Yardım Mi A1 Telefon Boot Olmuyor

RimeX

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Mi A1
Konular
1
Merhaba 2 ay önce sıfır olarak aldığımız Delta garantili cihaz, şarjı bitti şarja taktım normalde ekrana şarj logosu gelir telefon kapalıyken gelmedi, başka bir yerde şarja taktım yine gelmedi. Ekranda mı bir sıkıntı var şarjı var da ekrana görüntü mü gelmiyor diye düşünüyorum ama mantıksız şarjı bitti bu telefonun, Power tuşuna bir kez bastığımda beyaz bildirim ledi bir defa yanıp sönüyor, basılı tuttuğumda beyaz led sürekli yanıp sönüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Başka bir şarj başlığıyla denedim yine aynı durum, bilgisayara takıyorum kabloyla yine aynı şarj logosu yok ama beyaz led yanıp sönüyor şarj oluyor gibi 1 dk sonra yanıp sönmesi duruyor ledin.

Bilgisayara bağladığımda telefonu normalde ses gelmesi lazım ama ses yok, aygıt yöneticisinden kontrol ettiğimde telefon görünmüyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Orjinal adaptörü varsa takıp bir süre bekleyin. Farklı adaptörler kullanmayın. Eğer şarj olmazsa aynı amper değerlerine sahip başka bir adaptör kullanabilirsiniz.
Şarjı sıfırlandıysa açılması biraz uzun sürebilir.
Ses kısma+Power tuşuyla recovery'e girmeyi deneyin. Recovery açılırsa recovery modunda bi süre şarj edin. Sonra power tuşuna 10 sn basarak açmayı deneyin.

Oyla:

RimeX

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Mi A1
Konular
1
Orjinal adaptörü varsa takıp bir süre bekleyin. Farklı adaptörler kullanmayın. Eğer şarj olmazsa aynı amper değerlerine sahip başka bir adaptör kullanabilirsiniz.
Şarjı sıfırlandıysa açılması biraz uzun sürebilir.
Ses kısma+Power tuşuyla recovery'e girmeyi deneyin. Recovery açılırsa recovery modunda bi süre şarj edin. Sonra power tuşuna 10 sn basarak açmayı deneyin.
Orjinal kablo orjinal adaptör kullanıyorum,
Uzun süre şarjda beklettim,
Ses kısma + power kombinasyonunu kullandım ama recovery ye geçmedi,
Şarj soketi arızası diyeceğim de hiç bir problem yok yani olmaması lazım telefon düşmedi bir şey olmadı bir anda gitti şarjı bitti daha da açamadım.

Bir gelişme var yarenersonmez telefon bilgisayarda görünecek mi diye aygıt yöneticisinde pc ye bağlamıştım yaklasık 15 dk dır pc ye bağlı unutmusum. Telefon suan acayip ısınmıs üst taraflar sıcak degil ama sarj bolumunun oldugu taraf acayip sıcak. Sizce böyle bekleteyim mi?

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Orjinal kablo orjinal adaptör kullanıyorum,
Uzun süre şarjda beklettim,
Ses kısma + power kombinasyonunu kullandım ama recovery ye geçmedi,
Şarj soketi arızası diyeceğim de hiç bir problem yok yani olmaması lazım telefon düşmedi bir şey olmadı bir anda gitti şarjı bitti daha da açamadım.

Bir gelişme var yarenersonmez telefon bilgisayarda görünecek mi diye aygıt yöneticisinde pc ye bağlamıştım yaklasık 15 dk dır pc ye bağlı unutmusum. Telefon suan acayip ısınmıs üst taraflar sıcak degil ama sarj bolumunun oldugu taraf acayip sıcak. Sizce böyle bekleteyim mi?
Şarj olurken benim telefonum da ısınıyor. Ama çok fazla ısınması iyi değil. Ekranda da problem olabilir. Ekrana görüntü gelmiyor olabilir yani.
Yapabileceğiniz en garanti çözüm servise yollamak. Başka seçenek kalmıyor.

Oyla:

RimeX

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Mi A1
Konular
1
Şarj olurken benim telefonum da ısınıyor. Ama çok fazla ısınması iyi değil. Ekranda da problem olabilir. Ekrana görüntü gelmiyor olabilir yani.
Yapabileceğiniz en garanti çözüm servise yollamak. Başka seçenek kalmıyor.
Çok fazla ısınınca çıkarttım şarj kablousunu bilgisayardan. Yarın sabah ilk iş delta servise gideceğim.

2 Aylık bir telefonun bir anda bozulması çok saçma yenisiyle değişim isteyeceğim bakalım bana masraj çıkartmasalar bari

Oyla:

halmubay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Mi A1
Konular
4
Nasıl çözdünüz ?

Oyla:

arbuku3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HASAN
Cihazım
CC9 PRO
Konular
0
araştırın boot dosyası vardır. telefonunuzu onunla flashlayın. Boot ekranı gelir.Telefonunuz brick olmuş...ben mi a1 kullanıyordum 3 kere başıma geldi.Yapmıştım küçük bir dosya var onu flashlarsanız geliyor.

Oyla:
Üst Alt