Çözüldü Mi 9se Fastbootda kaldı.

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
merhaba arkadaşlar Mi9 se cihazıma mokee rom yüklüyordum vendor yükledim romu yükledim yeniden başlattım ve cihaz fastbootta kaldı. twrp açılmadı yeniden twrp yükledim açılmadı, hep fastboot a geliyor telefon miflash ile rom yükleyim dedim ancak miflashda da görünmüyor cihaz

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
merhaba arkadaşlar Mi9 se cihazıma mokee rom yüklüyordum vendor yükledim romu yükledim yeniden başlattım ve cihaz fastbootta kaldı. twrp açılmadı yeniden twrp yükledim açılmadı, hep fastboot a geliyor telefon miflash ile rom yükleyim dedim ancak miflashda da görünmüyor cihaz

Hocam nereden buldunuz mokee romu :)

Farklı usb portu ve farklı mi flash sürümü deneyin.

Bu sürümden hata almadım hiç MiFlash20180528

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
hocam denedim cmd üzerinden fastboot ile bağlantı kurabiliyorum ancak flashtool üzerinde ve aygıt yöneticisinde cihazı göremiyorum

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
hocam aygıt yöneticisinde lemobile android devices olarak görüyor hemen altında android bootloader interface yazıyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
bu şekilde
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

fastboot getvar all komutu girdim bu şekilde çıktı hocam bu normal mi her şeye raw yazıyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar Lemobile Android Devices'i aşağıdaki anlıtım yolu ile çözdüm Benzer sorun yaşayan olursa diye buraya bırakıyorum ve şuan fastboot kurulum yapılıyor. Teşekkür ederim.

A few steps to get rid of the LeMobile pesky driver.
  1. Have the device manager opened "devmgmt.msc". Make sure the LeMobile is visible in the device tree by connecting your phone or tablet.
  2. Open the Command Prompt with Admin privilege. type "pnputil /enum-drivers" This should generate a list, lookup the "Published Name" value of the LeMobile driver, should be something like "oem??.inf" Remember this name.
  3. Use the following command in the Command Prompt with Admin rights: "pnputil /delete-driver oem??.inf /force" Of course oem??.inf should be the name you found in step 2.
  4. Go to the device manager. Right-click on the LeMobile device still shown in the device manager and select "Update Driver Software". Now you can browse to your preferred driver like the one in location "C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\extras\google\usb_driver"
  5. And You're done! Cool thing is that you will have to do it again if you connect a tablet or something new and Microsoft decides the LeMobile driver is better then Googles driver... :(

Son düzenleme:

peugeut27

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Sağlık
Konular
2
Benim de başıma gelmişti. Vbmeta flaslayın hocam fastboot moddayken cmd üzerinden. Sonra da recovery flashlayın arkasına olur muhtemelen
Bu linkten vbmeta ve recovery i indirin dediğim gibi yapın.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Benim de başıma gelmişti. Vbmeta flaslayın hocam fastboot moddayken cmd üzerinden. Sonra da recovery flashlayın arkasına olur muhtemelen
Bu linkten vbmeta ve recovery i indirin dediğim gibi yapın.

hocam vbmeta flashlamayı nasıl yapıyoruz kodu nedir biliyor musunuz?

peugeut27

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Sağlık
Konular
2
hocam vbmeta flashlamayı nasıl yapıyoruz kodu nedir biliyor musunuz?
fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img bu kod cmd ile içine girdiğiniz klasördeki vbmeta adlı img dosyasını telefona yükleyecektir hocam. Detaylarını şu linkte okuyabilirsiniz. Cihazın bağlı olduğunu kontrol etmeyi ve platform tools klasöründe olması gerektiğini unutmayın :)

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
tamamdır çok teşekkürler, wipe yapınca sanırım vbmeta da silindiği için telefon kendini direk fastboot'a atıyor.

peugeut27

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Sağlık
Konular
2
tamamdır çok teşekkürler, wipe yapınca sanırım vbmeta da silindiği için telefon kendini direk fastboot'a atıyor.
Aynen öyle oluyor hocam ilk defa grusta karşılaştım maalesef saçma sapan böyle sıkıntılar çıkarıyor aosp romlara geçmeye üşeniyorum artık :)
Tekrar geçmiş olsun

Üst Alt