Rehber [Mi A2] MİUİ 12-- Mi A2'yi Mi 6x'e Çevirme Rehberi[ 02.05.2020]

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Malum yolla kayit ettirilmis cihazlarda imei ucmasi vs durumlar olur mu 6x e cevirince?

Normalde mi flash ile yapılan yüklemelerde imei silinmesi olmaması lazım. Yinede yerinizde olsam mi a2 iken twrp yi geçici boot edip efs yi yedeklerdim. Hatta komple backup alırdım. Şimdi size imei silinmez derim, sorumluluk altına girmek istemiyorum.

cngkn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi A2
Konular
13
Normalde mi flash ile yapılan yüklemelerde imei silinmesi olmaması lazım. Yinede yerinizde olsam mi a2 iken twrp yi geçici boot edip efs yi yedeklerdim. Hatta komple backup alırdım. Şimdi size imei silinmez derim, sorumluluk altına girmek istemiyorum.
Hocam full backup alinca cihazi biraktigim gibi kullanabiliyor muyum backup i geri yukleyince?

aknozsoy57

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akın Özsoy
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
IT Dİzayn Etiket
Konular
15
Ellerinize sağlık hocam.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam full backup alinca cihazi biraktigim gibi kullanabiliyor muyum backup i geri yukleyince?

Birazdan hazırlayacağım mi 6x den mi a2 ye dönüş rehberinden sonra twrp ile backup u geri yüklerseniz evet, eski haline döner. Tabi twrp ile işlem yaptığınız için stok rom güncellemeleri yüklerken hata verebilir. Sistem twrp yi yüklemeyip sadece boot etsek bile anlıyor. Bir kaç deneme yaptım.

Ellerinize sağlık hocam.

Teşekkür ederim.

cngkn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi A2
Konular
13
Arkadaslar kuran var mi miui 11 i a2 ye? Pil ve menu hizi vs performanslarini merak ediyorum . Kurulumu yapan varsa goruslerini bildirirse cok sevinirim.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Arkadaslar kuran var mi miui 11 i a2 ye? Pil ve menu hizi vs performanslarini merak ediyorum . Kurulumu yapan varsa goruslerini bildirirse cok sevinirim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hızı çok iyi. Hatasız, şarj konusunda da grafikleri attım full 4g açıktı. Şuan 46..

Birumsev

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
3
Hocam emeğine sağlık, cihaz komple 6x oluyorsa, 6x için uyarlanmış herhangi bir romu kurabilir miyiz?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam emeğine sağlık, cihaz komple 6x oluyorsa, 6x için uyarlanmış herhangi bir romu kurabilir miyiz?
Evet ,6x ait romları kullanabiliyoruz. Ama kurarken dikkat etmelisiniz. Rom icerisinde firmware dosyası yada guncellemesi varsa siliyoruz. Eğer olurda unutursak cihaz Arb4 e takilir. A2 ye dönüş cihazın içini açıp testpoint yapmadan imkansız hale gelir. Ve eskisi gibi oradan stok güncelleme alamazsınız.

Birumsev

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
3
Evet ,6x ait romları kullanabiliyoruz. Ama kurarken dikkat etmelisiniz. Rom icerisinde firmware dosyası yada guncellemesi varsa siliyoruz. Eğer olurda unutursak cihaz Arb4 e takilir. A2 ye dönüş cihazın içini açıp testpoint yapmadan imkansız hale gelir. Ve eskisi gibi oradan stok güncelleme alamazsınız.

Tamam hocam teşekkürler :)

turgutalpyurur

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
1
az önce açtığımız mi flash uygulamasına geri dönelim

Merhabalar,

Cihazımız android one kapsamında olması sebebiyle, miui arayüzüne özlemimiz hep olmuştu. Bunu port romlarla gidermeye çalışsak da geliştirici kişinin keyfine kalıyoruz. Buna dur demek istiyorum.

Bu sebeple size en baştan ve kökten cihazımızı mi 6x e çevirmeyi ve ardından miui kurulumunu anlatacağım...

Dikkat : Kurulum aşamalarını sonuna kadar okumadan işlemlere başlamayanız. Bu yapacağımız işlem basit olmakla birlikte risklidir. Aklınıza yatmayan bir nokta varsa bana yazınız.
Dikkat : Daha önce telefonunuzda önemli dosyanız varsa yedekleyiniz. Cihazınızdaki tüm veriler silinecek.
Dikkat : Öncelikle cihazınızın bootloader kilidi açık olmalıdır. Şuradan kilidinizi açınız. Rehber - Xiaomi Mi A2'nin Bootloader Kilidini Açma

Adım 1 :
Öncelikle indirmeniz gereken dosyalar konunun sonundadır, indirelim;

Adım 2 :
Mi A2 cihazınızın bootloaderi açık olarak kabul ediyorum. Öncelikle MiA2-6X dosyasının indirip klasöre çıkartalım. Dosyanın içeriği ve dosya yolu resimdeki gibi olsun ..

