Yardım Mi A1 Yavaş Sarj Sorunu

taha341

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Taha Y
Cihazım
Mi a1
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 9
Telefon Modeli
mi a1
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar dostlar,

9 aydır hemen hemen Xiaomi Mi A1 kullanıcısıyım. Çok sevdiğim bir telefon ammavelakin son 1 haftadır başıma gelen yavaş sarj sorunuyla baş ediyorum. Telefonu aldığım 1.ayında sarj soketimde dolgu gibi bir şey olduğunu anladım ( dolgu dediğm cisim hafifsi toz vb. gibi küçük sarj soketine giren nesne ) ve hiç üzerinde takılmadım. Çünkü normal olarak hala sarj etmeye devam ediyordu. ( Sarj kablosu tam girmemesine rağmen. ) ve 9 ay geçti ve bu hafta sorunla karşılaştım bu sefer o diye tabir ettiğim tozumsu cisim yüzünden sarj kablom bu sefer sarj etmiyordu. Ne yapsam etmiyordu..... Bu sefer aklıma sarj soketine temizlemek geldi aklıma ve telefonun yanına sım kart bölümünü açmak için kullanılan gereçi kullanarak sarj soketinde hafifçe gezdirdim ve artık sarj ediyordu ama yavaş sarj ediyordu ve bu iğneyi her gün tekrar kullanmak zorunda kalıyorum ve 10 dakikaya /1 sarj olan yavaş sarj sorunuyla karşılaşıyorum. Bu konu hakkında ne yapabileciğim hakkında yardım istiyorum. Bu sorunu nasıl atlatabilirim? Şuandan ilgilenenen herkese teşekkür ederim.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhaba,
Keşke iletken bir nesne iğne vs gibi nesneleri kullanarak temizlik işlemini yapmasaydınız. Şarj soketine zarar vermiş olmanızın yanında donanımsal bir ( power entegresine, bataryaya, şarj soketine ) arızaya da yol açmış olabilirsiniz.
Bu gibi temizlik işlemlerini kulak çöpü, kürdan vs gibi iletken olmayan nesneler kullanılarak yapılmalıdır.
Tavsiyem Önce başka bir şarj adaptörü ve kablosuyla denemeniz. Daha sonra Teknik servise cihazınızı yaşadığınız sorunu belirterek göstermenizdir.

Oyla:
Üst Alt