Rehber Mi A1 Android 9.0'dan(Pie) Android 8.1'e(Oreo) Sürüm Düşürme Rehberi

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
345
Asaf
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Hocam ben direk bootloader açıp mi flash ile android 7.1.2 veya 8.0 8.1 halini yüklüyorum sıkıntı olmuyor bu rehber niye böyle uzun

yarenersonmez

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Hocam ben direk bootloader açıp mi flash ile android 7.1.2 veya 8.0 8.1 halini yüklüyorum sıkıntı olmuyor bu rehber niye böyle uzun
Efs yedeğinizi kurmadan doğrudan sürüm düşürme yapamazsınız. Mi 5 için durum dediğiniz gibi olabilir fakat mi a1'de anti-rollback sadece efs backup yoluyla aşılabiliyor

SelimAtar

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Selim
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Ben bunu denediğimde telefon sim kartı görmüyordu. Niye bilmiyorum ama cihazdan cihaza farklılık gösterebiliyor.

yarenersonmez

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Yok hocam bende Mi A1 de var
Dediğim gibi Mi A1 varsa ve android 9.0 yüklüyse, EFS yedeğinizi flaşlamadan 8.1 veya önceki sürümleri düzgün bir şekilde yüklemeniz mümkün değil. İmkansız demiyorum, dediğiniz şekilde yükleme yapabilirsiniz fakat Efs yedeği olmazsa sim şebeke sorunları, imei'nin sıfır olması gibi sorunlarla baş etmek zorunda kalırsınız :)

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
345
Asaf
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Dediğim gibi Mi A1 varsa ve android 9.0 yüklüyse, EFS yedeğinizi flaşlamadan 8.1 veya önceki sürümleri düzgün bir şekilde yüklemeniz mümkün değil. İmkansız demiyorum, dediğiniz şekilde yükleme yapabilirsiniz fakat Efs yedeği olmazsa sim şebeke sorunları, imei'nin sıfır olması gibi sorunlarla baş etmek zorunda kalırsınız :)
İşte bende öyle bir problem olmadı buda işime geliyor :)

Üst Alt