Rom Mi A1 için [9.0] Resurrection Remix v7.0.1 Kurulumu

petrae05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anıl Kaya
Cihazım
Xiaomi Mİ A1
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

DİKKAT !!!
(Lütfen Okuyun.!)

(BOOTLOADER KİLİDİ KAPALI OLAN VE TWRP OLMAYAN CİHAZLAR İÇİN BİLGİSAYAR ŞARTTIR.)

ROM KURULUMU İÇİN BOOTLOADER KİLİDİNİN AÇIK OLMASI VE TWRP KURULU OLMALIDIR.

STOCK PİE KULLANANLAR KALICI TWRP KURMA İŞLEMİ NE YAZIK Kİ STOCK 9.0 ROMDA YAPILMIYOR. ADIMLARI GEÇİCİ TWRP İLE YAPIN... (Geçici TWRP ile Wipe işlemlerinden sonra atmış olduğunuz dosyalar cihaz hafızasından silinir bu yüzden indirmiş olduğunuz dosyalar bilgisayarda dursun. Wipe işlemlerinden sonra telefonun hafızasına atıp rehberde ki kurulum adımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Bootloader Kilidini Açma ve kalıcı TWRP Kurulumu rehberi : Recovery - Mi A1 Bootloader Kilidi Açma ve Kalıcı Olarak TWRP Yükleme Rehberi

Firmware Nedir : Araçlar - Mi A1 Firmware Dosyaları

Rom Dosyası:

GEREKLİ DOSYALAR:

Magisk :

Twrp :

Güncel Firmware : (Pie Olanı İndirin.) (Cihaz Stock 9.0 ise firmware kurmaya gerek yoktur.)

GAPPS :
(Gapps, play store, google search, google play gibi uygulamaları içeren ve google uygulamalarını, google hesaplarını yönetebilmek için kurmanız gereken uygulama paketidir. Romun kendisinde Play Store, Chrome, Haritalar vb. google uygulamaları bulunmaz.)
NOT:

Lütfen Rom kurulumuna başlamadan önce her türlü yedeğinizi alın. (Fotoğraf, Video, Ses Kaydı, Whatsapp, Dosya, Belge)

Kurulum:
-Öncelikle cihazda ki tüm güvenlik önlemlerini kaldırın (parmak izi, desen, PIN, şifre)

- Romun son sürümünü linkten indirin ve aracılığı ile gapps dosyasını indirin ardından cihaz hafızasına atın. (pico gapps öneririm sadece Play store geliyor kalan uygulamaları kendiniz Play Store'dan indiriyorsunuz.)
- Telefonu kapatıp Ses Yükseltme + Güç tuşuna basılı tutarak TWR'ye giriş yapın.
- Stock Pie Firmware Dosyasını TWRP'den Installdan Flashlayın.
Daha Sonra :
- Wipe/Advenced Wipe adımlarına tıklayarak system, cache & data. seçeneklerini işaretleyelim ve alttan çubuğu kaydıralım. İşlemin bitmesini bekleyin.
- Geri giderek Install'a tıklayın ve indirmiş olduğunuz rom dosyasını seçip altta ki çubuğu kaydırın. İşlemin bitmesini bekleyin.
- Rom kurulumu bittikten sonra kalıcı TWRP dosyasını flashlamak gerekecek. Tekrar Install'a tıklayın ve twrp dosyasını seçip kaydırın.
- yükleme işlemleri bittikten sonra geri gidin ve TWRP ana sayfasından reboot'a tıklayıp recovery'e basın. Ardından altta ki çubuğu kaydırın. TWRP menüsü yeniden açılacaktır.

- Tekrardan Intsall'a basın. İndirmiş olduğunuz "gapps" dosyasını seçip kaydırın.
- Tekrardan Install'a basın ve Magisk dosyasını seçin ve kaydırın. (.zip uzantılı dosya flashlanacak, .apk olan telefona kurulacak.) (Cihaz açıldıktan sonra yukarıda ki linkten magisk.apk kurup cihazı yeniden başlatın.) (Cihazın rootlanmasını ve modüller kurmanızı sağlar.)
- Reboot System diyerek cihazı yeniden başlatın ve Resurrection Remix'in tadını çıkarın.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Google Camera Kurulu Geliyor.
Özelleştirmesi en bol olan AOSP romlardan bir tanesidir.
Herhangi bir bug vs. görmedim şuana kadar. (arada telefonu yeniden başlattığımızda şebeke 2 dk içinde geliyor gecikiyor yani biraz.)

