Rom Mİ 9T/K20 Xiaomi.eu MIUI 12 Stabil Rom V.12.1.2.0

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Değişiklik var mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Değişik var mı? Yada performans düşüşü falan
Performans düşüşü yok. Tarayıcı güncellenmiş. Onun dışında bişey görmedim

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Az önce v12.0.3.0 üzerine v12.0.4.0 güncelleyerek kurdum,öncesinde 2 wipe yapdim(Data Dalvik/ART Cache ve Cache). Rom sorunsuz kuruldu fakat sonrasında Magisk gitmesin diye hali hazırda cihazda yüklü olan v20.4"ü tekrar flashlamaya çalışsamda malesef "unable to mount system" diye bir hata aldım üzerine v20.3"ü deneyeyim dedim yine aynı hatayı aldım. Cihaz şu an açıldı şimdilik sorunsuz çalışıyor, bir şey dikkatimi çekti daha önce v12.0.3.0 de forumdakı konudan Super Walpaper kurmuşdum, o sırada forumdakı bir arkadaşdan "Cihazda kurulu olan Romu güncellersem ne olur SW gider mi yada sorun çıkarır mı?" diye sormuşdum oda sorun çıkarmaz fakat Romu tekrar yüklediğin için Duvar Kağıtları Uygulaması da tekrar yüklenir, bu yüzden SW silinir demişdi. Şu anda cihazı güncelledim fakat SW haylen duruyor. Merak etdiğim de şu an cihazda bulunan SW benim kurduğum mu, yoksa v12.0.4.0 ile ayriyetden gelen bir SW mi? doğru dürüst bir ChangeLog listesi de bulamadığım için teyit edemedim.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Az önce v12.0.3.0 üzerine v12.0.4.0 güncelleyerek kurdum,öncesinde 2 wipe yapdim(Data Dalvik/ART Cache ve Cache). Rom sorunsuz kuruldu fakat sonrasında Magisk gitmesin diye hali hazızda cihazda yüklü olan v20.4"ü tekrar flashlamaya çalışsamda malesef "unable to mount system" diye bir hata aldım üzerine v20.3"ü deneyeyim dedim yine aynı hatayı aldım. Cihaz şu an açıldı şimdilik sorunsuz çalışıyor, bir şey dikkatimi çekti daha önce v12.0.3.0 de forumdakı konudan Super Walpaper kurmuşdum, o sırada forumdakı bir arkadaşdan "Cihazda kurulu olan Romu güncellersem ne olur SW gider mi yada sorun çıkarır mı?" diye sormuşdum oda sorun çıkarmaz fakat Romu tekrar yüklediğin için Duvar Kağıtları Uygulaması da tekrar yüklenir, bu yüzden SW silinir demişdi. Şu anda cihazı güncelledim fakat SW haylen duruyor. Merak etdiğim de şu an cihazda bulunan SW benim kurduğum mi, yoksa v12.0.4.0 ile ayriyetden gelen bir SW mi? doğru dürüst bir ChangeLog listesi de bulamadığım için teyit edemedim.
Sw güncelleme ile geldi. Sizin yüklediğiniz silinmiştir muhtemelen. Onun dışında magisk kurmak için twrp de mount kısmında en altta mount aystem read only tikini işaretleyip kurun hata vermeyecektir

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Sw güncelleme ile geldi. Sizin yüklediğiniz silinmiştir muhtemelen. Onun dışında magisk kurmak için twrp de mount kısmında en altta mount aystem read only tikini işaretleyip kurun hata vermeyecektir
Onu bilmiyordum hocam bilgi için teşekkürler bir daha ki sefere öyle yaparım. Şu an Rom kurulduktan cihaz açıldıkdan sonra, cihazı tekrar TWRP'de başlatıb Magiski yüklemeyi denedim ve yüklendi de, fakat böyle yapdım diye ilerde veya şimdi bir sorunla karşılaşırmıyım?

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Onu bilmiyordum hocam bilgi için teşekkürler bir daha ki sefere öyle yaparım. Şu an Rom kurulduktan cihaz açıldıkdan sonra, cihazı tekrar TWRP'de başlatıb Magiski yüklemeyi denedim ve yüklendi de, fakat böyle yapdım diye ilerde veya şimdi bir sorunla karşılaşırmıyım?
Hayır bi sorun olmaz sürekli böyle yüklüyorum ve bir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Hayır bi sorun olmaz sürekli böyle yüklüyorum ve bir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar
Anladım teşekkür ederim hocam. Birde güncellemenin verdiği bir Plesabo etkisimidir nedir bilmem fakat şu an ki SW biraz daha akıcı geldi bana happy~~ . Cihaz yatayken Kontrol Merkezini açtığımda cihaz dikey konumdaymış gibi açılan Kontrol Merkezine de düzeltmemişler o bir az üzdü, her ne kadar küçük bir sorun olsa da|(.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Anladım teşekkür ederim hocam. Birde güncellemenin verdiği bir Plesabo etkisimidir nedir bilmem fakat şu an ki SW biraz daha akıcı geldi bana happy~~ . Cihaz yatayken Kontrol Merkezini açtığımda cihaz dikey konumdaymış gibi açılan Kontrol Merkezine de düzeltmemişler o bir az üzdü, her ne kadar küçük bir sorun olsa da|(.
Daha akıcı olmuş evet. Onu da düzeltirler bi ara :)

yuzarsif72

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yusuf
Cihazım
xiaomi mi 9T
Konular
0
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık bir ay önce kurdum ama bölge çin olarak geçiyor ve değiştiremiyorum sizde nasıl ne yapmam lazım?

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık bir ay önce kurdum ama bölge çin olarak geçiyor ve değiştiremiyorum sizde nasıl ne yapmam lazım?

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum ara kısmını kullanabilirsiniz...

Üst Alt