Yardım Mi A2 hiç açılmıyor, şarja taktığımda "Android One" yazısı gidip geliyor.

baskomserbaki

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
celal
Cihazım
Mi A2
Konular
2
İyi günler. Mi A2 telefonu cebimdeydi, çıkardığımda kapalıydı. Açmaya çalıştım fakat hiçbir türlü açılmadı. Şarja taktığımda ise "Android One" yazısı gidip geliyor fakat hiçbir türlü açılmıyor. Bir hafta kadar önce biraz suyla temas olmuştu hemen kurutmuştum. Bilen varsa lütfen çözüm?

Moderatör tarafında düzenlendi:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Geçmiş olsun.
Cihazınızda sıvı temasına bağlı oksitlenme olması ihtimali çok yüksek. Eğer elektronik komponentlere bir zararı olmadıysa, cihazın sökülüp oksitlenmiş parçaların oksit gidericilerle temizlenmesi sorununuzu çözebilir.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu arada mesajlarımızda acil kelimesini kullanmazsak, mesajlar onaya takılmadan forumda yayınlanır. Bundan sonraki mesajlarınızda buna dikkat ederseniz, mesajlarınız anında yayınlanır ve daha hızlı yardım alabilirsiniz.

Oyla:

Procyon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi a2 Lite
Konular
2
İyi günler. Mi A2 telefonu cebimdeydi, çıkardığımda kapalıydı. Açmaya çalıştım fakat hiçbir türlü açılmadı. Şarja taktığımda ise "Android One" yazısı gidip geliyor fakat hiçbir türlü açılmıyor. Bir hafta kadar önce biraz suyla temas olmuştu hemen kurutmuştum. Bilen varsa lütfen çözüm?

4 5 gün önce gece şarja taktığım a2 lite cihazım sabah kapalıydı, açmaya çalıştım Android one yazısından sonra kapandı, şarj da olmuyordu. Sonra işe giderken arabanın USB sine taktım, kapalı şekilde şarja bıraktım düzeldi. Bence bir USB ile yavaş şarj yapmayı deneyin eğer şarj alıyorsa.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315

Değerli hocam chatin_62 açıklamış. Sıvı teması sonrası oksitlenme olağandır. İşin ehli bir tamirciye verip temizliğini yaptırın hocam.

Oyla:

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
Değerli hocam chatin_62 açıklamış. Sıvı teması sonrası oksitlenme olağandır. İşin ehli bir tamirciye verip temizliğini yaptırın hocam.
oksitlenme olmuş olabilir ama aynısı bendede oldu cihaz hiç sıvı teması olmadığı halde priz kaynaklı şarja açılıp açılıp kapoanıyordu busorun şarj tam bittikten sonra olmustu soketı ters cevırıp taktım duzelmıstı sonra 2.gün tamamen duzeldı oluyor bazen bole sacmalık ama cıhazı acıp bakmasında fayda var tabıkı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

başka bir şarj aletı ile dene birde şarjı ters çevir benım başıma gelmıstı benzerı

Oyla:
Üst Alt