Yardım Mi a1 cihazımın program kaptama sorunu ve kapanma sorunu.

1Patron1

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi a1
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bulamadım
Telefon Modeli
Mi a1
Bootloader Kilidi
Açık
Benim cihazım mi a1 bu cihazda yaşadığım problem ilk aldığım hafta ilk açışdan sonra hiç kapatmadan cihazı kullanırken birden bire görüntünün ve ayananda sesin titreyerek telefonun kapanması oldu (o sırada YouTube daydım). Telefonu resetledim ve kullanmaya devam ettim. Ama bu sorun bu sıralar arttı. Cihaz bazı programları kendi kendine kapatmaya (atmaya) ve kendisini kapatmaya başladı bu olay gerçekten bir problem . Artık can sıkıcı bir hâl almaya başladı. Müşteri hizmetleri teknik servisin görmesi gerektiğini belirtti fakat bence bu sorun yazılımsal bir sorun. Bunun çözümü nedir? Yelardımcı olursanız sevinirim.

harbor26

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
20
Mi flash tool'dan clear all yaparak yeniden stock rom flashlamayı denediniz mi ?
Eğer telefon komple kapanıyorsa ve tekrar manuel olarak açıyorsanız, sorunun yazılımsal olduğunu hiç sanmıyorum. Ama cihaz kendisine reboot yapıyor ise yazılımsal olabilir dediğiniz gibi. Bence bir mi flash tool üzerinden temiz bir stock rom flashlayın eğer denemediyseniz...

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Cihazı 1 yıldan uzun süre kullandıysanız ve birçok güncelleme yüklediyseniz çözüm bataryanın çıkarılıp takılması. Bataryayı sökün, birkaç dakika bekleyin ve tekrar takın. Pili iyileştirmeye yönelik birden fazla güncelleme geldiğinde bu tip sorunlar yaşanıyor. Ben bunu AOSP ROM'lara geçtiğimde Redmi 5 Plus telefonla yaşadım. Telefon olduğu yerde dururken ben açtığımda kendini kapatıp açmış oluyordu ya da elimde bir anda titreyip kendini yeniden açmaya başlıyordu. İşini bilen bir telefoncuya cihazın arka kapağını çıkarmasını söyledim. Yazık edersin filan demişti ancak ben yapmasını istedim. Sonra orada sorunu çözdüm. 2 haftadır ekran süresi normale döndü ve bir kez harici bu sorun kendini tekrarlamadı.

Garantiye güveniyorsanız gönderin, "cihaz kafasına göre yeniden başlatıyor" şeklinde belirtin. Pil, ilk aldığınız zamana göre daha hızlı bitiyorsa (özellikle siz bakmazken) bunu da belirtin. İyi forumlar.

Oyla:
Üst Alt