Soru Mi 9t pro şarj sorunu?

anilturker

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Anıl
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MİU GLOBAL 10.3.3
Telefon Modeli
Mi 9t pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Herkese merhaba. Mi 9t pro kullanıyorum. Birkaç gündür telefonu kullanmamama rağmen çok şarj gittiğini farkettim. Pil tüketimi kontrolü yaptigimda Android sisteminin %60larda pil kullandığını farkettim. Forum sitelerinden gördüğüm birkaç tavsiyeyi (görsel olarak buraya da ekledim) denedikten sonra şuanda Android sistemi %17-18 lerde pil tüketiyor. Fakat aynı telefon eşimde de olduğundan kıyasladığımızda eşimin telefonunda Android sisteminin %1-2 lerde tuketim yaptığını gördüm. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: pil tüketimini görsel olarak ekledim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-02-25-09-29-17-468_com.android.chrome.png
    Screenshot_2020-02-25-09-29-17-468_com.android.chrome.png
    518,8 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_2020-02-25-20-21-58-472_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2020-02-25-20-21-58-472_com.miui.securitycenter.png
    175,2 KB · Görüntüleme: 26

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
1.nci görseldeki ayarları yaparsanız/ilgili bölümleri ve kullanmadığınız özellikleri kapatırsanız, pil performansınız daha iyi olacaktır.
Özellikle arkaplanda çalışan uygulamaları, senkronizasyonları, otomatik parlaklık gibi yoğun kullanımda etki edebilecek unsurları kapatmanız yararlı olacaktır.

Oyla:

anilturker

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Anıl
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
1
1.nci görseldeki ayarları yaparsanız/ilgili bölümleri ve kullanmadığınız özellikleri kapatırsanız, pil performansınız daha iyi olacaktır.
Özellikle arkaplanda çalışan uygulamaları, senkronizasyonları, otomatik parlaklık gibi yoğun kullanımda etki edebilecek unsurları kapatmanız yararlı olacaktır.
Gorseldeki ayarları yaptıktan sonra pil tüketimi yüzde 18lere dustu fakat dediğim gibi eşimin telefonunda yüzde 1-2 lerde. Şuanda hala yüksek değil mi sizce de ?

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Gorseldeki ayarları yaptıktan sonra pil tüketimi yüzde 18lere dustu fakat dediğim gibi eşimin telefonunda yüzde 1-2 lerde. Şuanda hala yüksek değil mi sizce de ?

Farklı birkaç ayar noktası daha farklıdır hocam, diğer telefonda ki ayarlar ile takrar mukayese ederek kontrol edeniz.
Batarya birkaç zaman sonra daha da kullandıkça stabilize olacaktır hocam.
Kullanım farklılıklarını da gözardı etmemeniz gerekir.

Oyla:
Üst Alt