-----

ROM İşetim Sistemi Sürümü: 9.x Pie
ROM Kerneli: Linux 4.x
ROM için gerekli olan Firmware: Xiaomi Mi A1 güncel firmware'leri
Taban olarak kullanılan ROM: LineageOS 16.0
Versiyon Bilgileri:
Durum:
Stabil Kararlı Rom. (Official)
Yapımcı: Mountaser Halak (Telegram : @mountaser_halak ) Teşekkürler. inlove~~

Güncelleme:

Rom Dosyası bu linkten otomatik olarak her aldığı güncellemede yenileniyor. En son sürümü indirin. Daha sonra TWRP üzerinden güncel sürümü flashlayın. Ardından Gapps+Magiski tekrar flashlayın. (Tavsiyem temiz kurulum yaparak güncellemeleri kurmanızdır. Kirli kurulum yaptığınzda google uygulamaları durduruldu hatası alabilirsiniz.)

Sağ Altta Bulunan Beğen Butonuna Tıklayarak Beni Mutlu Edebilirsiniz. :$

ROM Hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

TEŞEKKÜRLER.

KAYNAK :

Ekli dosyalar

• photo5900208737765929358.jpg
    photo5900208737765929358.jpg
    172,8 KB · Görüntüleme: 136
  • photo5900208737765929359.jpg
    photo5900208737765929359.jpg
    49,4 KB · Görüntüleme: 135
  • photo5900208737765929360.jpg
    photo5900208737765929360.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 125
  • photo5900208737765929361.jpg
    photo5900208737765929361.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 128
  • photo5900208737765929362.jpg
    photo5900208737765929362.jpg
    52,6 KB · Görüntüleme: 119
Son düzenleme:

mitux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
5
Güzel çalışma tebrikler

Telegram: @mia1turkiye
Facebook:

Son düzenleme:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Ek olarak belirtmek isterim, şuan bu romu kullanmaktayım. Yeni geçiş yaptığım için kesin bişeyler söyleyemem fakat genel olarak romdaki stabilite ve kişiselleştirme seçenekleri gayet iyi. Performansı kullandığım birçok roma göre üst düzeyde. Tavsiye edebilirim;)
Batarya performansı konusundaki deneyimlerimi de ilerleyen zamanlarda yazacağımyn~~

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
Ellerine sağlık RR Anıl

sleymanfirat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Mi a1
Konular
2
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

DİKKAT !!!
(Lütfen Okuyun.!)

(BOOTLOADER KİLİDİ KAPALI OLAN VE TWRP OLMAYAN CİHAZLAR İÇİN BİLGİSAYAR ŞARTTIR.)

ROM KURULUMU İÇİN BOOTLOADER KİLİDİNİN AÇIK OLMASI VE TWRP KURULU OLMALIDIR.

STOCK PİE KULLANANLAR KALICI TWRP KURMA İŞLEMİ NE YAZIK Kİ STOCK 9.0 ROMDA YAPILMIYOR. ADIMLARI GEÇİCİ TWRP İLE YAPIN... (Geçici TWRP ile Wipe işlemlerinden sonra atmış olduğunuz dosyalar cihaz hafızasından silinir bu yüzden indirmiş olduğunuz dosyalar bilgisayarda dursun. Wipe işlemlerinden sonra telefonun hafızasına atıp rehberde ki kurulum adımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Bootloader Kilidini Açma ve kalıcı TWRP Kurulumu rehberi : Recovery - Mi A1 Bootloader Kilidi Açma ve Kalıcı Olarak TWRP Yükleme Rehberi

Firmware Nedir : Araçlar - Mi A1 Firmware Dosyaları

Rom Dosyası:

GEREKLİ DOSYALAR:

Magisk :

Twrp :

Güncel Firmware : (Pie Olanı İndirin.) (Cihaz Stock 9.0 ise firmware kurmaya gerek yoktur.)

