İnceleme Mi A2 için genel değerlendirmem

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
Cihaz firmaya alınmıştır

note6 ile bunun arasında seçim yapmam gerek idi ve SD660 doğal olarak ağır bastı

Cihaz boyutları itibari ile oldukça iri sayılır.
çentik veya sıfır ekran gibi sorunu yok. klasik ekran boyutlarında..
cihaz oldukça kendini belli eden bir gerçek metal kaplamaya sahib. ve eldeki SOĞUK bir his vermesi ile çok belli ediyor.

AOSP rom olması sebebi ile bana oldukça rahatsız edici oldu kullanması. Sim kartın pin kodunu kaldırma ekranını güvenlik ekranında şimdi buldum.
pc den dolum süreci biraz uzun sürüyor. type c girişli ama hız konusunu incelemedim. kullanacak içinde pek önemi yok.
hepsi burada üzerinden alındığı için genpa garantisi ile geldi. içinden siyah şeffaf silikon kılıf çıktı ama biz beraberinde rugged armor diye kılıf siparişimiz olduğu için, oldukça kaba dursa bile elinizde düşmeye karşı kendinizi güvende hissedeceğiniz spigen kılıf ile alın.... microsonic ekran koruyucu aldım ama onu artık bir şekilde kendisi yapıştırır.. bayadır uğraşıyom tlf güncellemesi mail - whatsapp derken yoruldum. bıktım...

ekran renk parlaklığı vs baya hoş. özellikle antutu testi sırasında 3d ekranlardaki geçişlerde bu fosforlu renkler baya hoş/belirgin. antutu değeri 127k çıktı. içinde 8.1.0 kendi rom u var.
maalesef wifi testleri vs ile uğraşmadım. içinde 1 adet turkcell sim var. sorun çıkacağını sanmıyorum.
kendim note3pro da bayadır turkcell sim ile kullandığım için. kiiii aldığımda imei sini getiren arkadaş yazmış idi.

cihaz çıplakken hatrı sayılır bir güzel inceliği var. kılıfsız bir şekilde arkadaki 2 kamera ve flash korumasız çıkıntı şeklinde gibi ve arka yüzeyde belirgin duruyor iken, bu siyah kılıf ile oldukça korunaklı ve hoş duruş sahibi oldu.
kamera denemesi olarak klavyemi çektim. siyahlar benim gördüğüme göre biraz kahvemsi çıkmış olsa bile en kötü yanı klavyemdeki toz pis leri göstermesi oldu :$
içerdeki beyaz ışık altında yeterli denebilir. benim kameralar ile çok fazla işim ve ilgim olmuyor. bazen kumaş ve kitabcık sayfası çekib basmak istediğimde... çok nadir bir sorun. kullanacak kişiler için kamera önemli olsa bile fiyat performansı açısında yeterli.
bu arada... kameralar hala öğrenemedi, kirli klavyeleri temiz gibi göstermeyi :P

başkası ne düşünür bilemem .... bu cihaz ın aosp ile gelmesi nedendir anlamadım . değişiklik talebi midir bilmiyorum.
SD660 da orjinal bir rom kullanmak bence çok daha iyi olur idi. ben aosp ları bir türlü sevemedim. ve asıl performansı modifiye miui de denemek lazım...

tlf alınır mı ? veya performans değerleri açısından ?
uçuk kaçık işler yapmayacak iseniz oldukça iyi diyebileceğim SD660 gibi klasik bir performans değeri ile çok fazla işe yeterli bir gücü mevcut. batarya olarak - ekran değeri diğer fonksiyonları açısından kişisel değerlendirmeler olsa bile... daha önce aldığımız note 5pro ya göre performansı çok çok iyi olmak ile note5 in elde duruşu ve görselliği daha nazik ve estetik. yani estetiklik açısından kılıf ile note5 daha şirin.

youtube da yapılan değerlendirmelere ve yorumlara hiç benzemediğini farkındayım
kişisel değerlendirme ve bakış açım.

bu cihazı alacak arkadaşlar bahsettiğim gibi bir kılıf ile oldukça sağlam ama kalın bir yapıya sahib olsalar biile bence... değer....

nubia x gelse de ortalık karışsa diye merak ile bekliyorum

selamlar

edit : imla

Son düzenleme:
Üst Alt