Yardım Mi 9T Ekran Animasyonlarında Titremeler Oluyor

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
İyi günler. Türkiye garantili ve 10.3.15.0 global sürümlü Mi 9T sahibiyim. 3 haftadır kullanmaktayım. İlk haftaki kullanımımda ekran geçişlerinde ve sayfaları aşağı veya yukarı kaydırırken smooth bir şekilde çalışıyordu. Fakat son 2 haftadır bu geçişlerde titremeler oluşmaya başladı. Bu sorun ekran animasyon sürelerini arttırdığımda veya güç tasarrufunu kullanmadığım halde oluyor. Ekranın hertz değeri mi düşüyor anlayamadım. Bu problem neden kaynaklanabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

mertkanca

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mert
Cihazım
Red Mi Note 7
Konular
0
Güç tasarrufuna aldıysan ondan kaynaklı olabilir belki.

Oyla:

MONAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco F6 pro
Meslek
Ticaret
Konular
20
Bendede ayni dert var . İşlemci ve grafik birimi 10 numara olmasina ragmen titremeler var . Benimde canımı sıkıyor. Sırf bundan dolayı iphone kullanmayi dusunuyorum .

Oyla:

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bendede ayni dert var . İşlemci ve grafik birimi 10 numara olmasina ragmen titremeler var . Benimde canımı sıkıyor. Sırf bundan dolayı iphone kullanmayi dusunuyorum .
Hocam benim ilk başta aldığım zamanda böyle bir sorunum yoktu. 1-2 hafta sonra ortaya çıkmaya başladı. Videolarda bu telefonu alanlara bakıyorum yağ gibi akıyor. Neden böyle oldu anlamadım.

Oyla:

MONAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco F6 pro
Meslek
Ticaret
Konular
20
Bende alali 3 haftaya girdi. Titreme oluyor arada . Genelce gunduzleri oluyor bunuda fark ettim . Animasyonlari 1.5 1.5 1.5 yaptim biraz hallice oldu lakin canımı sıkıyor. Bu overclock olaylari falan varmiş 85 herzt ckkiyormus , 60 tan 85h. cikarildiginda ioslar gibi akici oluyormus ama ben yapamadim. Evofone akasyadan aldim ben .

Oyla:

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynen akşamları titremiyor ben de farkettim. Animasyonları da yükseltince animasyonlar yavaşladığı için hızlı bir şekilde kullanamıyorum. O yüzden yükseltmiyorum. Overclock yapmak da bana iyi bir fikir gibi gelmiyor. Sonuçta Hz değerini arttırınca pilden daha çok yer.

Oyla:

MONAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco F6 pro
Meslek
Ticaret
Konular
20
Aynen akşamları titremiyor ben de farkettim. Animasyonları da yükseltince animasyonlar yavaşladığı için hızlı bir şekilde kullanamıyorum. O yüzden yükseltmiyorum. Overclock yapmak da bana iyi bir fikir gibi gelmiyor. Sonuçta Hz değerini arttırınca pilden daha çok yer.
Akıcı olsun varsın 1 saat once bitsin sarji . Zaten 4000 mh pil var .

Oyla:

MONAR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco F6 pro
Meslek
Ticaret
Konular
20
Haklısınız hocam da ben telefonun ayarlarıyla oynamamak tercihindeyim. Bozmak istemem cihazı.
Belki miui 11 ile bunu insallah halletmislerdir. Guncellemeyle bu hrtz olayinida yukseltceklermiş. Umarim fikir verende olur forumda .

Oyla:
Üst Alt