Yardım Mİ 9T Hiç bir şekilde ses yok, Mikrofon Çalışmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
20.9.17 EU
Telefon Modeli
Mi 9T
Bootloader Kilidi
Açık
Selamlar dün akşam cihazı her zaman ki gibi şarjdan cıkardım ve garip bi kasma ile birlikte donma baş gösterdi, hiç bir uygulama kurulumu vs bir şey yapmadım, cihaz yeniden başlıyor arada sırada takılıp kalıyordu , Aosp kurdum yeniden başlamasa bile cihazda ne mikrofon ne kulaklık ya da hoparlörden ses çıkmıyor, video kaydı ses kaydı vs yok, telefon görüşmesi falan yapamıyorum, video oynatamıyorum.Farklı farklı romlar kurdum, miui de arada kurulumda bile bi kasma yapıp yeniden başlıyor, aospta ise yeniden başlatma yok ama ikisinde de mik hoparlör kulaklıkta ses olayı yok, ne bozulmuş olabilir ki hiç bir şey yokken birdenbire...

Son düzenleme:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Fikri olan var mı acaba?
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
şurdaki sorunun aynısını yaşıyorum

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Yazılım değiştirdiğiniz halde sorun devam ediyorsa donanımsal arıza olma ihtimali yüksek.

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Yazılım değiştirdiğiniz halde sorun devam ediyorsa donanımsal arıza olma ihtimali yüksek.
Evet hocam bi kaç miui romu, (system cevap vermiyor deyip cihaz yeniden başlıyor arada sırada) aosp romda yeniden başlatma sorunu yok fakat iki rom türünde de ses çıkmıyor hiç bi şekilde, ne arama ne ses kaydı ne oynatma sese dair hiç bişey... durduk yere nasıl bozulur anlamıyorm :/

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Evet hocam bi kaç miui romu, (system cevap vermiyor deyip cihaz yeniden başlıyor arada sırada) aosp romda yeniden başlatma sorunu yok fakat iki rom türünde de ses çıkmıyor hiç bi şekilde, ne arama ne ses kaydı ne oynatma sese dair hiç bişey... durduk yere nasıl bozulur anlamıyorm :/
Persist ile falan ugrastınız mi hiç?

Oyla:

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Aynı sorunla ilgili 4-5 farklı konuyu okuduktan sonra anladığım kadarıyla sorunu anakart değişimiyle çözenler de var çözemeyenler de, sıfır değilse aldıkları anakart da sorunludur belki. Farklı konularda sadece 3 kişi tuş kombinasyonlarıyla yeniden başlatarak sorunu çözdüğünü söylemiş fakat deneyip cevap yazan olmamış, denemekten zarar gelmez.
Tam anlatım olarak, telefonu kapatıp soğumaya bırakın (kilitli poşet içerisinde 5 dakika dondurucuya atmış birisi), ses açma + ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu açın.
Bunun dışında sizin yapabileceğiniz birşey yok gibi, servisin de çözüm bulamadığını yazmışlar fakat garanti durumu var mı, iade/değişim yapan oldu mu kimse yazmamış.

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Persist ile falan ugrastınız mi hiç?
Yok hocam persist sensörlerle falan ilgili olduğu için durduk yere o dosya ile alakalı olacağını düşünmedim çünkü ne kamerada ne sensörlerde bi sorun yok.
Aynı sorunla ilgili 4-5 farklı konuyu okuduktan sonra anladığım kadarıyla sorunu anakart değişimiyle çözenler de var çözemeyenler de, sıfır değilse aldıkları anakart da sorunludur belki. Farklı konularda sadece 3 kişi tuş kombinasyonlarıyla yeniden başlatarak sorunu çözdüğünü söylemiş fakat deneyip cevap yazan olmamış, denemekten zarar gelmez.
Tam anlatım olarak, telefonu kapatıp soğumaya bırakın (kilitli poşet içerisinde 5 dakika dondurucuya atmış birisi), ses açma + ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu açın.
Bunun dışında sizin yapabileceğiniz birşey yok gibi, servisin de çözüm bulamadığını yazmışlar fakat garanti durumu var mı, iade/değişim yapan oldu mu kimse yazmamış.
Ben de biraz okudum başlıkları o soğuğa bırakma muhabbetini de denedim buzluğa atıp ama yok, tuş kombinasyonu falan işe yaramadı, bugün tahtakaledeki xiaomi servisine bırakıcam o da çözemezse 9t maceram sona erecek :( seviyordum telefonumu, 3 seneden fazla oldu sıfır gibi temiz tutuyordum yazık olacak...

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Enes budağa götürdüm cihazı 1000 lira masraf çıktı işlemci reballing yapacak büyük ihtimal fakat kısa vadede tekrar sorun çıkartacağı kesin, benim için bir devir kapandı... Elveda mi 9t 😪

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Enes budağa götürdüm cihazı 1000 lira masraf çıktı işlemci reballing yapacak büyük ihtimal fakat kısa vadede tekrar sorun çıkartacağı kesin, benim için bir devir kapandı... Elveda mi 9t 😪
Aynı sorunu başka bir arkadaşımda yaşamıştı o da aynısı gibi yaptırdı sonra cihazı elinden çıkarttı. O yüzden donanımsal olabilir diye yazmıştım.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt