Yardım Mi 9T Batarya Önerileri ve Kullanıcı Yorumları

HalilSenn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Meslek
Gömülü Sistem Müh.
Konular
12
Mi 9T cihazımla bu sene 4.senemizi devireceğiz. Yakın zamanda One Plus 9 veya 9pro'ya geçiş yapmayı düşünsem de telefonumun performansından hâlâ memnun olduğumu farkettim. RiceDroid 5.0 ROM ile mutlu mesut yaşıyorum ancak batarya artık dayanmıyor.
Burada yazılanlara baktım, kimisi Deji bataryalardan memnunken kimisi nefret etmiş.
Ben bu arkadaşa bir batarya takmak istesem önerileriniz ne olurdu? 1 sene civarında güzel bir performans vermesi yeterli benim için. Sonrasında tekrar değiştirmeyi düşünürüm.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Dejiden başka bir alternatif yok ki. Ya deji alacaksınız ya da yan sanayi markasız bir batarya. Pekte bir seçenek yok yani günümüzde. Tabi yetkili servise verirseniz orijinal batarya da takabilirler.

Pil performansı için Evolution X Android 13'e de geçiş yapabilirsiniz.

halidyigit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halid
Cihazım
Mı 10 lite 5G
Meslek
Ekip üyesi
Konular
17
Mi 9T cihazımla bu sene 4.senemizi devireceğiz. Yakın zamanda One Plus 9 veya 9pro'ya geçiş yapmayı düşünsem de telefonumun performansından hâlâ memnun olduğumu farkettim. RiceDroid 5.0 ROM ile mutlu mesut yaşıyorum ancak batarya artık dayanmıyor.
Burada yazılanlara baktım, kimisi Deji bataryalardan memnunken kimisi nefret etmiş.
Ben bu arkadaşa bir batarya takmak istesem önerileriniz ne olurdu? 1 sene civarında güzel bir performans vermesi yeterli benim için. Sonrasında tekrar değiştirmeyi düşünürüm.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hangi uygulama ile bu verileri elde ettiniz acaba

HalilSenn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Meslek
Gömülü Sistem Müh.
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dejiden başka bir alternatif yok ki. Ya deji alacaksınız ya da yan sanayi markasız bir batarya. Pekte bir seçenek yok yani günümüzde. Tabi yetkili servise verirseniz orijinal batarya da takabilirler.

Pil performansı için Evolution X Android 13'e de geçiş yapabilirsiniz.
Gms module ile batarya bir tık daha iyi oldu. En azından artık ekran kapalıyken arka planda devasa pil kaybı yaşamıyorum. Bataryanın durumu ortada, ROM değiştirmenin fayda edeceğini sanmıyorum maalesef
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hangi uygulama ile bu verileri elde ettiniz acaba
RiceDroid 5.0 ROM içerisinde gelen bir özellik. Harici bir uygulama kurmadım. Ayarlar > Pil şeklinde bakılabiliyor.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Gms module ile batarya bir tık daha iyi oldu. En azından artık ekran kapalıyken arka planda devasa pil kaybı yaşamıyorum. Bataryanın durumu ortada, ROM değiştirmenin fayda edeceğini sanmıyorum maalesef
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

RiceDroid 5.0 ROM içerisinde gelen bir özellik. Harici bir uygulama kurmadım. Ayarlar > Pil şeklinde bakılabiliyor.
Evox'un diğer tonlara göre bariz bir pil performansı var. Elbet etki edecektir ama sizi tatmin edecek kadar olur mu bilinmez tabi. Yine de Evox'a geçmeye degecektir. Rice 5.0'ı geçenlerde kurdum ve fark ettim ki a13, 12'ye göre çok daha hızlı. Her türlü geçmenizi öneririm yani.

Üst Alt