Soru Mi 9T Isınma Sorunsalı

Thief.

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihad
Cihazım
Mi 9 Se
Meslek
Art Direktör
Konular
11
Öncelikle herkese iyi bayramlar

Mi 9 se 'den mi 9t'ye geçtim. mi9t gerçekten güzel bir telefon fakat çok ısınıyor şarjdayken ısınıyor.. oyun oynarken ısınıyor.. ilginç olan dururken de sıcak yani mi9se de ki gibi serinlik yok. Herkeste bu şekilde mi? Neden olur? Nasıl geçer? CPU monitor, 37derece gösteriyor.

Ek: android sistemin bu kadar pil kullnmsı normal mi? Bu sebep olabilir mi?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Öncelikle herkese iyi bayramlar

Mi 9 se 'den mi 9t'ye geçtim. mi9t gerçekten güzel bir telefon fakat çok ısınıyor şarjdayken ısınıyor.. oyun oynarken ısınıyor.. ilginç olan dururken de sıcak yani mi9se de ki gibi serinlik yok. Herkeste bu şekilde mi? Neden olur? Nasıl geçer? CPU monitor, 37derece gösteriyor.

Ek: android sistemin bu kadar pil kullnmsı normal mi? Bu sebep olabilir mi?
37 derece neden bu kadar sıcak geliyor insanlara. Özellikle bu mi 9T için çok söyleniyor. Bu normal bir sıcaklık. Elinizle sıcaklık hissediyor musunuz merak ediyorum. Ben Rom işleri ile uğraşırken cihaz 10-15 dakika aralıklarla sürekli boot ediyorum. 5 - 10 dakika boot ekranında kalıyor sürekli testler yapıyorum cihazda gram ısınma hissetmiyorum. Şarjda iken ısınmaması normal değil zaten. Cihazınızın kıymetini bilin bence :)

Oyla:

Thief.

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihad
Cihazım
Mi 9 Se
Meslek
Art Direktör
Konular
11
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
37 derece neden bu kadar sıcak geliyor insanlara. Özellikle bu mi 9T için çok söyleniyor. Bu normal bir sıcaklık. Elinizle sıcaklık hissediyor musunuz merak ediyorum. Ben Rom işleri ile uğraşırken cihaz 10-15 dakika aralıklarla sürekli boot ediyorum. 5 - 10 dakika boot ekranında kalıyor sürekli testler yapıyorum cihazda gram ısınma hissetmiyorum. Şarjda iken ısınmaması normal değil zaten. Cihazınızın kıymetini bilin bence :)
Çok teşekkürler hızlı cevabınız için. Telefondan aşırı memnunum. Ama yalan yok mi9se dan sonra biraz sıcak geldi evet. ekran resminde eklediğim gibi Android sisteminin o kadar kullanması normal bir şey mi acaba bundan ötürü ısınıyor olabilir mi? Always on display açıktı bu arada.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Çok teşekkürler hızlı cevabınız için. Telefondan aşırı memnunum. Ama yalan yok mi9se dan sonra biraz sıcak geldi evet. ekran resminde eklediğim gibi Android sisteminin o kadar kullanması normal bir şey mi acaba bundan ötürü ısınıyor olabilir mi? Always on display açıktı bu arada.

Isınma yok diyor hocam hala android sitem mi ? Always on display mi diye soruyorsunuz ?

Oyla:

Mutlubas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BoZKurT
Cihazım
Mi 11T
Konular
34
redmi note 5 45 dereceyi görüyor bazen bu sıcak havalarda çok normal 37 derece hiç bişey telefonlar için kafaya takmayın zevkini çıkarın bence telefonun :)

Oyla:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Kullanımınıza göre değişir onlar. Ama sizin ki sanki normal değil gibi. Cihazı bir şarj süresinde telefonmuş gibi kullanıp öyle deneyin. Yani sadece arama whatsap sosyal medya oyun felan oynamayın. Eğer hala düzelmezse yeni bir rom Atarsınız

Oyla:

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Cpu monitör ün doğru gösterdiğini sanmıyorum. Denemek için kurdum 38 derece gösteriyor ama cihaz buz gibi :)

Oyla:

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
her iki tlf u da kullanmış biri olarak
22 nisan 2019 da mi 9se yi almış ve 13 ağustos 2019 a kadar kullanmış biri olarak

arkadaşımızın bahsettiği ISINMA SORUNU konusunda haklı
ama...
özellikle bu ısınma kutu içinden çıkan kılıf ile kullanıyor iseniz evet belli oluyor
mi9se gibi ufak ve kavraması kolay bir tlf değil. öyle ki çok basit kavrama ile elinizde oldukça güvenli tutuşa sahib iken.. bu tlf da sürekli düşürme korkusu yaşadım ve yaşıyorum. 6,39inch... dile kolay

günde tlf ile enaz 5 saatlik OYUN ekran süreniz olsa idi ???? ki bahsettiğim savaş oyunu.
cihazın kutusundan çıkan kılıf çok güzel. ama elde çok çabuk kaydığı gibi.... ısıyı da çok fazla hissetiriyor. cihaz çıplak iken ısı yüzeyde çok rahat dağıldığı için
ayrıca herkesin sıcaklık anlayışı da farklı
her markanın modelini bırak, parti farkında bile optimum cpu/gpu sıcaklık değeri değişir.
bahsettiğin dolum esnasındaki ısınma ise oldukça normal, dediği gibi ısınma olmaz ise cihazında sorun var demektir.

cihazı alternatif kılıflar ile deneyin
tenik olarak opt sıcaklığını teknik arkadaşlar verecektir... ama 37 derece de pek yüksek değil. ayrıca da sürekli olabilecek bir ısıda olamaz zaten

sezon a ve kılıfa bağlıyorum bu ISI algı sorununu

Oyla:

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
Hazır burada konu varken şunu sormak istiyorum
1. Geçen günlerde telefonum çökmüştü önemli veri kayıplarım oldu onları yeniden yapman 7 saatimi almıştı headbang~~ headbang~~
2. Telefon 2 gündür ısınmadıgı halde yani 30 derecede falan cihaz çok ısındı uyarısı veriyor şarj oluyor 90 civarı falan oluyor sökünce geri 50 ye falan düşüyor.
Merak ettiklerim ;
1. Xiaomi yi yaklaşık 1 aydır kullanıyorum açıkçası bu sorunlar beni hafifden de olsa soğuttu.

Bu cihazlarda kronik sorun mu yoksa sorun sadece benim cihazımda mı?
Global rom yüklü

Oyla:
Üst Alt