Rehber MI A2 Bootloop sorunu olmadan root atma!

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Merhaba arkdaşlar. Mi A2'yi ilk aldığım zaman, telefona root atmak istemiştim ancak başarısız olmuştum ve telefon bootloop sürecine girmişti. Eğer sizde root atmak isterseniz, sinir olmadan nasıl root atacağınızı anlatacağım, iyi okumalar.

Gerekenler;

/

-Gerekli olmayabilir, ancak yine de indirin-
Mi A2 ya da her hangi bir Xiaomi telefon

Evet arkadaşlar öncelikle ADB ve Fastboot'u kuruyoruz. Daha sonra telefonumuzun "Geliştirici seçenekleri" ayarına giderek, "OEM kilidi açma" ve "USB hata ayıklama" seçeneklerini açıyoruz. Daha sonra telefonu "ses açma" tuşuna basılı tutarak yeniden başlatıyoruz. Telefon recovery'e girmeden önce "No command" yazabilir. Böyle olursa, "güç + ses açma" tuşlarına beraber basın. Daha sonra "ses kısma" tuşu ile "Reboot to bootloader" seçeneğini "güç açma" tuşu ile seçip, telefonu "Fastboot" modunda yeniden başlatın. İndirmiş olduğunuz "Fastboot" ile, şu komutu girin;

Eğer Pitch Black Recovery kullanacaksanız bunu;
Kod:
fastboot boot recovery.img
Eğer TWRP kullanacaksanız bunu girin;
Kod:
fastboot boot TWRP-3.2.3-jasmine-20180804.img
Bunları yazdıktan sonra "ses açma" tuşuna basılı tutarak bu komutu girin;
Kod:
fastboot reboot
Açılışta TWRP ya da Pitch Black Recovery açılacaktır. Recovery'e girdikten sonra "Gelişmiş" ya da "Advanced" sekmesinden "ADB Sideload"ı çalıştırıp bilgisayarınızdan ADB'yi çalıştırıp şu komutu girin;
Kod:
adb sideload Magisk-v18.0.zip
Zip yüklemesi bittikten sonra telefonu yeniden başlatın. Eğer "Magisk Manager" yüklenmemişse, verdiğim linkten indirip APK olarak kurun, eğer yüklenmişse bir şey yapmanıza gerek yok. -UYARI- Eğer Pitch Black'ı ya da TWRP'yi sisteme flaşlarsanız, telefon bootloop olabilir, yalnızca verdiğim komutları girin. Oluşabilecek bir problemden ne ben, ne de forum sorumludur. Zaten param bol olsa, telefonunuz bu yüzden bozulduğunda gidip size Mi 8 alırdım. ;)

Yardımcı olduysam, bir teşekkür ediverin garik. :)

Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi forumlar!

Son düzenleme:
Üst Alt