Rehber Mi A2 Lite SIM Kart sorunu çözümü

milano88

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere PIE stock rom'dan Orea'ya dönünce birçok kişi SIM kart slot değişme, zayıf sinyal vss gibi sorunlar yaşıyor, bende yaşadım. Gördüğüm üzere forumda birçok kişi de aynı sorunu yaşamış, bu yüzden bu sorunu çözmek adına bir konu açayım dedim. Umarı faydalı olur, çünkü ben bu şekilde çözdüm.

Yöntem 1.
' dan modem.img alıp cihazı fastboot moduna alın ardından;
fastboot flash modem modem.img

Yöntem 2.
Ekte ki düzenlemiş olduğum rawprogram0.zip dosyasını indirin, içinden rawprogram0.xml dosyasını son güncel fastboot rom olan da ki ile değiştirin ardından cihazı fastboot moduna alın ve;
bu kod ile cihazı edl moduna alıyoruz ve editlemiş olduğumuz PIE romunu MiFlash ile kuruyoruz.

Yöntem 3.
Cihazı fastboot moduna alıyoruz, buradan indiriyoruz ve;
fastboot boot twrp-daisy-3.3.1-0-offain.img
TWRP açılınca şifre filan soracak oraya iptal/cancel diyoruz, bu arada tüm adb driverlarının bilgisayarınızda yüklü olduğuna emin olun.
Fastboot dosyalarının bulunduğu klasörde cmd yi açıp
adb shell
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p40
dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p41
exit
diyoruz ve cihazı yeniden başlatıyoruz.

Umarım faydalı olur, teşekkürler. Bol şanslar..

Ekli dosyalar

• rawprogram0.zip
    1,5 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Recsin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
Mi a2 Lite
Konular
1
hocam paylasım ıcın tesekkurler super ısıme yaradı
bu konu sabitlense iyi olur

en son guncellemeyi (daisy_global_images_V11.0.7.0.QDLMIXM_10.0) winrarla acıp cıkan ımaj dosyasını tekrar winrar ıle acarak unzip yaptım
fastbootta miflashtool ile yukledim
rom guzeldı fakat hafıza kartından uzak sım slotu 2 numara oldu mobil internet vardı fakat sesli olarak aranamıyordum
hafıza kartına yakın sım slotu1 numara oldu mobil internet gitti fakat sesli olarak aranıyordum

asagıdakı linktekı mia2.modem dosyasını bootloader dan "fastboot flash modem modem.img" komutu ile flasladım
sım slot numaraları degıstı gercı hangisi dogru bilmiyorum ama hepsi duzeldı
tum ınternette arattım farklı cozumler sunulmustu fakat en kolay bu metod ıse yaradı
modem dosyasını (128 MB) google drive yukledım arzu eden olursa ugrasmadan ındırıp kullanabılır

mi a2 lite icindir

indirme linki:

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
drive.google.com

Son düzenleme:
Üst Alt