Yardım Mi 9T Android 12 Magisk(Root) sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yuemyaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus emre
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Merhaba arkadaşlar Mi 9T Rom Derlemesi konusundaki Evolution X v6.0 Snow romunu kullanmaktaydım. Offical rom olmadığı için bazı sorunlar mevcuttu fakat genel olarak kullanılabilecek en iyi android 12 rom olduğu için kullanmaktaydım.

Redmik20updates telegram kanalında romun yeni sürümü yayınlandı. İndirip Dirty-Flash olarak kurdum. Magisk kalkmıştı. Bende twrp girip (orangefox kullanıyorum). Magisk 23.0 Zipini flashladım. Reboot system dedikten telefon açıldıktan sonra 5-10 saniye içerisinde "Kurtarma modunda yeniden başlatılıyor" dedi. Niye acaba dedim recovery açıldıktan sonra reboot sytem dedim tekrardan fakat bir türlü telefon bu döngüden çıkamadı. Yani telefon açıldıktan 5 saniye sonra tekrar recovery moda atıyor. Recoveryden her seferinde reboot system desemde sorunu çözemedim. Sistem zipini tekrar flashlarsam döngüden çıkabiliyorum fakat root olmuyor. magisk zipi flashladığımda döngüye giriyor telefon tekrardan. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Merhaba arkadaşlar Mi 9T Rom Derlemesi konusundaki Evolution X v6.0 Snow romunu kullanmaktaydım. Offical rom olmadığı için bazı sorunlar mevcuttu fakat genel olarak kullanılabilecek en iyi android 12 rom olduğu için kullanmaktaydım.
Redmik20updates telegram kanalında romun yeni sürümü yayınlandı. İndirip Dirty-Flash olarak kurdum. Magisk kalkmıştı. Bende twrp girip (orangefox kullanıyorum). Magisk 23.0 Zipini flashladım. Reboot system dedikten telefon açıldıktan sonra 5-10 saniye içerisinde "Kurtarma modunda yeniden başlatılıyor" dedi. Niye acaba dedim recovery açıldıktan sonra reboot sytem dedim tekrardan fakat bir türlü telefon bu döngüden çıkamadı. Yani telefon açıldıktan 5 saniye sonra tekrar recovery moda atıyor. Recoveryden her seferinde reboot system desemde sorunu çözemedim. Sistem zipini tekrar flashlarsam döngüden çıkabiliyorum fakat root olmuyor. magisk zipi flashladığımda döngüye giriyor telefon tekrardan. Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim.
Son güncel resmi romu yükleyip, onun üzerine format data ve 4 wipe yaparak yüklemeyi deneyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
  • 3.24 Telegram, Whatsapp, Facebook vb. harici sitelere ve sosyal medya uygulamalarında yer alan platformlara yönlendirme yapılması yasaktır.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Konu içerisindeki bağlantı kaldırılarak mesaj içeriği yeniden düzenlenmiştir.

yuemyaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus emre
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Son güncel resmi romu yükleyip, onun üzerine format data ve 4 wipe yaparak yüklemeyi deneyin.
Hocam yanıtınız için teşekkür ederim fakat her 2 haftada bir wipe yapıp baştan her şeyi yüklemekle uğraşmak istemiyorum. Farklı bir çözüm yolu yok mudur acaba?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Stabil bir sürüme geçerek onda karar kılabilirsiniz, yok ille de güncel sürüm kuracağım derseniz ne yazık ki başka seçenek kalmıyor.

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Dirty flash yapsanız bile, kurup sonra rom kurmanız gerekiyor, yoksa bootloopta kalıyor cihaz.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Hocam yanıtınız için teşekkür ederim fakat her 2 haftada bir wipe yapıp baştan her şeyi yüklemekle uğraşmak istemiyorum. Farklı bir çözüm yolu yok mudur acaba?
Magisk Canary sürümü denediniz mi?

Uzantısını .zip yapıp TWRP'den yükleyin.

yuemyaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunus emre
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Magisk'in canary sürümünü kurun.
Kurdum hocam birşey değişmedi.

Magisk Canary sürümü denediniz mi?

Uzantısını .zip yapıp TWRP'den yükleyin.
Teşekkür ederim hocam denemiştim üstte mansurcan hocam söyleyince bir şey değişmedi.
Dirty flash yapsanız bile, kurup sonra rom kurmanız gerekiyor, yoksa bootloopta kalıyor cihaz.
Bootloop sorunu değil hocam cihaz açılıyor.
Stabil bir sürüme geçerek onda karar kılabilirsiniz, yok ille de güncel sürüm kuracağım derseniz ne yazık ki başka seçenek kalmıyor.
Teşekkür ederim hocam yanıtınız için.

Çözüm: Magiski modüllerle birlikte uninstall ederek çözdüm. Vakit ayırıp yanıt veren çözüm düşünen hocalarım hepinize çok teşekkür ederim.
- Çözüldü olarak işaretlenebilir konu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt