Rom Mi 9T / K20 Stabil MiuiMiX Android 10 V11.0.6.0.QFJCNXM

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Stoya hocam merhabalar. Bu rom değişimlerinde anladığım kadarıyla Android 11 cihazlara geçerken son sürüm global kurmak falan gerekiyor. O işlem tam olarak benim kafamda oturmadı maalesef. Şu an Android 10 görünen Revos 20.1.31 sürüm kullanıcısı olarak bu rom'a geçmek için son sürüm global yüklememe gerek yok değil mi?

Eğer gerekiyor ise genelde insanlar miui eu falan kullandıkları için direk dirty flash yapıp geçiyorlar. Misal bizim gibi kullancıılar nasıl yapmalı bu işlemi? Revos'da recovery girip Wipe data vs yapıp xiaomi global son sürüm yükleyeceğiz, telefon açılacak sonra da yine recovery girip yüklemek istediğimiz aosp ya da düzenlenmiş miui romumu mu yükleyeceğiz? Teşekkürler.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
rido_knight,

Miui tabanlı romlarda FW/Vendor (son sürüm global kurmak) yüklemek gerekmiyor.

Aosp tabanlı rom yüklerken geliştirici hangi FW/Vendor sürümü öneriyorsa önce onu sonra Aosp romu yüklemek gerekiyor.

rido_knight

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
11
rido_knight,

Miui tabanlı romlarda FW/Vendor (son sürüm global kurmak) yüklemek gerekmiyor.

Aosp tabanlı rom yüklerken geliştirici hangi FW/Vendor sürümü öneriyorsa önce onu sonra Aosp romu yüklemek gerekiyor.
aaa bu ayrımı farketmemiştim. çok teşekkür ederim hocam. ilk evox 4.7'yi deneyeceğim olmazsa yine miuimix'e dönücem bakalım nasıl olacak. çok teşekkürler.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
romu kurdum çok memnunum android 10 hızını özlemişim.Ama rom kendiliğinden root lu galiba banka uygulamaları vs root uyarısı veriyor.Bazılarıda root lu diye işlem yaptırmıyor.Cihazda super su vs root araçları yüklü değil.Root kontrol uygulamaları ile kontrol ettiğimde root gözükmüyor terminal ile komut verdiğimde rootsuz çıkıyor ama banka uygulamaları root uyarısı veriyor çözümü nedir

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
romu kurdum çok memnunum android 10 hızını özlemişim.Ama rom kendiliğinden root lu galiba banka uygulamaları vs root uyarısı veriyor.Bazılarıda root lu diye işlem yaptırmıyor.Cihazda super su vs root araçları yüklü değil.Root kontrol uygulamaları ile kontrol ettiğimde root gözükmüyor terminal ile komut verdiğimde rootsuz çıkıyor ama banka uygulamaları root uyarısı veriyor çözümü nedir

magisk.zip dosyasini uninstall.zip olarak adlandirip cihaza flashlayin. root kalici olarak silinecektir

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
magisk.zip dosyasini uninstall.zip olarak adlandirip cihaza flashlayin. root kalici olarak silinecektir
teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

dediğiniz gibi yapınca cihaza magisk kurdu :) magisk zipini ilk sayfadan alıp değiştirmiştim

Son düzenleme:

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
teşekkürler

dediğiniz gibi yapınca cihaza magisk kurdu :) magisk zipini ilk sayfadan alıp değiştirmiştim
++ son olarak rootu kaldırdım ama yinede safetynet geçmiyor sanırım bu güzelim romdan bu yüzden ayrılacağım
İstiyorumki kullandığım rom jilet gibi olsun ama orjinal gibide tüm testlerden geçsin roota vs ıvır zıvıra gerek kalmadan

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Pixel 5
Konular
17
teşekkürler

bir yanlışlık olmalı...
tercihen magisk 26.1.zip dosyasını flashlayin. sonrasında ayni dosyanın ismini uninstall.zip yapip flashlarsaniz rootun tamamen kalkması lazım

mcihan142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Avea intouch
Konular
31
hocam wipe ekranında system yerine system_ext yazıyor aynı şey mi ne yapmalıyım ?

Üst Alt