İpucu Mİ 9T kullanımında yararlı bir kaç bilgi

mkls

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
mi 9T
Konular
3
ALINTIDIR.
MI 9T GOOGLE KAMERA

S:Google kamera nedir, kurmalı mıyım?
C:Google kamera pixel cihazlardaki kamera yazılım programıdır. Diğer cihaz kullanıcıları özellikle gece fotoğraf çekimlerinde yarattığı fark yüzünden Google kamera(gcam) kurmaktadırlar. Gündüz çekimlerinde renkleri daha doğal vermekte ama ben gündüz için stock kamera kullanıyorum. (Gcam'de tele kamera buglı).Mi 9t'ye rootsuz şekilde kurulabiliyor.

Gcam kurulumu.

Oldukça basit. Aşağıdaki apk dosyasını indirip kurun. Uygulamalarda 2. bir kamera simgesi gözükecek.

Bundan sonra çıkacak güncel versiyonları takip etmek için;

EK AYARLAR / UYGULAMALAR

*VoLTE Aktif Etmek:
*#*#86583#*#* arama ekranına yazın otomatik olarak VoLTE aktif olacaktır(ayarlar - sim kart & mobil ağlar -operatör adı -Volte seçeneği gelecek. ( sim kartınızın da volteye açık olması gerekiyor)

*VoWIFI Aktif Etmek:
*#*#869434#*#* arama ekranına yazın otomatik olarak VoWIFI aktif olacaktır (Uçak modunda olsanız dahi wifi üzerinden internete bağlıysanız normal arama yapmanıza yarıyor, Turk telekom'da şimdilik yok)

*Ekran görüntüsü almak : Üç parmağınızı yukarıdan aşağıya doğru sürükleyin.

*Telefon kapalıyken ekranda saati & bildirimleri gösterme: Ayarlar / ekran / ortam ekranı / Buradan açabilir, zamanlayabilir, farklı saat seçeneklerini seçebilirsiniz. (Pil kullanımını saatte %0.5-%1 arası arttırabilir)

X_files_x

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
SM-G930F
Konular
6
tşk ederim konu için kardeş, yararlı olacağını düşünüyorum, hemen indiriyorum şuan

Rcpykr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
K20 pro
Konular
1
Bilgisi olan vardir belki baska markalarda kayan bildirim geldiginde bildirimi asagiya doğru crkince cevaplama vs secenekleri cikiyordu k20 pro cihazimda bu yok sanirim bildirim durum cubuguna gitmeden önce cekiyorum asagi dogru ama bisey olmuyor

S

Silinen üye 107783

Guest
ALINTIDIR.
MI 9T GOOGLE KAMERA

C:Google kamera pixel cihazlardaki kamera yazılım programıdır. Diğer cihaz kullanıcıları özellikle gece fotoğraf çekimlerinde yarattığı fark yüzünden Google kamera(gcam) kurmaktadırlar. Gündüz çekimlerinde renkleri daha doğal vermekte ama ben gündüz için stock kamera kullanıyorum. (Gcam'de tele kamera buglı).Mi 9t'ye rootsuz şekilde kurulabiliyor.

Gcam kurulumu.

Oldukça basit. Aşağıdaki apk dosyasını indirip kurun. Uygulamalarda 2. bir kamera simgesi gözükecek.

EK AYARLAR / UYGULAMALAR

*VoLTE Aktif Etmek:
*#*#86583#*#* arama ekranına yazın otomatik olarak VoLTE aktif olacaktır(ayarlar - sim kart & mobil ağlar -operatör adı -Volte seçeneği gelecek. ( sim kartınızın da volteye açık olması gerekiyor)

*VoWIFI Aktif Etmek:
*#*#869434#*#* arama ekranına yazın otomatik olarak VoWIFI aktif olacaktır (Uçak modunda olsanız dahi wifi üzerinden internete bağlıysanız normal arama yapmanıza yarıyor, Turk telekom'da şimdilik yok)

*Telefon kapalıyken ekranda saati & bildirimleri gösterme: Ayarlar / ekran / ortam ekranı / Buradan açabilir, zamanlayabilir, farklı saat seçeneklerini seçebilirsiniz. (Pil kullanımını saatte %0.5-%1 arası arttırabilir)

VoWifi Vodafoneda da çalışmıyor şuanda.

lolman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hulya
Cihazım
mi 8 se
Konular
15
bende *#*#869434#*#* yaparak açtım ben arama yapabiliyorum. fakat bende de şöyle bir sıkıntı var. volte yukarıda açık görünüyor fakat arama yaptığımda numaranın yazında HD yazısı çıkmıyor

seif_al_din

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 9T
Konular
4
Telefon rootsuz orjinal rom kullanıyorum. Yine de gcam çalısır mı?

SPHİNX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 9T
Konular
22
ALINTIDIR.
MI 9T GOOGLE KAMERA

Gcam kurulumu.

EK AYARLAR / UYGULAMALAR

*VoLTE Aktif Etmek:

*VoWIFI Aktif Etmek:

hocam volte ve vowifi ne ise yariyor aciyimmi sizce

Üst Alt