Rom Mi 9T Pro / K20 Pro Syberia Project V 3.8 Rom Android 10 (Offical) 26.07.2020

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
twrp kullanıyordum , kurulum adımı yanlış yazılmış dalvik art cache system data vendor wipe dan sonra reboot yapılmaması gerekiyormuş ardından kurulum yapmak gerekiyormuş ,ben adımlara göre ilerlediğim için reboot yaptım ve cihazım fastbootta kaldı , fastboot'tan twrp ve orangefox ta atılmıyordu hata veriyordu. kurulum adımında da zaten twrp yazıyor. mi flashla kurtarabildim cihazı o yüzden düzeltmesini rica ettim, üstteki bir arkadaşımız da bu hata yüzünden fastbootta takılı kalmış umarım çözmüştür sorunu.
Haklısınız, daha önce benimde başıma gelmişti. Sistem vs. her şeyi sildiğimiz için reboot-recovery dediğimizde telefonda bir şey kalmadığından doğal olarak fastboota atıyordu. OrangeFox bu işi çözmüş. Ben mesela 4 wipe işlemini yapıyorum hemen ardından format data-yes yapıyorum. Reboot-recovery diyorum recovery açılıyor.

Konu başlığının zaten içeriğinin düzenlenmesi en son tarihi 2 Ağustos 2020. Burada konuyu paylaşan arkadaştan çok rom geliştiricilerde suç var çünkü en başlarda kurulum aşamalarını konunun başında yazılan adımlar gibi yazıyorlardı. Konu başlığının hemen altında RAPOR kısmı var ona tıklayıp durumu oradan da bildirin. Eğer romu paylaşan arkadaşımız forumda yoksa yöneticiler gerekli düzenlemeleri yaparlar. angel~~

Bu olaydaki hatada benim gözlemim şuradan çıkmış. Birçok kişi TWRP=RECOVERY sanıyor. Halbuki farklı farklı recoveryler var. TWRP, OrangeFox vb. Bizdeki kağıt mendil yerine Selpak demek gibi bir durum. Yani Selpak artık bir jenerik marka olmuş. :D TWRP'de sanırım bu recovery işlerinde öncü olduğu için recovery işlemi TWRP adı ile özdeşleşmiş.

Son düzenleme:

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
LionKing17, kesinlikle haklısın hocam. Ayrıca son sürüm syberia yüklenmeye calisildiysa kurulum aşamaları standart kurulumlarimizdan çok farklı. Bir kere dosya sistemi f2fs olmalı. Benim önerim son zamanlarda yayinlanan romlar kurulmadan evvel mutlak surette Telegram, xda vs gruplardan güncel kurulum adımlarıni öğrenmek gerekiyor.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
LionKing17, kesinlikle haklısın hocam. Ayrıca son sürüm syberia yüklenmeye calisildiysa kurulum aşamaları standart kurulumlarimizdan çok farklı. Bir kere dosya sistemi f2fs olmalı. Benim önerim son zamanlarda yayinlanan romlar kurulmadan evvel mutlak surette Telegram, xda vs gruplardan güncel kurulum adımlarıni öğrenmek gerekiyor.
Evet mesela şu an son sürüm SyberiaOs v4.9 sürümü için yükleme adımları:
Eğer tamamen temiz bir kurulum yapmak isteyen varsa videodaki adımları yapmadan önce telefonun hafızasına hiçbir dosyayı atmadan aşağıdaki adımları yapabilir.
1.OrangeFox recovery'de Wipe kısmına girip Dalvik/ART Cache, Cache, System, Vendor, Data deyip swipe to wipe yapsın.
2.Yine Wipe menüsünde Format Data-YES yazarak formatlama işlemini gerçekleştirsin.
3.Menü-Reboot-Recovery diyerek Recevory'yi yeniden başlatın. (UYARI! Bu adımı OrangeFox recovery yüklü olanlar yapsın. TWRP recovery yüklü olanlar yapmasın. Yaparsa fastboot'a atar.)
4. Şimdi telefonun hafızasına Vendor, Rom, GAPPS, Magisk'i atarak videodaki anlatılan işlemleri yapabiliriz.

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Evet mesela şu an son sürüm SyberiaOs v4.9 sürümü için yükleme adımları:
Eğer tamamen temiz bir kurulum yapmak isteyen varsa videodaki adımları yapmadan önce telefonun hafızasına hiçbir dosyayı atmadan aşağıdaki adımları yapabilir.
1.OrangeFox recovery'de Wipe kısmına girip Dalvik/ART Cache, Cache, System, Vendor, Data deyip swipe to wipe yapsın.
2.Yine Wipe menüsünde Format Data-YES yazarak formatlama işlemini gerçekleştirsin.
3.Menü-Reboot-Recovery diyerek Recevory'yi yeniden başlatın. (UYARI! Bu adımı OrangeFox recovery yüklü olanlar yapsın. TWRP recovery yüklü olanlar yapmasın. Yaparsa fastboot'a atar.)
4. Şimdi telefonun hafızasına Vendor, Rom, GAPPS, Magisk'i atarak videodaki anlatılan işlemleri yapabiliriz.
Son sürüm için DFE flashlamak gerekli mi

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
QCerberusQ, telefonunuzu şifreli kullanma niyetindeyseniz gerek yok.aksi halde dfe flashlayın hocam.

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Son sürüm için DFE flashlamak gerekli mi
Emin olmamakla birlikte yükleme videolarında gördüğüm eğer temiz kurulum yapıyorsanız ve yüklemek istemiyorsanız yüklemeyebilirsiniz size bırakılmış. Telegram grubuna göz gezdirdim orada da temiz kurulum yapacaksanız eğer dfe yükleme seçeneğini göstermiyor videodaki şekilde anlatıyor. Dikkat etmeniz gereken nokta Android 10 Firmware yüklemek.

Bu rom konularında romu geliştirenler neden yükleme talimatlarını yazmazlar anlamıyorum. 😆 Resmi siteleri var zahmet edip bir yükleme talimatlarını yazmıyorlar.

Üst Alt