Soru Mi 9T Birkaç Soru

soruvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
İyi forumlar herkese, Mi 9T geçiş yaptım. Bir kaç sorum olacaktı.
-Android 10 güncellemesi geri çekildi veya sorunlu diyorlar sizce güncelleme yapayım mı ?
-Ekran için koruyucu normal bir şey taktırsam parmak izi açma süresine ne kadar etki eder ?
-Hangi ekran koruyucu önerirsiniz ?
-İlk şarj için uzun süre prizde bırakmama gerek var mı ?

aselkom24

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Esnaf
Konular
19
Öncelikle çok iyi bir tercih yapmışsın ben recovery ile cihazı 10 a güncellenmiştir aslında hiç bir farkı yok ama şuan cihaza eu rom yükledim bayaa farketti ekran koruyucu olarak bilmiyorum ama benim taktığım kalitesiz bi koruyucu cam parmak izinde sıkıntı çekmiyorum

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

soruvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Öncelikle çok iyi bir tercih yapmışsın ben recovery ile cihazı 10 a güncellenmiştir aslında hiç bir farkı yok ama şuan cihaza eu rom yükledim bayaa farketti ekran koruyucu olarak bilmiyorum ama benim taktığım kalitesiz bi koruyucu cam parmak izinde sıkıntı çekmiyorum

Normal güncelleme yapacağım daha bugün aldım. Güncelleme sonrası Hard reset atmayı düşünüyorum. Ama çoğu kişi şikayetçi kararsızım

Oyla:

aselkom24

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Esnaf
Konular
19
Dostum senin kullanım tarzına göre değişir o başkasını dinleme hangisi kafana yatıyorsa yap cihaz güçlü seni yormaz

Oyla:

soruvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Dostum senin kullanım tarzına göre değişir o başkasını dinleme hangisi kafana yatıyorsa yap cihaz güçlü seni yormaz

Şarj süresi olarak azalma gördünüz mü geçtikten sonra ? İlk şarj nasıl olmalı sizce

Oyla:

soruvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Şimdi fark ettiğim bir sorunum var. Ağır çekim moduna aldığımda görüntü pır pır ediyor. Eski televizyonları kayda alıyormuş gibi değişik bir sorun var başka modlarda yok sorun ne olabilir

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Şarjda bırakmanıza gerek yok dolunca çıkarmanız yeterli. Pilin ömrü için %10-15 in altına inmeyin %90-100 arasında çok bırakmayın(şarj dolduran sonra çıkarın şarjda dolu halde beklemesin)
Ekran koruyucu olarak nano bir ekran koruyucu almanız ömür ve kullanış bakımından daha iyi olacaktır( ekran koruyucu sonrası parmağınızı sensöre bir kez daha tanıtmanızı tavsiye ederim.)

Oyla:

soruvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Şarjda bırakmanıza gerek yok dolunca çıkarmanız yeterli. Pilin ömrü için %10-15 in altına inmeyin %90-100 arasında çok bırakmayın(şarj dolduran sonra çıkarın şarjda dolu halde beklemesin)
Ekran koruyucu olarak nano bir ekran koruyucu almanız ömür ve kullanış bakımından daha iyi olacaktır( ekran koruyucu sonrası parmağınızı sensöre bir kez daha tanıtmanızı tavsiye ederim.)
Dikkat edeceğim söylediklerinize. Güncelleme ve ağır çekim modu hakkında bilginiz var mı üstte söylemiştim

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Dikkat edeceğim söylediklerinize. Güncelleme ve ağır çekim modu hakkında bilginiz var mı üstte söylemiştim
Ağır çekim hakkında fikrim var sadece. Şöyle ki evdeki herhangi bir florasan veya Led lamba ışığı ortamında çekim yapıyorsanız bu ışık veren aydınlatıcıların belli bir Hz yani titreşim değeri olabilir insan gözü bunu farketmiyor çünkü çok sık gerçekleşiyor ancak ağır çekim modu zamanı yavaşlattığı için aydınlatıcılardaki titreşimin görünmesine neden olabilir bu yüzden cihazda herhangi bir sorun olup olmadığını gün ışığında yaptığınız test ile anlayabilirsiniz :) güncelleme ile alakalı bir fikrim yok maalesef.

Oyla:

soruvar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 9T
Konular
3
Ağır çekim hakkında fikrim var sadece. Şöyle ki evdeki herhangi bir florasan veya Led lamba ışığı ortamında çekim yapıyorsanız bu ışık veren aydınlatıcıların belli bir Hz yani titreşim değeri olabilir insan gözü bunu farketmiyor çünkü çok sık gerçekleşiyor ancak ağır çekim modu zamanı yavaşlattığı için aydınlatıcılardaki titreşimin görünmesine neden olabilir bu yüzden cihazda herhangi bir sorun olup olmadığını gün ışığında yaptığınız test ile anlayabilirsiniz :) güncelleme ile alakalı bir fikrim yok maalesef.
Teşekkür ederim. Güncelleme hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Oyla:
Üst Alt