GAPPS :
(Gapps, play store, google search, google play gibi uygulamaları içeren ve google uygulamalarını, google hesaplarını yönetebilmek için kurmanız gereken uygulama paketidir. Romun kendisinde Play Store, Chrome, Haritalar vb. google uygulamaları bulunmaz.)
NOT:

Lütfen Rom kurulumuna başlamadan önce her türlü yedeğinizi alın. (Fotoğraf, Video, Ses Kaydı, Whatsapp, Dosya, Belge)

Kurulum:
-Öncelikle cihazda ki tüm güvenlik önlemlerini kaldırın (parmak izi, desen, PIN, şifre)

- Romun son sürümünü linkten indirin ve aracılığı ile gapps dosyasını indirin ardından cihaz hafızasına atın. (pico gapps öneririm sadece Play store geliyor kalan uygulamaları kendiniz Play Store'dan indiriyorsunuz.)
- Telefonu kapatıp Ses Yükseltme + Güç tuşuna basılı tutarak TWR'ye giriş yapın.
- Stock Pie Firwmare Dosyasını TWRP'den Flashlayın.
Daha Sonra :
- Wipe/Advenced Wipe adımlarına tıklayarak system, cache & data. seçeneklerini işaretleyelim ve alttan çubuğu kaydıralım. İşlemin bitmesini bekleyin.
- Geri giderek Install'a tıklayın ve indirmiş olduğunuz rom dosyasını seçip altta ki çubuğu kaydırın. İşlemin bitmesini bekleyin.
- Rom kurulumu bittikten sonra kalıcı TWRP dosyasını flashlamak gerekecek. Tekrar Install'a tıklayın ve twrp dosyasını seçip kaydırın.
- yükleme işlemleri bittikten sonra geri gidin ve TWRP ana sayfasından reboot'a tıklayıp recovery'e basın. Ardından altta ki çubuğu kaydırın. TWRP menüsü yeniden açılacaktır.

- Tekrardan Intsall'a basın. İndirmiş olduğunuz "gapps" dosyasını seçip kaydırın.
- Tekrardan Install'a basın ve Magisk dosyasını seçin ve kaydırın. (.zip uzantılı dosya flashlanacak, .apk olan telefona kurulacak.) (Cihaz açıldıktan sonra yukarıda ki linkten magisk.apk kurup cihazı yeniden başlatın.) (Cihazın rootlanmasını ve modüller kurmanızı sağlar.)
- Reboot System diyerek cihazı yeniden başlatın ve Resurrection Remix'in tadını çıkarın.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Google Camera Kurulu Geliyor.
Özelleştirmesi en bol olan AOSP romlardan bir tanesidir.
Herhangi bir bug vs. görmedim şuana kadar. (arada telefonu yeniden başlattığımızda şebeke 2 dk içinde geliyor gecikiyor yani biraz.)

-----

ROM İşetim Sistemi Sürümü: 9.x Pie
ROM Kerneli: Linux 4.x
ROM için gerekli olan Firmware: Xiaomi Mi A1 güncel firmware'leri
Taban olarak kullanılan ROM: LineageOS 16.0
Versiyon Bilgileri:
Durum:
Stabil Kararlı Rom. (Official)
Yapımcı: Mountaser Halak (Telegram : @mountaser_halak ) Teşekkürler. inlove~~

Güncelleme:

Rom Dosyası bu linkten otomatik olarak her aldığı güncellemede yenileniyor. En son sürümü indirin.

Sağ Altta Bulunun Beğen Butonuna Tıklayarak Beni Mutlu Edebilirsiniz. :$

ROM Hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

TEŞEKKÜRLER.

KAYNAK :
Ellerine sağlık dostum çok güzel olmuş

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Ellerine sağlık çok güzel anlatım Yes~~

petrae05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anıl Kaya
Cihazım
Xiaomi Mİ A1
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Arkadaşlar Aklınıza Takılan Şeyleri Yorum Olarak Sorabilirsiniz. Romu Yaklaşık 1 Gündür Kullanıyorum. Henüz Pil Testi Yapmadım. Yapınca ScreenShot'ları Ekleyeceğim. Ayrıca Performansından Vs. İlerleyen Zamanda Bahsedeceğim. Şuan İçin Bug Ve Hatalarla Karşılaşmadım. Rom Çok Akıcı Ve Stabil...

Üst Alt