Rom [Mi A2 Lite] Port Xiaomi Eu Miui 11 Stabil Rom 11.0.4

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhabalar,

Xiaomi Redmi 6 Pro cihazından port ile karşınızdayız

Dikkat : Öncelikle cihazınızın bootloader kilidi açık olmalıdır. Rehber - Xiaomi Mi A2 Lite Bootloader Kilidini Açma
Dikkat : Öncelikle cihazınıza twrp kurulmalıdır. Rehber - [Official] [Recovery] Mi A2 Lite için TWRP 3.3.1
Dikkat : Twrp üzerinden tüm yedeklerinizi almanızı öneririm. Özellikle efs yedeğinizi almanızda fayda var.

Adım 1 : Ekteki linkten 3 adet dosyayı indirelim
Adım 2 : Cihazımızı twrp moduyla açalım ( Cihazı kapatın, ses açma + başlatma tuşuyla açalım )
Adım 3 : Wipe menüsünden dahili hafıza hariç hepsini silelim
Adım 4 : İndirdiğimiz Xiaomi Miui eu romunu cihazımıza atalım. Twrp üzerinden direkt kuralım. İnstall/ miui11.zip/yükle
Adım 5 : İşlem tamam, cihazımızı açalım. Eğer wifi veya şebeke ile ilgili bir sorun varsa, Ekteki modem dosyasını twrp yi tekrar açıp direk flashlayalım.
Adım 6 : Ekteki magisk manager apk dosyasını cihazımız açıldıktan sonra normal olarak kuralım..

Miui 11 Beta Eu zip :
Modem fix :

Miui 11 Stabil V.11.0.4 :
Magisk Manager :

Twrp :

Güle güle kullanın. Anlatılanları eksiksiz yapmanız halinde sorunsuz geçebileceksiniz. Risk tümüyle size aittdir.

Kaynak :

Son düzenleme:

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhabalar,

Xiaomi Redmi 6 Pro cihazından port ile karşınızdayız

Dikkat : Öncelikle cihazınızın bootloader kilidi açık olmalıdır. Rehber - Xiaomi Mi A2 Lite Bootloader Kilidini Açma
Dikkat : Öncelikle cihazınıza twrp kurulmalıdır. Rehber - [Official] [Recovery] Mi A2 Lite için TWRP 3.3.1
Dikkat : Twrp üzerinden tüm yedeklerinizi almanızı öneririm. Özellikle efs yedeğinizi almanızda fayda var.

Adım 1 : Ekteki linkten 3 adet dosyayı indirelim
Adım 2 : Cihazımızı twrp moduyla açalım ( Cihazı kapatın, ses açma + başlatma tuşuyla açalım )
Adım 3 : Wipe menüsünden dahili hafıza hariç hepsini silelim
Adım 4 : İndirdiğimiz Xiaomi Miui eu romunu cihazımıza atalım. Twrp üzerinden direkt kuralım. Ardından twrp silinme ihtimaline karşılık ekteki twrp.zip dosyasınızda flashlayalım.
Adım 5 : İşlem tamam, cihazımızı açalım. Eğer wifi veya şebeke ile ilgili bir sorun varsa, Ekteki modem dosyasını twrp yi tekrar açıp direk flashlayalım.
Adım 6 : Ekteki magisk manager apk dosyasını cihazımız açıldıktan sonra normal olarak kuralım..
Miui 11 Eu zip :
Modem fix :
Magisk Manager :

Twrp :

Güle güle kullanın. Anlatılanları eksiksiz yapmanız halinde sorunsuz geçebileceksiniz. Risk tümüyle size aittdir.

Kaynak :
Elinize emeğinize sağlık...

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
Elinize sağlık hocam.

Eşimin Mi A2 Lite telefonuna bunu yapmayı düşünüyorum fakat bazı sorularım var.
Rom, flash vs sürekli yapabilecek zamanım yok. Sırf eşim de benim gibi MIUI kullansın diye bir defaya mahsus yapacağım. O yüzden sorunsuz ve uzun ömürlü olmalı.
1) OTA ile daha sonra gelecek güncellemeler olur mu? Yeni sürüm çıktığında doğrudan güncelleyebilir mi?
2) Performans olarak bu mu yoksa mevcut saf android mi?
3) Herhangi bir sürücü, fonksiyon hatası var mı? Ekran parlaklığı otomatik çalışmama, wifi gücü azalma, oyunlarda daha düşük FPS, gsm modülü kararlılığı, kamera fonksiyon eksikleri vs...

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Elinize sağlık hocam.

Eşimin Mi A2 Lite telefonuna bunu yapmayı düşünüyorum fakat bazı sorularım var.
Rom, flash vs sürekli yapabilecek zamanım yok. Sırf eşim de benim gibi MIUI kullansın diye bir defaya mahsus yapacağım. O yüzden sorunsuz ve uzun ömürlü olmalı.
1) OTA ile daha sonra gelecek güncellemeler olur mu? Yeni sürüm çıktığında doğrudan güncelleyebilir mi?
2) Performans olarak bu mu yoksa mevcut saf android mi?
3) Herhangi bir sürücü, fonksiyon hatası var mı? Ekran parlaklığı otomatik çalışmama, wifi gücü azalma, oyunlarda daha düşük FPS, gsm modülü kararlılığı, kamera fonksiyon eksikleri vs...

Merhaba,

* Bu Port romdur. Ota güncelleme almaz hocam.
* Performans olarak tabi ki saf android stok rom daha iyi.
* Herhangi bir sorun olarak şebeke sorunları bildirildi. Bunun içinde geliştirici modem fixi hazırlamış. Ama yinede stok rom kadar düzgün çalışması beklenemez adı üzerine Redmi 6 pro cihazından mi a2 lite cihazına uyarlanmış port rom.

Tek seferlik rom diyorsanız bence stok romda kalmalısınız.

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
Merhaba,

* Bu Port romdur. Ota güncelleme almaz hocam.
* Performans olarak tabi ki saf android stok rom daha iyi.
* Herhangi bir sorun olarak şebeke sorunları bildirildi. Bunun içinde geliştirici modem fixi hazırlamış. Ama yinede stok rom kadar düzgün çalışması beklenemez adı üzerine Redmi 6 pro cihazından mi a2 lite cihazına uyarlanmış port rom.

Tek seferlik rom diyorsanız bence stok romda kalmalısınız.
Teşekkürler hocam. Oldukça tatmin oldum cevaplardan (:

Üst Alt