Adım 3 : Araçlar klasöründeki mi flash 20160401 dosyasını kuralım. (Daha önceden mi flash kuruluysa, tekrar kurmanıza gerek yok ) Bu dosya mi flash uygulamasıdır. Flashlamak için gereklidir. Dosyanın görüntüsü ve yolu resimdeki gibidir. Sonra uygulamayı açalım . Açılan uygulamayı üst bölümde hazırladığımız C:\a yolunu gösterelim ve alt bölümden flash all seçeneği seçili olsun.

Adım 4: Araçlar klasöründeki adb.zip dosyasını klasöre çıkaralım. İçerisindeki CLICK 2X dosyasını tıklayalım. Cihazımızı fastboot moduna alalım. ( Önce cihazı kapatın, açarken ses kısma tuşuyla açınız) Şuan ekranda fastboot yazısı olmalı. Bilgisayara bağlayınız. Click 2x ile açtığınız cmd ekranına "fastboot oem edl" yazınız Cihazın ekranı kararacaktır. Ardından biraz önce açtığımız mi flash uygulamasına geri dönelim, üstteki refresh tuşuna basınca cihazımızı ekranda görüyor olmanız lazım. Alt bölümde flash all seçeneğini tekrar kontrol edip yukarıdan flash uygulamasına basınız.

Adım 5: Yükleme 5 dakika kadar sürecektir. Bittiğinde cihaz otomatik kendi açılmayacak. Mİ flash uygulamasında işlem başarıyla tamamlanmıştır yazısı belirecek. Onu görene kadar cihaza dokunmayınız, açmayınız oynatmayınız. Bu esnada dikkatli olun. Ardından işlem başarıyla tamamlanmıştır yazısını görünce cihazı açma kapama tuşuna 15 saniye basılı tutarak başlatınız. Bu yüklediğimiz çok eski bir sürüm bu sebeple cihaz boot etmeyebilir. Zaten etmesinede gerek yok amacımız sadece cihazı mi 6x yapmaktı. Şimdi cihaza çok uzun süre basılı tutun ve kapatın. Açarken yine ses kısma ile açınız, yani fastboot moduna tekrar giriniz.

Adım 6: Cmd ekranımız ( siyah ekran ) açık değilse kapattıysanız adb klasörünün içindeki CLICK 2X açınız. "fastboot flash recovery twrp-3.3.1-0-wayne.img" yazınız. Sonra "fastboot boot twrp-3.3.1-0-wayne.img" yazınız. Cihazınız twrp ile açılmış olacak. Ama stok rom çok eski. Şimdi Twrp ekranından wipe bölümüne gelip hepsini seçerek temizleyiniz.

Adım 7 : Şu esnada cihazınız Mİ 6X e çevrildi ve temizlendi. Cihazımızı resmi olarak mi 6x orjinal son stok romunuda kurabiliriz. Ama ben o kısmı anlatmayacağım. ARB belasına bulaşmanızı istemem. Bu evreden sonra şu iki konudan birini seçip custom miui 11 romları mutlaka kurunuz.

Xiaomi EU rom : MIUI 11 - [Mi A2] Xiaomi EU Beta Rom MIUI 11- 9.9.6 [Pie] ( Haftalık güncelleme alır )
Mi room : MIUI 11 - [Mi A2] Mi room MIUI 11- 9.9.6 [Pie] ( Haftalık güncelleme alır )

Adım 8: Bir beğeni ve teşekkürü çok görmeyin :)
Gerekli uygulamalar :
Mi A2-6X Convert Stok rom :
( Mi a2 yi Mi 6x e çevirecek stok rom, tarafımca dosyaları düzenlenmiştir. )

Güle güle kullanın. Anlatılanları eksiksiz yapmanız halinde sorunsuz geçebileceksiniz.
Bu anlatılanlar tarafımca 01.10.2019 tarihinde denenmiş ve foruma eklenmiştir. Yapılanlarda tüm risk size aittir.

Bu geçişten sonra tekrar mi a2 ye dönmek isterseniz şu rehberi takip ediniz. Rehber - Mi 6x den - Mi A2'ye Dönüş Rehberi [ 08.10.2019]
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam ekran karardı bildirim ışığı yanıp sönüyor ama bu hatayı verdi ne yapmam gerekli

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    48,8 KB · Görüntüleme: 49
  • Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    48,8 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Üst Alt