Soru Mi 9t anakart hakkında

Katniss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Oppo find x
Konular
5
Arkadaşlar ikinci el takasla realme 5 pro'dan mi 9t'ye geçiş yaptım. Bilindik bir firma ile isim vermeyeceğim. Aldığım cihazın galiba anakartı arızalı. İşlemci kısmı kamerayı açınca ya da oyun başlatınca aşırı ısınma yapıyor üst çerçeve ve güç tuşu altına kadar ısınmayı hissediyorum. Isınma azımsanmayacak kadar fazla uzun vadede rahatsız ediyor, zaten bu cihazın normal şartlarda bu kadar ısınacağını düşünmüyorum. Kendilerine sorunu anlattım cihazı incelediklerinde öyle bir sorun olmadıklarını belirttiler. Anlayışla karşılıyorum belki kargoda darbe almış olabilir. Neyse buraya kadar yazdıklarımı neden kontrol etmeden aldın ikinci el alınır mı vb sormayın diye açıkladım. Başta belirttiğim gibi herkesin güvenilir diye yönlendirdiği bir firmadan aldım cihazı.
Velhasıl Anakart almayı düşünüyorum biraz saçma gelebilir ama meraktan soruyorum, mi 9t cihazına 9t pro anakartı takılır mı? :?haha--

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Takılmaz, ana kart değişince tamamen düzeleceğinin garantisi de yok hocam bilginiz olsun..

Katniss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Oppo find x
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Takılmaz, ana kart değişince tamamen düzeleceğinin garantisi de yok hocam bilginiz olsun..
Başka bir sorun olacağını düşünmedim hiç, siz böyle söyleyene kadar. Cihazın ısınmasına başka ne sebep olabilir peki. Şimdi bu cihazı satamam da vicdanım el vermez, satmasam elimde kalacak. 8-|

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Isınmaya olayı biraz göreceli hocam, sayısal değer verseniz daha sağlıklı olacaktır.

Üst Alt