Rom [Android 9.0]MIUI 12 Beta Rom V.20.5.7 [ PORT ][Mi A2]

sinaninan8299

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
25
bişey sorucağım. bildirimler geliyor ama üstte gözükmüyor. bildirim panelini aşağı indirince bildirim gözüküyor. Neden olabilir ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

birşey sorucam. bildirimler geliyor ama bildirim olduğu üstte gözükmiyor. bildirim panelini aşağı çekince gozukuyor sebebi ne olabilir?

Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
bişey sorucağım. bildirimler geliyor ama üstte gözükmüyor. bildirim panelini aşağı indirince bildirim gözüküyor. Neden olabilir ?

birşey sorucam. bildirimler geliyor ama bildirim olduğu üstte gözükmiyor. bildirim panelini aşağı çekince gozukuyor sebebi ne olabilir?

Ayarlardan durum çubuğu bölümünden simgeleri göster seçeneğini aktif edermisiniz. Hatta ilkkez miui kullanıyorsanız, ayarları komple gözden geçiirn. Çok güzel özelleştirmeler mevcut

Tapatalk kullanarak Uzaydan gönderildi

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
bu arada gapps olarak play store tek var. şuan diğerlerini indiriyorum. ilk defa cihazıma rom yükledim. Başkakonularda bu kadar kısa başarılı bir şekilde yapan görmedim. tekrar saolun

Ben mi a2 stock rom da 10 saat ekran süresi almayı başarmıştım. Bunda daha fazla alırmıyım sizce ?
Sadece ekranımı qçık bıraktın ne yaptın ekran grafiğini atarmısın bir bakalım miuı 11 değil miuı 10 da daha çok alırsın ama 10 saat alamazsın 7 filan

Cmrtrgl

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi a2
Konular
10
MIUI 11 de aldığım ekran süresi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sinaninan8299

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
25
Sadece ekranımı qçık bıraktın ne yaptın ekran grafiğini atarmısın bir bakalım miuı 11 değil miuı 10 da daha çok alırsın ama 10 saat alamazsın 7 filan
ekran acık bırakmayla alakası yok. Arka plan uygulamaları kısıtladım. ve her %10 nda 1 saat ekran süresi veriyordu. sadece sosyal medya kullanımında

turknet33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
burhan
Cihazım
7100
Konular
6
ekran acık bırakmayla alakası yok. Arka plan uygulamaları kısıtladım. ve her %10 nda 1 saat ekran süresi veriyordu. sadece sosyal medya kullanımında
Aynı şeyleri bende yaptım Aralık ayındakı güncellemede 8bucuk 9 saat verdı onunda 3 saat sudoku idi sudoku okey vb oyununda daha fazla veriyor pil yemiyor ayrıca pil zamanla aşınıyor ömrü kısalıyor ilk zamanlar bendede %10 da 1 saat idi ama toplamda 10 saat olmuyor başı değil sonlarda hızlı bitiyor şimdi tam tersı ama sen %10 da 1saate göre baz alırsna yanılırsın %1de bakacaksın

MIUI 11 de aldığım ekran süresi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yanlış yerı atmışsın burası günlük kullanım şarja taksan bile 12 ye kadar burası sıfırlamazki pil kullanım grafiğini atarmısın

semihygbsn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi A2
Konular
0
Selamlar, bu işlerden hiç anlamayan ve tecrübesi olmayan biri olarak Ironsides 'ın detaylı anlatımını adım adım takip ederek yaklaşık 2 hafta kadar önce Mi A2 cihazımı 6x'e çevirdim (paylaşımı için teşekkür ederim). Yeni sürüm geldikçe konuyu takip ederek sırasıyla MIUI 11 V.9.10.17, V.9.10.24, V.9.10.31'i sorunsuz bir şekilde kurdum. MIUI 'de gerçekten hayat var. Saf android başta yalın ve kullanışlı gibi gelse de en ufak bir ihtiyaç uygulama halinde 3. parti uygulama kovalama derdine son veriyor. Görüşme kaydı, kaydırmalı ekran görüntüsü alma, ekran videosu alma, turbo oyun modu gibi günlük ihtiyaç olan uygulamalar reklamsız filigransız elinin altında. Tam ekran modu ve sanal tuşların olmaması da ekranı daha kullanışlı bir hale getiriyor. Bir de şunu fark ettim, batarya şarj süresi azaldığı gibi pil dayanım süresi de 1.5-2 kata yakın arttı. Saf androiddeki gibi şarj dolunca "şarj doldu" yerine "ödeme alındı" vs. gibi saçma ibarelere de maruz kalmıyorsun. Menüler, temalar, durum çubuğu simgeleri hem daha kullanışlı hem de göze daha fazla hitap ediyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Son olarak iki sorum var;

