Yardım Mi A2 Çift Hat Çekme Problemi!

blackeagles-1903

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tolga
Cihazım
mia2 lite
Konular
3
Merhaba,

Mi A2 de Turkcell ve Vodafone olmak üzere iki hat kullanıyorum. Ama benim ekran da iki hafta açık gözükmesine rağmen mutlakaya arayana telefonum kapalı gözüküyor. Beni aradıklarını bana gelen smslerden anlıyorum. Ama internetimi herşeyi kullanabiliyorum. Bu sorun en son güncellemeyi yaptıktan sonra oldu. Nasıl çözebilirim ? Başına gelen oldu mu ?

nurxc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi 10 2022
Meslek
Enjeksiyon
Konular
6
Pieden geri dönüşte modem de ve sim IMEI durumunda saçmalama oluyor.bu durumun sebebini bilmiyoruz.yani bilinçli mi yoksa romlardan mi kaynaklı.ayni sorun bende de oldu 8.1 geri dönünce.Allah tan twrp ile imaj almıştım .modem ve efs restore yaptım 8.1 >9 pie>8.1 döngüsünde hatlar sacmaladi .8.1 de modem ve efs restore yaptım düzeldi .9 pie ye ota ile geçtim bu seferde simlerin yeri değişti.yani pie den geri dönmeyin miflash ile hatlarda büyuk sorunlar oluyor.

Oyla:

blackeagles-1903

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tolga
Cihazım
mia2 lite
Konular
3
abi bu söylediklerin bana yabancı terimler çok anladığım işler değil :) sendeki gibi düzelmesi için hangi aşamaları takip etmem gerekiyor. Söyleyebilirsen çok sevinirim.

Oyla:

nurxc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi 10 2022
Meslek
Enjeksiyon
Konular
6
Valla dostum şuan işteyim.diger konuları araştırdım bu rom imajın içindeki bir dosya edit edilip tekrar imajın içine atılıp flashlaninca düzeliyor Muş galiba.benim yöntemi yapma imkanın yok.modem dosyasıyla olsa siteye yüklerim ben ancak efs restore lazım galiba IMEI yani.sitedeki arkadaşlar yardımcı olur inşallah .diğer yolu bulursam buraya alıntı yaparım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

abi bu söylediklerin bana yabancı terimler çok anladığım işler değil :) sendeki gibi düzelmesi için hangi aşamaları takip etmem gerekiyor. Söyleyebilirsen çok sevinirim.
SIM sorununu çözdüm ilginiz için teşekkürler. Aynı sorunu yaşayanlar için rawprogram0 dosyasını düzenleyip edl modunda 8.1i tekrar yükledim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Biraz araştırdım yapması zor işler.modem IMG flashlaninca düzeliyor Muş en basiti bu.eger twrp yukleyebilirsen aksama modem restore Back-Up dosyalarını Google drive atarım.ordan cihaza Atacan .twrp den restore yapacaksın.umarim düzelir.twrp kurunca mesaj at.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt