Yardım Mi 9t bildirim şarj ekran süresi vs..sorunu yaşayan arkadaşlar için

dakika91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
redmi
Konular
2
Kardeşlerim, açılmış bir kaç konuyu baştan sona okudum da, yeni konu açtım o yüzden, herkes kulaktan dolma bilgilerle iş yapıyor.Ya da bilmiyolar,ya da telefon açıldığı için sorun yok zannediyorlar. Telefonunda sorun filan yaşayan dediklerimi aynen yaparsa sorunları büyük oranda çözülecektir.

Öncelikle EEA veya global stable hangisini istiyosanız onun fastboot sürümünü indirip mi Flash ile Clean All seçerek tertemiz bir kurulum yapın.Nasıl fastboot kurulumu yapacağınızı youtube'dan filan araştırabilirsiniz. Kurulum yaptığınızda şarjınız %100 olsun,99 değil,100 olsun. Şu an sizlerin yaptığı şey bir nevi upgrade yani recovery gibi bir şey. Sadece kurtarma yapıyorsunuz. Sorunlarınızda bu yüzden. xiaomi resmi olarak global betadan global betaya,stable den stableye,veya global betadan global stable'ye geçişlerde izin veriyor.Yani bunlar arası geçiş sorunsuz,birbirine uyumlu yani bu romlar.Bunlar dışında birinden diğerine geçiş yaparsanız telefon açıldığında Mi logosunda kalıp bootloop sorunu yaşarsınız ve bunlar arası geçiş birbirleriyle uyumsuz olduğu için kiminde şarj, kiminde bildirim,kimisinde başka bir sorun çıkıyor..Bootloop sorunu bilindiğinin aksine TWRP ile alakalı değil yani.globalin üzerine ea veya tam tersi kurduğunuzda sorun oluyor.

Bazı sorun yaşayan arkadaşlar ise telefonu TWRP'den full komple sıfırlayıp 2.2 GB boyutundaki zip dosyasını flashlayıp kullanıyor telefonu ama normal fastboot sürümü 3.2 GB.Aradaki 1 GB eksiklik işte sizin stabilite sorunları yaşamanıza sebep oluyor.

Bir şey daha ekliyim, fastboot sürümünü zipten çıkarttığınızda normal boyutu 6 gb'ı geçiyor,yani telefonunuzu kullanmak için bu 6 GB'a ihtiyacınız var ama sizin twrp ile flashladığınız dosyayı zipten çıkartınca bile 2.3 GB boyutunda.Yani ya telefonu 4 gb eksik rom ile kullanıyorsunuz ya da yanlış sürümün üstüne başka sürüm yükleyip öyle kullanıyorsunuz,ki sorun çıkması çok olası. Allaha emanet olsun.Mi room veya diğer custom romlar vs..hiçbiri aynı etkiyi göstermez.Ya global ya da EEA sürümünün fastboot sürümünü indirip temiz kurulun yapın.Telefonunuzu güle güle sorunsuz bir şekilde kullanın..Allaha emanet olun..

durotan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Buğra
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Yönetici
Konular
6
Eksik kullanıyorsunuz yorumu çok mantıklı gelmedi bana. Rar dosyasını kurduğun zaman içini açıp kuruyor boyut artıyor. Dosya formatları farklı zaten. Temiz kurulum evet ama aradaki 1gb eksik kurulum olayına katılmıyorum :D

Oyla:

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Kusura bakma da çok gereksiz bir konu olmuş. Cihazlar daha yeni çıkmış, millet yeni almış ne diye sıfırdan temiz kurulum yapsın? hayırdır kaç yıl kullandı da temiz kuruluma gerek var?

Sizin bu söylediğinizi anca android den uzak, pek bilgisi olmayan adamlar yapar.

