İnceleme Mi A1 Android 9 Pie güncellemesi sonrası genel sorunlar

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Hatırlatmanız çok iyi oldu, çok teşekkür ederim. Ancak bunu nereden yapacağımı bilmiyorum. Play Store'daki güncellemeler ile alakası yoktur sanırım.
Geliştirici seçeneklerinden otomatik güncellemeleri kapatabilirsiniz.

musa1234oruc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Musa Oruç
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Ben bu kadar sorun yaşamadım aslında. Tamam güncelleme ilk geldiğinde (Hollanda'da dan) sorunlar gerçekten vardı. Ama sonra Türkiye stabilde tüm şebeke sorunlarım çözüldü. Pilden bahsetmişsiniz ama bence 8.1'e göre pil gerçekten çok iyi gidiyor. Evet parlaklık olayı benim de sinirimi bozuyor ama sonra düzelmeyecek şey değil. Bir de ses paneli var ama o da Google'ın hatası Xiaomi ile bir alakası yok. Açıkçası ben güncellemeden memnunum ve güncellemelerin telefonları sağlıklı tutmak için gerekli olduklarını düşünüyorum. İyi forumlar.

SelimAtar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
7
Düşürdüm sürümü 8.1'e. Bir daha da bir güncellemeyi hatalar giderilmeden asla yapmayacağım. Şuan çok memnunum.

jevneturquie

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Noyan
Cihazım
redmi note 9s
Konular
19
Ben başlık açmıştım..
Uygulamadan aniden çıkıyor ( hile tuşuna basmış gibi )
Pie ' de sizde bu sorunlar oldu mu ?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozkancelik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
özkan
Cihazım
mi4
Konular
1
Pie
Ekran parlaklığı düşük
Ses seviyesi düşük
Şebeke sinyali düşük
Menü geçişleri ve sayfa kaydırma 8.1de daha iyiydi.
launcher zaten güzel değil.

Batarya süresinde bir değişiklik yok.
Belki az bişey daha uzun süre gidiyor olabilir.

EmirhanK.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
8
Merhaba , Android Pie güncellemsi sonrası sevdiğim ve çok memnun olduğum telefon ,performansı düşük , sağlıklı görüşme yapamadığım vasat bir telefona dönüştü.
22 Yıldır bilgi işlem olarak çalışmaktayım. Bu güncelleme Mi A1'e uymadı. Genel sorunları aşağıda listeliyorum. Henüz güncelleme yapmayanlar , bence şimdilik güncellemeden uzak dursunlar. Oreo 8.1'e dönüş Xiaomi tarafından engelli. Forumda farklı şekilde geri dönüş detaylı verilmiş .Ben Oreo 8.1'e dönüş yapacağım. (8.1'de kamera vasatlaşmı. Oreo 8.0'da herşey mükemmeldi)

Rehber - Mi A1 Android 9.0'dan(Pie) Android 8.1'e(Oreo) Sürüm Düşürme Rehberi

Genel Sorunlar.

1- En büyük sorun : Telefonumda Türk Telekom (Avea) şahsi hattım ve Turkcell Şirket hattımı kullanıyorum. Ekranda 4G ibaresi yer alıyor. Telefon ile dolaştığımda H+'ya kadar sinyal düşüyor. Telefon ettiğim veya çağrı geldiğinde anında 4G , H+ 'ya düşüyor. Bazen hiç görüşemiyoruz , karşılıklı ses gitmiyor , robotik parazit geliyor. Çoğunlukla Sms ile arayan bilgisi geliyor.Fakat telefon açık ve ekranda 4G yazdığı halde karşı tarafın çağrısı ulaşmıyor. Şu an Whatsapp sesli arama ile görüşebiliyorum malesef. Güncelleme sonrası telefonu sıfırlamama rağmen çözemedim.

Neler Denedim : *#*#43636#*#* kodu ile telefon bilgisi - Hat bilgilerinde LTE/TD-SCDMA/UMTS seçtim. Bunu yapınca hat 4G ibaresi duruyor ,eskisi gibi kendi kendine H+ yazmıyor. Fakat gelen çağrı ve arama sorunlarını çözmedi. *#*#86583#*#* kodu ile Volte vs. denedim. Malesef telefonu görüşme için kullanamaz durumdayım. Şu an *# belirttiğim kodları yazınca hiç bir şey olmuyor. Imeilerimde sorun yok , görünüyorlar.

2- İnternet bağlantı hızı düştü GSM internet veya Wifi bağlantıda hız eskisi gibi değil.

3- Batarya , batarya Oreo 8.0 ve 8.1'de vidyo üstüne vidyo izler youtube'tan çıkmazdım. Şarjım çookk iyiydi. Şimdi şarj ediyorum. Görüşme veya internet kullanmıyorum.Telefon öylece dururken bir bakıyorum %20 düşmüş. Bir instagram yapıyorum.Bir iki mesaj , 1 vidyo izleme hoop %10 gitmiş. Hele konum açarsan iyice yandın.

Benim için çözüm Bootloader filan açtıktan sonra Oreo 8.1 Stock Rom yüklemek. Şu an başka çözüm bence yok. Bu sorunlar için yama gelir mi bilmem ?
Bence Andrpid 9.0 donanımsal bazı teknik unsurları Mi A1'de farklı. Ne güzeldi , şarjımız , performansımız. Bir çok arkadaşa tavsiyemle Mi A1 aldık. Şimdi kendi telefonumu stock rom yapınca arkadaşların telefonlarını da eskiye döndürmek boynumun borcu oldu .

Farklı bir önerisi veya yeni çıkacak bir yama ile bilgisi olan paylaşırsa seviniriz.
Kısa kullanımda çok beğenmiştim ama uzun kullanımda berbat hatalarla dolu mesela telefonumun wifi bağlantısı sürekli kopup tekrar bağlanıyor mobil veri önceden her yerde 4g çekiyordu ama android 9 a geçtiğimden beri 4g yazısını hiç göremedim ayrıca telefon normalde çektiği yerlerde çekmemeye başladı çok pişman oldum android 9a geçtiğime geri dönmek istiyorum ama 2 yıl Xiaomi türkiye garantisi yanacak telefonun garanti ye yollayacağım galiba bu sorunları yaşayan ve çözüm bilen var mı acaba ?

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Pie
Ekran parlaklığı düşük
Ses seviyesi düşük
Şebeke sinyali düşük
Menü geçişleri ve sayfa kaydırma 8.1de daha iyiydi.
launcher zaten güzel değil.

Batarya süresinde bir değişiklik yok.
Belki az bişey daha uzun süre gidiyor olabilir.
Şebeke sinyali ve ekran parlaklığı hariç diğer yazdığınız sorunlar bende yok aksine ses daha çok çıkmaya başladı

lastkeeper1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
2
hocam ben poco launcher kullanıyorum xiaomi'nin kendi launcheri.

Üst Alt