasını telefonunuza atınız.
Ardından twrp install bölümüne gelin. Sağ alttan image yükle tıklaynız. Bu sayede boot.img dosyasını görebileceksiniz.
Ardından tıklayın, bir menü açılacak ordan boot seçeneğini tıklayın.
İşlem bu kadar stok recoveryniz hazır.

Stok recovery :

Son düzenleme:

collector

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Hocam, ilk kez twrp kuruyorsanız bazen böyle takılmalar oluyor. Bazen banada oluyor bazense olmuyor. Cihazımız çok ilginç cidden. Bir kaç çözümü var elbette, şuan slot a dasınız büyük ihtimal. B ye geçip twrp girseniz çalışacaktır. Bunun içinde fastboot modunda fastboot set_active b komutu vermeniz lazım.

Eğer stok romda kullanmaya devam etmek istiyorsanız stok recovery flashlamak için size dosya hazırlayabilirim. Yaptığınız bu işlemi stok recovery içinde yapabiliriz. Eğer sadece root atıp stok rom kullanmak istiyorsanız keşke ikinci yöntemi değilde hatta o sayfayıda değil sadece root için olan bölümü kullansaydınız. Root atmak için illa twrp kurmak gerekmiyordu.

Eğer custom rom yüklemek isterseniz de, şuan takılı kaldığı için ilk yoldaki iki adet komutu verirseniz TWRP kalıcı hale gelecektir.

Eğer stok recovery kurmak isterseniz alttaki mesajı uygulayınız. Bunu yaptığınız takdir de stok romda kalıp güncelleme alabilirsiniz.
Güncelleme : Eğer twrp recovery tekrar stok recovery yapmak istiyorsanız ,

Cihazı fastboot modunda tekrar açınız.
Cmd ekranına " fastboot boot twrp-3.3.1-0-jasmine_sprout.img" yazınız
Cihaz twrp modda tekrar açılacaktır.
Ardından aşağıdaki linteki Stok receovery dosyasını telefonunuza atınız.
Ardından twrp install bölümüne gelin. Sağ alttan image yükle tıklaynız. Bu sayede boot.img dosyasını görebileceksiniz.
Ardından tıklayın, bir menü açılacak ordan boot seçeneğini tıklayın.
İşlem bu kadar stok recoveryniz hazır.

Stok recovery :

Değerli cevapların için ne kadar teşekkür etsem azdır kral,bu işlerle daha bugün haşır neşir olmaya başladığım için, twrp'yi kalıcı olarak kurmadan rootlama'yı bilmiyordum,artık öğrenmiş oldum.:)
Aslında bir yandan twrp'yi kurmak istedim çünkü,miu arayüzünü'de denemek istedim. Yani anlayacağın hem custom rom,hem de custom reco. denemek istedim.))
Miu'yu deneyimledikjten sonra tekrar stock rom'a dönme konusunda'da bir rehber hazırlarsan çok sevinirim hocam.Bu forumu keşfetmem sayesin de,sen ve değerli arkadaşların paylaşımlarıyla bir kaç şey kaptım.İyiki varsınız.

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Değerli cevapların için ne kadar teşekkür etsem azdır kral,bu işlerle daha bugün haşır neşir olmaya başladığım için, twrp'yi kalıcı olarak kurmadan rootlama'yı bilmiyordum,artık öğrenmiş oldum.:)
Aslında bir yandan twrp'yi kurmak istedim çünkü,miu arayüzünü'de denemek istedim. Yani anlayacağın hem custom rom,hem de custom reco. denemek istedim.))
Miu'yu deneyimledikjten sonra tekrar stock rom'a dönme konusunda'da bir rehber hazırlarsan çok sevinirim hocam.Bu forumu keşfetmem sayesin de,sen ve değerli arkadaşların paylaşımlarıyla bir kaç şey kaptım.İyiki varsınız.

Bilgi paylaştıkça güzeldir hocam. Elbette güzel bir rehber hazırlarım. Size MIUI yükleme sürecinde yazın yardımcı olayım. Güle güle kullanın. sun~~

collector

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Bilgi paylaştıkça güzeldir hocam. Elbette güzel bir rehber hazırlarım. Size MIUI yükleme sürecinde yazın yardımcı olayım. Güle güle kullanın. sun~~

Bilgi paylaştıkça güzel,paylaşan ayrı bir güzel.)
Ferdi hocam sağolsun,rom yükleme'de sorunuma çözüm bulmak için canı gönülden yardımcı oldu, keza buldu da.
Sayende miu deneyimini yaşıyorum üstadım,tekrardan teşekkürü borç bilirim,saygılarımla.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Bilgi paylaştıkça güzel,paylaşan ayrı bir güzel.)
Ferdi hocam sağolsun,rom yükleme'de sorunuma çözüm bulmak için canı gönülden yardımcı oldu, keza buldu da.
Sayende miu deneyimini yaşıyorum üstadım,tekrardan teşekkürü borç bilirim,saygılarımla.

Teveccühünüz estağfurullah hocam.:$ Güzel dil oldukça gecenin üçüde olsa yardımcı olurum. Güle güle kullanın.

romedyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ser
Cihazım
Mi4
Konular
2
Hocam paylaşımlarınız için size minnettarım. TWRP linklerine ulaşamıyorum. ''Bu siteye ulaşılamıyor'' hatası veriyor. Başka konularda da denedim sonuca ulaşamadım

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam paylaşımlarınız için size minnettarım. TWRP linklerine ulaşamıyorum. ''Bu siteye ulaşılamıyor'' hatası veriyor. Başka konularda da denedim sonuca ulaşamadım

Geliştirici twrp yi kaldırmış. Ben hemen kendim upload ediyorum hocam. Kusura bakmayın

Üst Alt