Yardım Mi 9T Otomatik twrp ile açılıyor(bir yükleme yapmamıştım)

baris3434

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
mi 9 t
Konular
1
Arkadaşlar selam, İyi bayramlar.

Telefonu şarj a taktım bir süre sonra baktığım da otomatik twrp modun da açıldı. Team Win Recovery Project yazan bir ekran ile başlıyor kapatıyorum açıyorum mi logosu gidip geliyor,ses açma tuşu ile açıyorum bu ekran geliyor.

Güncelleme veya farklı birşey yüklememiştim sadece sarj a taktım belli bir süre sonra telefona baktığım da böyle bir olay ile karşılaştım.

Malum bayram heryer kapalı telefonu bilgiler kaybolmadan normal haline nasıl getirebilirim ? yardımcı olan olursa çok sevinirim

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Muhtemelen otomatik güncelleme yapmaya çalışmıştır. Hangi rom yüklüyse aynı romu twrp den tekrar flaşlamak çözecektir sorunu muhtemelen

baris3434

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
mi 9 t
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hangi rom olduğunu nerden anlayabilirim ? aynı rom u nereden indiricem pc ye bağlayıp mı çözülücek yoksa menülerden mi halletmem gerekiyor.Cevap için teşekkürler

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hangi rom olduğunu önceden bilmiyorsanız öğrenmek zor. Alabiliyorsanız verilerinizi bilgisayara aktarıp eu stabil 12.0.6 romunu kurun

baris3434

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
mi 9 t
Konular
1
Hangi rom olduğunu önceden bilmiyorsanız öğrenmek zor. Alabiliyorsanız verilerinizi bilgisayara aktarıp eu stabil 12.0.6 romunu kurun
Bilmiyorum telefonu doğubank dan almıştım sanırım kilidi açık romlu gelmişti kendim ekstra bir işlem hiç yapmadım.Bayram üzeri yandık anladığım....

Verileri pc ye aktarma konusun da bağladığımda nasıl yapabilirim bu twp nin içinde klasorleri görüyorum yalnız pc ye bağladığım da gözükmüyor

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Bilmiyorum telefonu doğubank dan almıştım sanırım kilidi açık romlu gelmişti kendim ekstra bir işlem hiç yapmadım.Bayram üzeri yandık anladığım....

Verileri pc ye aktarma konusun da bağladığımda nasıl yapabilirim bu twp nin içinde klasorleri görüyorum yalnız pc ye bağladığım da gözükmüyor
Twrp de mount kısmında enable mtp yaparsanız bilgisayarda da göstermesi lazım dosyaları. Geçmiş olsun bu arada

Erenarius

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
20
Hocam TWRP açılıyorsa rom atılır orada sorun yok sanırım.

Verileriniz içinse hocam dediği gibi mtp açın gözükür, yedek alın rom flashlayın. geçmiş olsun.

Redmi 8A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

baris3434

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
mi 9 t
Konular
1
Sanırım asıl şimdi sorun büyüdü.Cevapları görmeden önce, Youtube dan video izledim yapa yapa ilerliyordum.

Önce yedek al tuşuna basın sonra gelişmiş temizle sonrasın da yedeği yükle tarzı anlattı.

Yedek aldım ama yedeği pc ye yüklemedim içinde idi gelişmiş temizle yaptım. Fastboot ekranın da takılı kaldı artık kapatma ile ses aç tuşuna basınca TWRP de açılmıyor.Video nun sonuna da demiş gelişmiş temizleme yapmayın yanlış anlattım diye tabi ben yapmış bulundum.

Şuan butun bilgiler uçmuşmudur ?sadece fastboot ekranı var oda kapanmıyor sabit duruyor.

ilginize çok teşekkür ederim tekrar hayırlı bayramlar.

Erenarius

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
20
Sanırım asıl şimdi sorun büyüdü.Cevapları görmeden önce, Youtube dan video izledim yapa yapa ilerliyordum.

Önce yedek al tuşuna basın sonra gelişmiş temizle sonrasın da yedeği yükle tarzı anlattı.

Yedek aldım ama yedeği pc ye yüklemedim içinde idi gelişmiş temizle yaptım. Fastboot ekranın da takılı kaldı artık kapatma ile ses aç tuşuna basınca TWRP de açılmıyor.Video nun sonuna da demiş gelişmiş temizleme yapmayın yanlış anlattım diye tabi ben yapmış bulundum.

Şuan butun bilgiler uçmuşmudur ?sadece fastboot ekranı var oda kapanmıyor sabit duruyor.

Dert etmeyin aynısını yaşadım hocam ödüm koptu :)

İnternetten uygun vbmeta.img dosyasını alın adb den flashlayın sonra TWRP flashlayın girersiniz twrp ye.

Yalnız o gün ne korkmuştum :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Vallahi uçmuştur hocam eğer hepsini sildiyseniz tabi :) Ve öyle her kişiyle ypmayın, forum daha detaylı video izlemeden daha rahat yaparsınız tabi bu benim görüşüm :D

İnternetten uygun vbmeta.img dosyasını alın adb den flashlayın sonra TWRP flashlayın girersiniz twrp ye.

Vallahi uçmuştur hocam eğer hepsini sildiyseniz tabi :) Ve öyle her kişiyle ypmayın, forum daha detaylı video izlemeden daha rahat yaparsınız tabi bu benim görüşüm :D
Ayrıca yedekleri aktarmadıysanız gider diye düşünüyorum geçmiş olsun.

baris3434

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barış
Cihazım
mi 9 t
Konular
1

Ayrıca yedekleri aktarmadıysanız gider diye düşünüyorum geçmiş olsun.
vallahi forumu kurcaladım da sorunun ne olduğunu anlamadığım için konu bulamadım.Beni felaket mağdur etti bu tam kapanma bayram olmasa zaten direk telefoncuya giderdim.Girdiğim en kötü bayram sanırım....
O zaman ''vbmeta.img dosyasını alın adb den flashlayın '' şunuda yapmayayım değil mi? çünkü adb flashlamayı tam olarak bilmiyorum.Bununla alakalı konu varmıdır nasıl yapılır vs. uğraştırdım buarada cidden çok sağolun

Üst Alt