Rom [Mi A2][Android 9.0][OFFICIAL] Ice Cold Project 14.0 [18.03.2020]

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhaba

Tamamen OFFİCİAL sürüm olan bu rom sorunsuz çalışmaktadır. Haftalık olarak güncelleme verilmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
  1. Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Rehber - [Mİ A2][OFFİCİAL TWRP] Mİ A2 Official Twrp Yükleme Klavuzu [V.3.3.1.0]
  2. Cihazınızı TWRP ile açınız.
  3. TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin. Daha sonra yeniden başlat bölümüne gelerek diğer aktif olmayan diğer slotu seçin ve recoveryi yeniden başlatın. Ve tekrar twrp menüsü gelecek Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
  4. Ardından İndirdiğiniz rom ve diğer dosyaları cihaza atınız.
  5. TWRP ana menüsünden, Install bölümüne gelin ve AİCP Romu kurunuz. Cihazı yeniden başlatmadan önce ekte verdiğim Twrp.zip dosyasını kurunuz.
  6. Kurulum sonrası yeniden başlat bölümüne gelip diğer slotu seçin ve recovery yeniden başlatın
  7. Cihaz twrpde tekrar açılınca geriye kalan GAPPSı kurunuz ve İsterseniz bu evrede Magisk Manageri de kurabilirsiniz. ( Root için )
  8. Herşey hazır ve Cihazınızı yeniden başlatınız.
Not : Slot a ve b sebebiyle karışık gelebilir. Kısaca Romun ana dosyasını bir slotdan kurduk, Geriye kalan gapps ve magisk manageri diğer slotdam kurduk. Rom ile gapps ı aynı slotdayken kurmayı denerseniz hata alırsınız. Hangi slotdan başladığınız önemsiz.
Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi A 2 Cihazımda 29.08.2019 da denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.

**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

17.10.2019 - 23.10.2019

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...
Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....

Rom :
Gaps : ( Arm64/9.0/PİCO)
Twrp :
Magisk Manager 19.3 :

Kaynak :

Son düzenleme:

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhaba

Tamamen OFFİCİAL sürüm olan bu rom sorunsuz çalışmaktadır. Haftalık olarak güncelleme verilmektedir.

1. Cihazınızın Bootloaderi açık ve TWRP Kurulu olmalı. Yoksa işlemlere devam edemezsiniz. Bakınız : Rehber - Xiaomi A2 Unofficial TWRP Recovery Yükleme Rehberi
  2. Cihazınızı TWRP ile açınız.
  3. TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin. Daha sonra yeniden başlat bölümüne gelerek diğer slotu seçin ( a-b ) ve recoveryi yeniden başlatın. Ve tekrar TWRP Ekranında, Wipe » Advanced Wipe bölümünü tıklayın ve yerel hafıza hariç her şeyi silin.
  4. Ardından İndirdiğiniz rom ve diğer dosyaları cihaza atınız.
  5. TWRP ana menüsünden, Install bölümüne gelin ve AİCP Romu kurunuz.
  6. Kurulum sonrası Eğer Slot A da iseniz yeniden başlat bölümüne gelip diğer slotu seçin ve recovery yeniden başlatın
  7. Cihaz açılınca geriye kalan GAPPSı kurunuz ve İsterseniz bu evrede Magisk Manageri de kurabilirsiniz. ( Root için )
  8. Herşey hazır ve Cihazınızı yeniden başlatınız. ( Cihazı bu slot da kapatıp yeniden başlatınız. diğer slota geçip açarsanız cihaz android one logosunda kalacaktır. )
Not : Slot a ve b sebebiyle karışık gelebilir. Kısaca Romun ana dosyasını bir slotdan kurduk, Geriye kalan gapps ve magisk manageri diğer slotdam kurduk. Rom ile gapps ı aynı slotdayken kurmayı denerseniz hata alırsınız. Hangi slotdan başladığınız önemsiz.

Rom'u beğenmeyenler, almış oldukları TWRP Nandroid Backup ile tekrar yüklemeden önceki ROM'larına dönebilirler

*Konuda yer alan Anlatım tarafımca Mi A 2 Cihazımda 29.08.2019 da denenmiş, çalıştığı doğrulanıp konuya eklenmiştir. Bende çalışan bir şey Sizde çalışmayabilir.
**Konuda yer alan tüm anlatımları doğru ve eksiksiz uygulamak Sizin sorumluluğunuzdadır, yukarıda açıkca belirtilen Özelliklerin Sizdeki eksikliğinden dolayı herhangi bir Sorun yaşamanız durumunda bundan kendiniz sorumlu olursunuz.
***Konu tüm MIUI Türkiye üyelerine aittir, düzenleme hakkı ise bana aittir. Eklenmesini veya düzenlenmesini istediğiniz bir bilgi için beni haberdar etmeniz yeterli.

P14 : 28.08.2019
* Yeni yapı Güncellenmiş çekirdek
* Hareketli ses paneline izin verildi

Detaylı Değişikikler için :

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık, TWRP Recovery yüklü ve USB Hata ayıklama açık olmalı...

Kurulum öncesi mutlaka Full Nandroid Backup alın....

İndirme Linkleri :
Rom :
Gaps : ( Arm64/9.0/PİCO)
Twrp :
Magisk Manager 19.3 :

Kaynak :
Elinize emeğinize sağlık..

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
*** Güncelleme:

04.09.2019 tarihli haftalık güncellememiz yayımlandı. İndirme linki ve sürüm değişiklikleri ilk mesaja eklenmiştir.

Link:
Değişiklikler :

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
*** Güncelleme:

12.09.2019 tarihli haftalık güncellememiz yayımlandı. İndirme linki ve sürüm değişiklikleri ilk mesaja eklenmiştir.

Link:
Değişiklikler :

Son düzenleme:

collector

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Eline,emeğine sağlık hocam :)

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
*** Güncelleme:

18.09.2019 tarihli haftalık güncellememiz yayımlandı. İndirme linki ve sürüm değişiklikleri ilk mesaja eklenmiştir.

Link:
Değişiklikler :

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
*** Güncelleme:

25.09.2019 tarihli haftalık güncellememiz yayımlandı. İndirme linki ve sürüm değişiklikleri ilk mesaja eklenmiştir.

Link:
Değişiklikler :

Üst Alt