Soru Mi 9T Pro Performans ve IMEI

kassius

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
6
Elimde Mi 9t Pro 6gb ram 128gb var. Antutu 3D benchmark da 340k puan alıyor normal haline baktığımda 380k puanı var telefonun forjmda 440k+ görenler olmuş kernel vs ile. Ana menü animasyon geçişleri vs bana o akışkanlığı vermiyor sebebi nedir çözemedim

miui 12.0.2 global rom kurulu kernel ise kendi kerneli. 2 gün önce miui 10 kuruluydu kendi güncellemesiyle güncelledim imei atılı telefon. Sıfırlasam imei gider mi ? yada sıfırdan twrp kurup global rom atsam kernel atsam imeim gider mi ? bir de bu performans düşüklüğünün sebebi ne olabilir ?

uzun süreden sonra ilk defa android telefona geçtim bu sebebple sorılar saçma geldiyse yads forumda zaten yazıyorsa kusura bakmayın buralarda yeniyim.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Kablodan dolayımış dediğiniz gibi twrp yükledim root attım global rom atacağım sıfırlayınca imei gidiyormuş

ancak hala hattım geç geliyor yeniden başlattığımda sebebini çözemedim
Sim kartı başka bir cihaza takıp oyle deneyin. Öncelikle sorunun cihazda mı yoksa kartta mı olduğunu belirlemiş olursunuz.

Oyla:

kassius

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
6
Sim kartı başka bir cihaza takıp oyle deneyin. Öncelikle sorunun cihazda mı yoksa kartta mı olduğunu belirlemiş olursunuz.
sim kart başka cihazlarda çalışıyor mi 9t pro da geç geliyor yazılımsal olduğunu düşünüyorum açıkcası global stock rom kuruluyken google telefon uygulamaları yerine xiaomi nin mesajlaşma ve arama uygulamasını kurcaktım ancak kurarken bi kaç problem oldu geri google applerini kurdum bi hata sebebiyle ayarlarda sim ayarlarına tıkladığımda sim gidiyordu. Telefon yeniden başlattığımda sim yokken tıklarsam sim geliyodu. Bunu gördükten sonra sim appini yeniden başlatsam direk gelir gibi ama nası yapacağımı bilmiyorum pek

Oyla:

cemal3180

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal Can
Cihazım
Mi 9t Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Elimde Mi 9t Pro 6gb ram 128gb var. Antutu 3D benchmark da 340k puan alıyor normal haline baktığımda 380k puanı var telefonun forjmda 440k+ görenler olmuş kernel vs ile. Ana menü animasyon geçişleri vs bana o akışkanlığı vermiyor sebebi nedir çözemedim

miui 12.0.2 global rom kurulu kernel ise kendi kerneli. 2 gün önce miui 10 kuruluydu kendi güncellemesiyle güncelledim imei atılı telefon. Sıfırlasam imei gider mi ? yada sıfırdan twrp kurup global rom atsam kernel atsam imeim gider mi ? bir de bu performans düşüklüğünün sebebi ne olabilir ?

uzun süreden sonra ilk defa android telefona geçtim bu sebebple sorılar saçma geldiyse yads forumda zaten yazıyorsa kusura bakmayın buralarda yeniyim.
Hocam Becnhmark puanı romdan roma kernelden kernele değişkenlik göstermekte.
Mesela benim aldığım puan
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

IMEI kısmına gelecek olursak forumda bir çok konu mevcut arama yapıp detaylı bilgi alabilirsiniz fakat tüm işlemlerden önce TWRP'yi yükleyim TWRP'den EFS yedeğini mutlaka alın IMEI gitme durumu olursa geri dönüş yapabilirsiniz en azından.
Fastboot'tan rom atsanız, TWRP yükleseniz, rom değiştirseniz, custom romdan aosp roma geçseniz IMEI gitmez. Rom değiştirirken, TWRP yüklerken vs tüm kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaparsanız hiç bir sıkıntı olmaz. Dediğim gibi yine de IMEI'nin hangi durumlarda gideceğinin detaylı yazısını internetten forumdan bakarak öğrenirseniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Oyla:

kassius

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
6
Hocam Becnhmark puanı romdan roma kernelden kernele değişkenlik göstermekte.
Mesela benim aldığım puan
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

IMEI kısmına gelecek olursak forumda bir çok konu mevcut arama yapıp detaylı bilgi alabilirsiniz fakat tüm işlemlerden önce TWRP'yi yükleyim TWRP'den EFS yedeğini mutlaka alın IMEI gitme durumu olursa geri dönüş yapabilirsiniz en azından.
Fastboot'tan rom atsanız, TWRP yükleseniz, rom değiştirseniz, custom romdan aosp roma geçseniz IMEI gitmez. Rom değiştirirken, TWRP yüklerken vs tüm kurulum adımlarını doğru bir şekilde yaparsanız hiç bir sıkıntı olmaz. Dediğim gibi yine de IMEI'nin hangi durumlarda gideceğinin detaylı yazısını internetten forumdan bakarak öğrenirseniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.
IMEI yedeği aldım orda sıkıntı yok imeim gitmiyor zaten telefon yeniden başlatıldığında hat hemen gelmiyor şöyle 5 10dk sonra geliyor

Oyla:

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
IMEI yedeği aldım orda sıkıntı yok imeim gitmiyor zaten telefon yeniden başlatıldığında hat hemen gelmiyor şöyle 5 10dk sonra geliyor
Hocam imei işleminde bir yanlışlık olabilir diye düşünüyorum ama ilk çare cihazınıza farklı bir hat takıp deneyin. şebekenin 5-10 dakika sonra gelmesi gerçekten garip birşey

Oyla:

kassius

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
6
Hocam imei işleminde bir yanlışlık olabilir diye düşünüyorum ama ilk çare cihazınıza farklı bir hat takıp deneyin. şebekenin 5-10 dakika sonra gelmesi gerçekten garip birşey
başka hat taktığımda da aynı gene geç geliyor bazen kısa bazen uzun sürüyor gelmesş imei atarken yanlışlık yapıldıysa ve ondan dolayıysa silip kendim atmayı deneyebilirim

Oyla:
Üst Alt