Yardım Mi A1 kendiliğinden kapanma sorunu???

gokaykecelioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Note 9 Pro 128
Konular
8
Merhabalar , Elimde 2018 in 5. ayında aldığım Mi A1 var. zamanla oturup kalkmaktan büküldü sanırım . Şuanda telefon kendiliğinden kapanıp açılıyor bazen kapanıyor hiç açılmıyor bataryayı algılamıyor sanırım. bataryayı algılamadığı zaman şarja takıyorum led ışığı her saniye yanıp sönmeye başlıyor. genelde telefon kendini kapattığında veya resetlediğinde ekranın üst kısmı çok ısınmış oluyor. bataryayı algılamadığı zaman ekranın üst kısımlarına anakartın olduğu kısımlara elimle bastırıp çektikden sonra 1-2 defa telefonu açabiliyorum ama ne kadar kullanacağımın süresi vs olmuyor. bazen açılma ekranında yine kapanıyor bazen uzun süreler kullanabiliyorum. son 4 5 gündür bu sorunu yaşıyorum. yazılımsaldır diye düşünerek ilk başlarda rom değiştirdim ama fayda etmedi. biraz uzun oldu kusura bakmayın ama yardımlarınızı bekliyorum

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Donanımsal bir sıkıntıyı yazılımla duzeltemezsiniz, ehil birine kasa ,batarya değişimi yaptırın yada masrafı düşerek olan verin/satın....

Oyla:

gokaykecelioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Note 9 Pro 128
Konular
8
Donanımsal bir sıkıntıyı yazılımla duzeltemezsiniz, ehil birine kasa ,batarya değişimi yaptırın yada masrafı düşerek olan verin/satın....
Telefonda donanımsal olarak ne arıza var onu bulabilsem çözücem de çözemedim. Bazen ekranın bazı kısımları ve orta tuş çalışmıyor. Mesela telefon sabit bir yerde kullanmazken istediği kadar açık kalabiliyor ama kullanmaya başladığımda sorun yaşamaya başlıyorum. Alt şarj soketi bozulmuştur dedim belki kısa devre yapıyodur diye flexi yi çıkartıp kullandım yine resetleme yaşadım. parmak izindendir dedim onunda flexisini çıkarıp öyle kullandım o da işe yaramadı. Bir yerde telefonun ses açma tuşunun basılı kaldığı ve bu soruna neden olduğunu okudum. ses açma tuşum zor basıyor aslında acaba o olabilir mi diye düşünüyorum. Çünkü bataryamda herhangi bir sorun yok 1 günün yarısından çoğunda aktif kullanabiliyordum.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Telefonda donanımsal olarak ne arıza var onu bulabilsem çözücem de çözemedim. Bazen ekranın bazı kısımları ve orta tuş çalışmıyor. Mesela telefon sabit bir yerde kullanmazken istediği kadar açık kalabiliyor ama kullanmaya başladığımda sorun yaşamaya başlıyorum. Alt şarj soketi bozulmuştur dedim belki kısa devre yapıyodur diye flexi yi çıkartıp kullandım yine resetleme yaşadım. parmak izindendir dedim onunda flexisini çıkarıp öyle kullandım o da işe yaramadı. Bir yerde telefonun ses açma tuşunun basılı kaldığı ve bu soruna neden olduğunu okudum. ses açma tuşum zor basıyor aslında acaba o olabilir mi diye düşünüyorum. Çünkü bataryamda herhangi bir sorun yok 1 günün yarısından çoğunda aktif kullanabiliyordum.

Kasa eğik yazmışsınız?

Ana kartta bir sorun oluşturabilir eğikliği

Oyla:

gokaykecelioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Note 9 Pro 128
Konular
8
Kasa eğik yazmışsınız?

Ana kartta bir sorun oluşturabilir eğikliği
Anakart arızasını bende düşünüyorum ama telefon açıkken çeşitli yerlere bastırıyorum kapanmıyor kullanım halindeyken kapanıyor onu çözemedim

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Oyla:

gokaykecelioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Note 9 Pro 128
Konular
8
İlk mesajimda yazdım çözümü Yes~~
Son bir şey daha. Telefon 1 saattir sorunsuz açıkdı dedim kullanıyım çat kapandı. yeniden açmaya çalışmadan şarja taktım sadece mi logosunda bekliyor telefon hiçbir açılma göstermiyor. bu sorunun bir karşılığı vs var mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

adb den adb devices yazdığımda da böyle yazıyor.
48e6466f040d9fd1 unauthorized

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Son bir şey daha. Telefon 1 saattir sorunsuz açıkdı dedim kullanıyım çat kapandı. yeniden açmaya çalışmadan şarja taktım sadece mi logosunda bekliyor telefon hiçbir açılma göstermiyor. bu sorunun bir karşılığı vs var mı?

Beni tez zamanda elden çıkart yada tamir ettir diyor Yes~~

Oyla:

gokaykecelioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Note 9 Pro 128
Konular
8
Beni tez zamanda elden çıkart yada tamir ettir diyor Yes~~
Bugün @yarenersonmez hocamın yanına gittim sağolsun elinde mi a1 in bataryası varmış başka telefonda. söktük batarya değiştik sorun çözüldü gibi şuanlık hiç kapanma sorunu yaşamadım telefonu mıncıklasam da bastırsam da

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bugün @yarenersonmez hocamın yanına gittim sağolsun elinde mi a1 in bataryası varmış başka telefonda. söktük batarya değiştik sorun çözüldü gibi şuanlık hiç kapanma sorunu yaşamadım telefonu mıncıklasam da bastırsam da

Geçmiş olsun, hayırlı olsun.....

Oyla:
Üst Alt