Rehber Mi A1 Stock Rom'a Rootsuz Google Camera Yükleme Rehberi

msamisengul

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Sami ŞENG
Cihazım
Asus zenfone
Konular
4
1
Google camera güncellendi arkadaşlar. Mi a1 için uygun olanı konuya eklenmiştir. Önceden Gcam yükleyen arkadaşlar da yeni apk'yi indirip kurabilirler. Ağır çekim modunda uygulama kapanmıyor artık. Portre modunda da değişiklikler yapıldı.
Link tekrar vereyim kolaylık olması açısından:

Anlatım çok güzel olmuş.
Tekrar teşekkür ederim. Biraz okuyarak ve dikkat edilerek inanın her kes yapacaktır.
Tek zorluğu telefonu bilgisayar tanımama olayında yaşamıştım onuda çözdüm. Şu anda her şey yolunda gidiyor.

Yalnız bir soru sormak istiyorum. İlerde eğer android p bize de gelirse ve g cam standart olursa diye sormak istiyorum.

Şimdi telefon kapalıyken ses kısma ve power tuşuyla fastboot açarken önceden robot resmi çıkıyordu. Şimdi tavşan ve robot resmi var.
Yine o robot resmi veya ilk haline döndürmek mümkünmüdür?

Cevap için teşekkürler....

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
1

Anlatım çok güzel olmuş.
Tekrar teşekkür ederim. Biraz okuyarak ve dikkat edilerek inanın her kes yapacaktır.
Tek zorluğu telefonu bilgisayar tanımama olayında yaşamıştım onuda çözdüm. Şu anda her şey yolunda gidiyor.

Yalnız bir soru sormak istiyorum. İlerde eğer android p bize de gelirse ve g cam standart olursa diye sormak istiyorum.

Şimdi telefon kapalıyken ses kısma ve power tuşuyla fastboot açarken önceden robot resmi çıkıyordu. Şimdi tavşan ve robot resmi var.
Yine o robot resmi veya ilk haline döndürmek mümkünmüdür?

Cevap için teşekkürler....
2. adımda anlattığım gibi stock rom'u flaşlarsanız telefon orjinal haline dönecektir.
Android p gelirse normal güncelleme yapıp Gcam apk sini yüklemeniz yeterli olacaktır.

msamisengul

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Sami ŞENG
Cihazım
Asus zenfone
Konular
4
2. adımda anlattığım gibi stock rom'u flaşlarsanız telefon orjinal haline dönecektir.
Android p gelirse normal güncelleme yapıp Gcam apk sini yüklemeniz yeterli olacaktır.

Şu anda bende ki ekran tavşanlı olan gibi...

Dediğinizi yaparsam yani 2. Ci yönte mi yine ikinci resimde ki gibi olacak?

Doğru anlamış mıyım?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Şu anda bende ki ekran tavşanlı olan gibi...

Dediğinizi yaparsam yani 2. Ci yönte mi yine ikinci resimde ki gibi olacak?

Doğru anlamış mıyım?
Evet doğru

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Çok teşekkürler hocam çok iyi bir rehber olmuş.
Yalnızca bir sorunla karşılaştım oda verdiyiniz linkdeki rom'u indirdim .tgz uzantılı dosyayı winrar ile arşivden çıkardım fakat içinden başka bir dosya çıktı onu naptımsa mi flash tool tanımadı sonuda küçük bir araştırma sonucu arşivden çıkan dosyanın uzantısını zip olarak ayarlayıb winrar la yeniden arşivden çıkarmak gerektiğini anladım sonra çıkan klasörü tanıdınca sorunsuz flash işlemi gerçekleşti.
Bir sorum olucaktı gcam'i konudakı linkden indirdiğim apk ile güncelledim menu'da 3 tane kamera uygulaması gözüküyor biri kendi kamera uygulaması diğer ikisi gcam onlardan eski sürümü silersem sorun olurmu?

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Çok teşekkürler hocam çok iyi bir rehber olmuş.
Yalnızca bir sorunla karşılaştım oda verdiyiniz linkdeki rom'u indirdim .tgz uzantılı dosyayı winrar ile arşivden çıkardım fakat içinden başka bir dosya çıktı onu naptımsa mi flash tool tanımadı sonuda küçük bir araştırma sonucu arşivden çıkan dosyanın uzantısını zip olarak ayarlayıb winrar la yeniden arşivden çıkarmak gerektiğini anladım sonra çıkan klasörü tanıdınca sorunsuz flash işlemi gerçekleşti.
Bir sorum olucaktı gcam'i konudakı linkden indirdiğim apk ile güncelledim menu'da 3 tane kamera uygulaması gözüküyor biri kendi kamera uygulaması diğer ikisi gcam onlardan eski sürümü silersem sorun olurmu?
Winrar güncel sürümünü kullansaydınız da problem olmazdı arşivden çıkarma işlemi.
Gcam'lerden eski sürümü silin sorun olmaz. Güncel bir Gcam bulunsun. Bir de stock kamera bulunsun. Her ihtimale karşı dursun bir köşede. Ama Gcam varsa eski sürüm veya fazlalık, onları silebilirsiniz problem olmaz.

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Winrar güncel sürümünü kullansaydınız da problem olmazdı arşivden çıkarma işlemi.
Gcam'lerden eski sürümü silin sorun olmaz. Güncel bir Gcam bulunsun. Bir de stock kamera bulunsun. Her ihtimale karşı dursun bir köşede. Ama Gcam varsa eski sürüm veya fazlalık, onları silebilirsiniz problem olmaz.
Cevab için teşekürler hocam.
Bir sorum daha olucaktı Gcam'de Ön Kamera Portre Modu muhteşem yalnız fotoğrafları ayna modu olmadan kaydediyor yada ayna modunda tam anlamadım, bunu değiştirmenin bir yolu varmıdır?

lastkeeper1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
2
Biz bu Nisan ayı stock romu kurup gcam yükledikten sonra tekrar gelen güncellemeleri (andoid) yükleyebilir miyiz? En son Ağustos ayı güncellemesi geldi. Bu güncellemeyi kurarsak bir sıkıntı olur mu?

KARABEY3620

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
soner
Cihazım
redmi note 5
Konular
47
redmi note 5 aı miui 10 uyumlu link varmı acaba

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Biz bu Nisan ayı stock romu kurup gcam yükledikten sonra tekrar gelen güncellemeleri (andoid) yükleyebilir miyiz? En son Ağustos ayı güncellemesi geldi. Bu güncellemeyi kurarsak bir sıkıntı olur mu?
Gcam kurdukdan sonra sıkıntı yok güncelle.

Üst Alt