Oyla:

dakika91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
redmi
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eksik kullanıyorsunuz yorumu çok mantıklı gelmedi bana. Rar dosyasını kurduğun zaman içini açıp kuruyor boyut artıyor. Dosya formatları farklı zaten. Temiz kurulum evet ama aradaki 1gb eksik kurulum olayına katılmıyorum :D
Güzel kardesim keşke ikisini de indirsen, ikisini de rardan çıkarsan ve boyutuna baksan :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kusura bakma da çok gereksiz bir konu olmuş. Cihazlar daha yeni çıkmış, millet yeni almış ne diye sıfırdan temiz kurulum yapsın? hayırdır kaç yıl kullandı da temiz kuruluma gerek var?

Sizin bu söylediğinizi anca android den uzak, pek bilgisi olmayan adamlar yapar.
Kusura bakma da kardeşim, bence çok gereksiz bir cevap yazmışsın, başlığı okusan zaten sorun yaşayan arkadaslar için yazmışım, aynen cihazı yeni almış ama rom atmıştır twrp kurmuştur yanlış işlem yapmıştır onlar için yazdim zaten, yani Android'e yakın bilgisi olan adamlar yapar:) Bu arada mesajına çok güldüm kardeşim sağol :)

Son düzenleme:
Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Yani bu kadar Custom rom ( E.U,Mi-Room-Mi-Globe-Pixel,CrDroid vs vs) hazırlayan insanlar yanılmışlar bir türlü akıl edememişler bu eksiklik nedir diye.

Arkadaş bulmuş bu kadar basit, bu yazıyı hemen gerekli telegram,xda ve 4pda sitelerinde paylaşım yapıp bir daha ki sürümlerde buna göre önlem alsınlar...

Oyla:

dakika91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
redmi
Konular
2
Bizim insanımızda sabırsız yani,Xiaomi'nin kaç yüz tane mühendis ekibi Global Stable sürümünü geliştirmiş, kalite kontroldan geçmiş,bu işletim sistemini Google'a onaylattıktan sonra telefona yükleyip piyasaya sürmüş. Bizler bunu beğenmiyoruz. Yani elbet eksiklikler olabilir ama giderilir bunlar ama biz bunun yerine Daha Offical olmayan TWRP ile Offical olmayan lineago Os gibi işletim sistemleriyle sorunumuzu arttıyoruz. Hayırlısı olsun ne diyim..

Oyla:

durotan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Buğra
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Yönetici
Konular
6
İki şekilde de rom attım merak etmeyin :)

Oyla:

dakika91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
redmi
Konular
2
Sırf ön yargılı davranmamak için az önce Eu rom 10.3.15 kurdum,bu mu stabil rom,evdeyim her zaman 4.5G çeken balkonda 3G ile bağlanıyor.Ayarlardan sadece LTE yaptım.4.5G bağlandı hem de 4 diş ile. Hani 4.5G tam çekmese 1 diş filan olsa dicem tam çekmiyo arada gidip geliyor ama öyle de değil. 4.5G'nin 4 diş çektiği yerde WDCMA/GSM/LTE yaptığım zaman 3G çekmesi ne demek,çok komik ve çok stabil :) Haklı çıktım en azından.Ayrıyeten bu rom china stable altyapısını kullanıyor. Yani telefon Redmi K20 oldu. Redmi K20'de BAND 20 yok.Yani eu romların hepsi band20 deskteksiz :)

Oyla:

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Sırf ön yargılı davranmamak için az önce Eu rom 10.3.15 kurdum,bu mu stabil rom,evdeyim her zaman 4.5G çeken balkonda 3G ile bağlanıyor.Ayarlardan sadece LTE yaptım.4.5G bağlandı hem de 4 diş ile. Hani 4.5G tam çekmese 1 diş filan olsa dicem tam çekmiyo arada gidip geliyor ama öyle de değil. 4.5G'nin 4 diş çektiği yerde WDCMA/GSM/LTE yaptığım zaman 3G çekmesi ne demek,çok komik ve çok stabil :) Haklı çıktım en azından.Ayrıyeten bu rom china stable altyapısını kullanıyor. Yani telefon Redmi K20 oldu. Redmi K20'de BAND 20 yok.Yani eu romların hepsi band20 deskteksiz :)
Band20 yazılımsal değil, donanımsal bir özelliktir.

Oyla:
Üst Alt