Yardım Mi A1 ısınma ve şarj çok az gidiyor

Yekape

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Mi a1
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Android 9
Telefon Modeli
Mi a1
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar kısa süre önce bataryamın bozulduğunu düşünerek Çin'den 4800 mah batarya aldım. Telefona taktım ama bu batarya hiç beklediğim performansı vermedi günde 1 2 kez şarj etmem gerekiyor en büyük problem telefon kendi kendine beklerken şarjı bitiyor, ve bataryanın cihaz kısmıyla bağlantı kurduğu kablonun devamındaki siyah alanlarda aşırı ısınma oluyor sizce sorunum batarya da mı telefonun anakartı vb. bir yerinde mi yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG-20190710-WA0000.jpg
    IMG-20190710-WA0000.jpg
    121,1 KB · Görüntüleme: 15

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Orjinal bataryası kapasitesinden büyük kapasiteli batarya alırsan normalde telefona sığmaz. Ebatlarının büyümesi lazım. Senin aldığın batarya muhtemelen fake yani çakma. Bence yeni orjinal kapasitesinde güvenilir bir yerden bataryanı değiştirmen..

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Markayı ilk defa duydum... Isınma olduğunu da belirtmişsiniz. Bence derhal bataryayı söküp bir pil toplama noktasına bırakın ve urtiçindeki güvenilir satıcılardan yeni bir batarya satın alın.

Oyla:

Yekape

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Mi a1
Konular
1
Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim, güvenilir bir yer öneriniz var mı orjinal bataryasını bulamadığım için bari daha büyük olsun diye bunu almıştım.

Oyla:

edmin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Oppo reno 4
Meslek
HVKK Astsubay
Konular
25
Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim, güvenilir bir yer öneriniz var mı orjinal bataryasını bulamadığım için bari daha büyük olsun diye bunu almıştım.
Forumda güvenilir arkadaşlar var yardımcı olurlar

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Aman diyim hocam dikkatli olun, telefonun hâlâ tek parça halinde olması ve size zarar gelmemesi şanstan başka bişi değil..
Forumdan yardımcı olurlar, ama siz yine de bi batarya alana kadar o Çinden aldığınız batarya ile kullanmayın cihazı, cantara hocamın dediğini bir an önce yapın.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt