Soru Mi 9T Rom Tavsiyesi

ahmetdemirkiran

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T
Konular
45
Arkadaşlar merhaba MiRoom un çalışmalarını durdurması üzerine yeni rom arayışına girdim sizden ricam kullandığınız ve memnun kaldığınız romları ve neden memnun kaldığınızı açıklarsanız sevinirim.
Not: Aosp olup olmaması farketmez

semihsezer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 6
Konular
4
ben çok rom denedim valla hocam. az bişey miui romlardan da sıkılıdysan eğer sana pixel experience plus rom u şiddetle tavsiye ederim. hatalardan uzak ve çok akıcı bir rom.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ahmetdemirkiran

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T
Konular
45
ben çok rom denedim valla hocam. az bişey miui romlardan da sıkılıdysan eğer sana pixel experience plus rom u şiddetle tavsiye ederim. hatalardan uzak ve çok akıcı bir rom.

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam tavsiyeniz için teşekkürler aosp rom daha önce hiç denemedim MIUI romardan artıları ve eksilerini belirtir misiniz?

Oyla:

semihsezer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 6
Konular
4
Hocam tavsiyeniz için teşekkürler aosp rom daha önce hiç denemedim MIUI romardan artıları ve eksilerini belirtir misiniz?
valla miui romdaki kadar gereksiz bir sürü ayar yapmıyosun. bazı şeyler sana ayarlı geliyor. mesela nedir dersen? miui rom kurduğumda uygulamaları yükledikçe bunlarla alakalı bildirim vs sıkıntısı olduğunu telefonun ekranın yanmadığı ses çıkmadığını falan farkediyorum. bu romda uğraştırmaz seni. gereksiz uygualamalr da yok google uyg. dahil. sen sadece işine yarayanları kuruyorsun. fazlasıyla stabil bir rom. miui romlarda görmediğim alışık olmadığım derecede hatalardan uzak. görsel olarak güzel. o saçma hataların hiçbirini görmüyosun bu romda. bide sürekli güncelleme alıyosun. bu arada şarj 1 gündwn az hiç gitmiyor. 1.5 gün genelde. bazen 2 günü de buldu. ekran sürem de genelde 7-7.5 saat arası. miui romda max 6ydı kendi kullanımıma göre. google yedeklemesi güzel. herşeyi google a bırakıyosun o hallediyor.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
valla miui romdaki kadar gereksiz bir sürü ayar yapmıyosun. bazı şeyler sana ayarlı geliyor. mesela nedir dersen? miui rom kurduğumda uygulamaları yükledikçe bunlarla alakalı bildirim vs sıkıntısı olduğunu telefonun ekranın yanmadığı ses çıkmadığını falan farkediyorum. bu romda uğraştırmaz seni. gereksiz uygualamalr da yok google uyg. dahil. sen sadece işine yarayanları kuruyorsun. fazlasıyla stabil bir rom. miui romlarda görmediğim alışık olmadığım derecede hatalardan uzak. görsel olarak güzel. o saçma hataların hiçbirini görmüyosun bu romda. bide sürekli güncelleme alıyosun. bu arada şarj 1 gündwn az hiç gitmiyor. 1.5 gün genelde. bazen 2 günü de buldu. ekran sürem de genelde 7-7.5 saat arası. miui romda max 6ydı kendi kullanımıma göre. google yedeklemesi güzel. herşeyi google a bırakıyosun o hallediyor.

Tüm saydıklarınıza katılıyorum ama son madde hariç. Şu anki son sürüm ile bir önceki sürüm arasında 3 aydan fazla süre beklediler :)

Oyla:

semihsezer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 6
Konular
4
Tüm saydıklarınıza katılıyorum ama son madde hariç. Şu anki son sürüm ile bir önceki sürüm arasında 3 aydan fazla süre beklediler :)
dostum benim rom unofficial. marco diye bi elemanın yaptığı rom. adam sürekli güncelliyor. resimdeki romların tarihlerine bakar mısın?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

semihsezer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 6
Konular
4
official olanı kullanıyorsan bunu tavsiye ederim official den çok daha iyi deniyor. ben öbürünü kullanmadım ama bunun iyi olduğunu bizzat çok net gördüm

Oyla:
Üst Alt