Soru Mi A1 Ekranındaki Hd Yazısı

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Youtube'da Mi A1'in ekranında bildirim çuğunun olduğu kısımda Samsung'un S serisindeki(S8 vb.) gibi ekranın üst kısmında 4G+ filan yazan yerde HD yazıyor, fotoğrafta görüldüğü gibi. Bunun nasıl yapıldığını bilen var mı?

Ekli dosyalar

• xiaomi_mi_a1_homescreen_gadgets360_1530537309511.jpg
    xiaomi_mi_a1_homescreen_gadgets360_1530537309511.jpg
    32,2 KB · Görüntüleme: 80

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Miui romu nasıl yüklediniz yardımcı olur musunuz
Adam mi6 kullanıyor. Mesajının altında "MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi " yazısı var.
Yok mu bunun nasıl yapıldığını bilen birileri?
Ordaki HD yazısı VoLTE denen bir ayar etkin olduğunda yazar. 4G gibi bir özellik bu. VoLTE ise normal arama yaptığın esnada internet üzerinden (wifi veya mobil veri) bağlantı varsa bu bağlantıyı da kullanarak sesi karşı tarafa iletme ve alma konusunda destek sağlar. Whatsapptan sesli aramayla normal aramanın birleşimi gibi bişey düşün.
Turkcell firması VoLTE desteği vermediğinden dolayı (Belli başlı bazı cihazlar için destek veriyor) bizim bunu kullanmamız şuan için mümkün değil. Bu işlev aktif olmadığı için de ordaki HD ikonu görünmüyor. Tıpkı 4G çekmediği zaman 4G yazısını görmediğimiz gibi.
Bence çok da gerekli değil Turkcell bu konuda yeterince kaliteli zaten. Çekim gücü oldukça iyi.

Oyla:

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Vodafone hatta geçiş yaptım bahsettiğim HD yazısı ayarlardan açabiliyorum. Gelişmiş 4G LTE modu diye bir ayar çıktı onu aktif ettim.

Oyla:
Üst Alt