* Cihaz açılışında güç tuşuyla veya bir kaç sn bekleyerek atlanabilen aşağıdaki bl açık uyarısı geliyor. Bu uyarıyı kapatmanın bir yolu var mıdır?

* Mi globe tarzı ortalı saat versiyon 9.10.31 içinde gelecek mi?

Ekli dosyalar

• bl.png
    bl.png
    48,3 KB · Görüntüleme: 7

mustafaeksenofficial

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
gm4g
Konular
0
Selamlar, bu işlerden hiç anlamayan ve tecrübesi olmayan biri olarak Ironsides 'ın detaylı anlatımını adım adım takip ederek yaklaşık 2 hafta kadar önce Mi A2 cihazımı 6x'e çevirdim (paylaşımı için teşekkür ederim). Yeni sürüm geldikçe konuyu takip ederek sırasıyla MIUI 11 V.9.10.17, V.9.10.24, V.9.10.31'i sorunsuz bir şekilde kurdum. MIUI 'de gerçekten hayat var. Saf android başta yalın ve kullanışlı gibi gelse de en ufak bir ihtiyaç uygulama halinde 3. parti uygulama kovalama derdine son veriyor. Görüşme kaydı, kaydırmalı ekran görüntüsü alma, ekran videosu alma, turbo oyun modu gibi günlük ihtiyaç olan uygulamalar reklamsız filigransız elinin altında. Tam ekran modu ve sanal tuşların olmaması da ekranı daha kullanışlı bir hale getiriyor. Bir de şunu fark ettim, batarya şarj süresi azaldığı gibi pil dayanım süresi de 1.5-2 kata yakın arttı. Saf androiddeki gibi şarj dolunca "şarj doldu" yerine "ödeme alındı" vs. gibi saçma ibarelere de maruz kalmıyorsun. Menüler, temalar, durum çubuğu simgeleri hem daha kullanışlı hem de göze daha fazla hitap ediyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

* Cihaz açılışında güç tuşuyla veya bir kaç sn bekleyerek atlanabilen aşağıdaki bl açık uyarısı geliyor. Bu uyarıyı kapatmanın bir yolu var mıdır?

Evet bu bendede geliyor bl açık uyarısı güç tuşuna iki kez basınca (Androidone unlocked ) yazısını alıyorum .

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315

Güle güle kullanın hocam.

Aslında konuya eklemiştim ( bir sayfa geride ) . Ama ilk mesaja eklemeyi atlamışım hocam kusura bakmayın

Bootloader açık uyarısı çıkıyor ilk açılışta. Bu uyarıyı kapatmanın yolu bootloader kilidini kapamak hocam. Ama custom romlarda bunu yapmıyoruz. Mecburen bu yazı kalacak.

cngkn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi A2
Konular
13
Ironsides hocamin anlattigi sekilde kurulumu basarili bir sekilde gerceklestirdim. Magisk i kurarken once kurulumu gerceklestirin cihazi acin ayarlayin kullanima hazir hale getirin ondan sonra root isleminizi yapin. Direk rom kurulumundan sonra boot etmeden yapinca cihaz bootloopta kaldi bende.

Onceden stok romda en fazla tum gunu wifi da kullanarak 4.5 5 saati gormusumdur. Bu rom ise fazlasiyla optimize edilmis halde. Gonul rahatligi ile kurabilirsiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt